Mają wszystko, czego potrzebuje zabiegana kobieta. Prostą, czytelną tarczę, skórzany pasek lub stalową bransoletę oraz kwarcowy mechanizm. Oto Lacoste Cannes i Lacoste Cannes Urban – jedna kolekcja w dwóch odsłonach.

W zegarkach marki Lacoste najczęściej sport idzie w parze z elegancją. Stąpają równym, rytmicznym krokiem niczym ich dawna ambasadorka – Marcelina Zawadzka. Modele z nowej kolekcji Lacoste Cannes zaprojektowane zostały jako eleganckie, natomiast Lacoste Cannes Urban jako bardziej sportowe. Daje nam to więc ciekawe połączenie sportowej elegancji. Ale po kolei.

Lacoste Cannes – zegarki prosto z czerwonego dywanu

Lacoste Cannes to 4 damskie modele o referencjach 2001102, 2001103, 2001127, 2001128. Zaprojektowano je na bransoletach typu mesh w kolorze srebra, żółtego złota lub różowego złota. Stalowa koperta ma typowo damską średnicę 34 mm.

Obudowa dość łagodnie przechodzi w stalową bransoletę, która kojarzy się ze sportowymi zegarkami. Pamiętać należy, że Lacoste ma ze sportem wiele wspólnego. Założyciel marki Rene Lacoste był utalentowanym tenisistą.

Design jest prosty, klasyczny.

Tarcze, w zależności od modelu, zaprojektowano w kolorze białym, czarnym, ecru lub srebrzystym. To ponadczasowe, stonowane kolory.

Tarczę zegarków imitują poświatę perły. Indeks godziny 3 zdobi charakterystyczne logo Lacoste – aligator. Zegarki Lacoste Cannes to dobre rozwiązanie dla kobiet ceniących szyk, prostotę i elegancję w jednym. To też ciekawe, dobrze dobrane dodatki do mody dla współczesnej kobiety. W subtelny sposób podkreślać będą eleganckie stylizacje, szczególnie te biurowe, z garniturem lub spodniami w kant w roli głównej. Wiadomo, w biznesie czas to pieniądz. Te zegarki podkreślą dynamiczny charakter zawodowej strony życia.

W tej linii, w moim odczuciu, modelem top jest Lacoste Cannes 2001127. Zegarek cechuje się prostym połączeniem kolorów i eleganckim minimalizmem. Stalowa bransoleta w kolorze złota współgra ze srebrną bransoletą typu mesh. Złoty jest również aligator. To właśnie na ten model szczególnie warto zwrócić uwagę.

Wodoszczelność klasy 30 m powinna w zupełności wystarczyć, a kwarcowy mechanizm sprawi, że nie trzeba będzie pamiętać o ich nakręcaniu. Przyjemnie jest łączyć praktyczne z użytecznym, prawda?

Lacoste Cannes Urban – w stylu sportowej elegancji

Zupełnie inny charakter mają zegarki z linii Lacoste Cannes Urban. One również mają taką samą średnicę kopert – klasyczne damskie 34 mm, ale ich design jest zupełnie inny. Prosty, ale bardziej sportowy.

Linia Urban Cannes wyróżnia się brakiem charakterystycznego loga. Czasomierze pod indeksem godziny 12 posiadają napis imitujący własnoręczny podpis marki. Można więc powiedzieć, że to linia sygnowana własnoręcznym podpisem.

W zależności od preferencji, możemy wybrać wersję kolorystyczną – czarny pasek z czarną tarcza, czarna tarcza z jasnoróżowym paskiem lub złota tarcza w połączeniu z czarnym paskiem. Paski wykonane zostały ze skóry naturalnej.

Koperty wykonane zostały ze stali nierdzewnej w kolorze głębokiej czerni lub żółtego złota.

Co zatem jest łącznikiem obu kolekcji? Jaki jest ich wspólny mianownik?

Nazwa kolekcji jednoznacznie wskazuje na Cannes. To francuskie miasto – kurort znane jest na całym świecie dzięki międzynarodowemu festiwalowi filmowemu. Festiwal Filmowy Cannes odbywa się co roku od 1946 roku, i gromadzi wiele gwiazd związanych z przemysłem filmowym. W tym roku, niestety, festiwal, który miał się odbyć w maju, został z powodu pandemii koronawirusa odwołany. I nawet jeśli kolejny dzień musimy zostać w domu, warto sobie umilić czas z zegarkiem Lacoste i urządzić domowy pokaz mody przed lustrem.

Sumując – zegarki z kolekcji Lacoste Cannes i Lacoste Cannes Urban sprawdzą się w każdej sytuacji i pasować będą do każdej okazji. Cannes – do eleganckich zestawów w pracy, Cannes Urban – w stylizacjach sportowych w czasie wolnym. Każda kobieta znajdzie czasomierz odpowiadający jej osobistemu charakterowi.

Zegarki w przedziale cenowym od 599 zł do 729 zł dostępne są w sklepie internetowym Time Trend i u autoryzowanych partnerów marki Lacoste.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz inne informacje dotyczące marki Lacoste znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – Lacoste.

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda