Hot news! Oczy modowego świata skierowane na Skandynawię! W sierpniu br. na rynkach Danii, Szwecji, Norwegii, Finlandii i Islandii pojawiło się anglojęzyczne wydanie „Vogue Scandinavia” (Conde Nast).

Czasopismo pojawiło się zarówno w wersji drukowanej, jak i cyfrowej.

Redaktorką naczelną została doświadczona dziennikarka i stylistka – Martina Bonnier.

Redakcja magazynu znajduje się w Sztokholmie.

Papierowe wydanie ma ukazywać się co 2 miesiące.

Cena jednego egzemplarza w sklepie internetowym to 23,99 USD.

Skandynawskie wydanie pisma stawiać ma przede wszystkim na ekologię. Redakcja „Vogue Scandinavia” chce dbać o planetę i chronić środowisko.

Jestem bardzo szczęśliwa. Czekaliśmy na „Vogue Scandinavia” od lat. Skandynawski styl jest bardzo istotny, a świat bacznie nas obserwuje – mówi redaktor naczelna Martina Bonnier.

„Vogue Scandinavia” jest w pełni ekologiczne. Magazyn nawiązał współpracę z helsińską firmą Stora Enso, która dostarcza drukarni papier z recyklingu.

 Greta Thunberg na okładce pierwszego numeru „Vogue Scandinavia”

Na gwiazdę premierowej okładki magazynu redakcja wybrała Gretę Thunberg.

Młoda aktywistka na sesji zdjęciowej pojawiła się z koniem w otoczeniu lasu. Zdjęcie odzwierciedla więź człowieka z naturą i zwierzętami. Oprócz sesji zdjęciowej, na łamach magazynu ukazał się także z nią wywiad.

Aktywistka porusza temat zrównoważonej mody i ochrony środowiska.

Redakcja Zegarki i Moda

Czy wiesz, że marka zegarków Obaku również pochodzi ze Skandynawii, a tak dokładnie z Danii? Czytaj dalej: Zegarki marki OBAKU, czyli co ma wspólnego duńskie hygge z japońskim Zen?