Międzygalaktyczne zegarki z najnowszej kolekcji Swatch Space Collection właśnie wylądowały na naszym portalu. Odkryj 5 niesamowitych modeli zainspirowanych nieskończonymi możliwościami eksploracji kosmosu.

Nowa kolekcja inspiruje do snucia wielkich marzeń oraz jak najlepszego wykorzystania czasu na Ziemi.

Jesteś gotowy na podbój Kosmosu?

Kolekcja inspirowana NASA

Warto na wstępie przywołać ciekawostkę.

W 1996 roku szwajcarski astronauta Claude Nicollier miał na sobie zegarek Access To Space (nr. ref. SKZ100), kiedy wsiadł na pokład promu kosmicznego Columbia z misją uwolnienia włoskiego satelity. Zegarek później pozostał podarowany Nicolasowi G. Hayek’owi i nadal jest eksponowany w muzeum w siedzibie marki Swatch.

Swatch Space Collection – kolekcja nie z tego świata

Nowa kolekcja Swatch Space Collection to kolejny rozdział w historii Swatch Bioceramic.

To propozycja dla osób o sporych nadgarstkach.

Średnica większych modeli to aż 47 mm. Zegarek dostępny jest w trzech wersjach kolorystycznych: białym, pomarańczowym, niebieskim. Koperta wyróżnia się nie tylko bardzo dużym rozmiarem, lecz także innowacyjnym materiałem – bioceramiką. W ostatnim czasie szczegółowo prezentowaliśmy Wam jeden z zegarków z tej serii. Prezentujemy: Swatch Big Bold Bioceramic C-BLACK (zdjęcia live).

Zegarki ze względu na zastosowany materiał są miłe w dotyku, przyjemne i miło się je nosi. Będą wyglądały jako nowe przez wiele lat, ponieważ bioceramika jest materiałem trwałym. W komplecie znalazł się silikonowy pasek, co jest bardziej zwiększa komfort noszenia zegarka. Zegarki idealne są więc do aktywności, podboju Kosmosu i międzygalaktycznych przygotowań i sportu na świeżym powietrzu!

Kosmiczny kwarcowy zegarek „Space Race” jest nieco mniejszy – średnica koperty to 41 mm. Najmniejszy w kolekcji jest skąpany w srebrze „Take to the moon” – średnica to tylko 34 mm.

Kosmiczne tarcze, kosmiczna kolorystyka

Główne skrzypce grają tutaj tarcze zegarków. Każda z nich jest nieco inna.

Elektryzują oszałamiającym, pomarańczowym kolorem, białymi i niebieskimi akcentami.

Całe to zestawienie zdaje się pulsować, odmierzać czas, sekundy do odlotu w Kosmos! Kolory są energetyczne i robią wrażenie. Inspirację Kosmosem, Księżycem i skafandrami astronautów widać tutaj na pierwszy rzut oka. Biel, srebro miesza się z ognistą pomarańczą i gwiezdnym niebieskim.

Co „napędza” te kosmiczne zegarki?

Podobnie jak w przypadku prawie wszystkich zegarków Swatch, tutaj również w środku pracuje szwajcarski mechanizm kwarcowy. Nie musi zachwycać, bo i tak go nie widać. Kwarcowe zegarki, ale z etykietą „swiss made”, więc warto to podkreślić.

Swatch Space Collection – cena i dostępność

Zaprezentowane zegarki z serii Space Collection to nowość na rynku.

Modele dostępne są w salonach Swatch zlokalizowanych w całej Polsce oraz w sklepie online swatch.com.

Każdy z czasomierzy ma inną cenę katalogową. Najtańszy jest księżycowy model srebrny „Take me to the Moon” – 350 zł. Biały „Space Race” kosztuje 390 zł. W wersji XL niebieski „Jumpsuit” to 530 zł. Biały „Extravehicular” kosztuje 675 zł. Najdroższy w kolekcji jest pomarańczowy „Launch” – wyceniono go na kwotę 695 zł. Biorąc pod uwagę, że na komercyjny lot w Kosmos wydać trzeba minimum 200 – 300 tysięcy dolarów, wydaje się to być bardzo przystępną kwotą.

Ruszysz na podbój Kosmosu razem ze Swatch? Obejrzyj film:

Swatch Space Collection – dane techniczne:

Marka: SWATCH
Kolekcja: Space Collection
Nazwa poszczególnych modeli: Take me to the Moon, Space Race, Jumpsuit, Launch, Extravehicular
Rodzaj: unisex
Styl: sportowy
Mechanizm: kwarcowy
Kolor koperty: w zależności od referencji biały, pomarańczowy, niebieski, szary
Materiał koperty: bioceramic lub tworzywo sztuczne
Kształt koperty: okrągły
Kolor paska: w zależności od referencji biały, pomarańczowy, niebieski, szary
Materiał paska: silikonowy
Rodzaj zapięcia: sprzączka
Wodoszczelność: 30 m

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.