Bioceramika – to najnowsza innowacja marki Swatch. Szwajcarska marka zaprezentowała właśnie najnowszą kolekcję zegarków – Big Bold Bioceramic. Nowa kolekcja 5 zegarków wykonana została z innowacyjnego kompozytu. Takiej kolekcji i takiego materiału jeszcze nie było!

Co to jest bioceramika?

Ceramika to w zegarmistrzostwie to nie żadna porcelana, tylko ważny materiał wykorzystywany do wytwarzania kopert zegarków lub innych elementów: tarcz lub bransolet.  Zegarek z zastosowaniem elementów z ceramiki ma trwały i ładny wygląd. Ceramika nie jest żadnym nowym pomysłem, ale cały czas aktualnym i są marki, które niemal wyspecjalizowały się w jej wytwarzaniu. Warto przypomnieć, że pierwszą marką, która sięgnęła po ceramikę była firma Rado.

Bioceramika to zupełnie coś innego i całkiem nowego.

Pod tą nazwą kryje się innowacyjny materiał, który składa się w 2/3 z ceramiki i w 1/3 z tworzywa sztucznego pochodzenia biologicznego. Pozyskuje się go z rącznika pospolitego, rośliny uprawianej powszechnie w krajach o klimacie tropikalnym i podzwrotnikowym.

Kompozyt jest więc mieszaniną ceramiki i plastiku. Materiał jest wytrzymały, elastyczny i jedwabisty w dotyku.

Swatch Big Bold – innowacyjne tworzywo i minimalistyczny design

Swatch Big Bold Bioceramic to najnowsza kolekcja zegarków, w których zastosowano bioceramikę.

Nowa linia jest prosta i minimalistyczna.

Zegarki mają bardzo duże koperty – 47 mm pozwala w pełni docenić walory innowacyjnego materiału.

Przyszli użytkownicy mają do wyboru 5 wersji kolorystycznych: klasyczną czerń, czystą biel, wiosenny błękit w odcieniu nieba, pastelowy, pudrowy róż, oraz jeden z dwóch kolorów roku 2021 wg Instytutu Pantone – szary.

Z bioceramiki wykonano kopertę zegarków.

Ze względu na zastosowany materiał zegarki są przyjemne w dotyku, miłe i z pewnością komfortowo się je nosi. Zegarki będą wyglądały jak nowe latami, ponieważ ceramiczne zegarki nie rysują się, z ich kopert nie zdziera się powłoka ani tym bardziej nie podlegają działaniu promieniowania UV. Jednym słowem, kolor i faktura materiału pozostają bez zmian.

Zarówno pasek, szlufka, jak i szkiełko są także wykonane z tworzywa pochodzenia biologicznego.

Cena katalogowa każdego z zegarków Swatch Big Bold Bioceramic to 530 zł.

To dopiero początek! Bioceramika pojawi się w innych zegarkach!

Marka Swatch nieustannie poszukuje nowatorskich rozwiązań we wzornictwie, zastosowanych materiałach i wykorzystywanych technologii. Bioceramika to kolejny punkt na mapie innowacyjnych odkryć. To dopiero początek!

Do końca 2021 roku marka planuje wprowadzić wykorzystanie bioceramiki do produkcji wszystkich kluczowych linii zegarków.

Redakcja Zegarki i Moda
*artykuł na podstawie informacji prasowej Swatch

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.