Około 20 lat temu w głowie założyciela marki Guess zaświecił genialny pomysł. Paul Marciano, jeden z czterech braci, zapragnął stworzyć markę zegarków. I nie było w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że projektant chciał, by czasomierze połączyły szwajcarskie zegarmistrzostwo i francuski styl. Marzenie spełniło się i tak powstała marka GC. Zapraszamy do świata jakości, stylu i precyzji. Dowiedz się więcej o zegarkach GC!

Zegarki GC. Francuski styl i szwajcarska jakość

Najmłodszy z braci, Paul Marciano odpowiadał w firmie za reklamę i PR. Marzył jednak o stworzeniu wyjątkowej marki zegarków. Tak zrodziło się Guess Collection, w skrócie GC.

Zegarki marki GC, co ciekawe, są projektowane we Francji, a wyprodukowane w Szwajcarii. Dla precyzji i uściślenia informacji – zegarki GC projektowane są w centrum Paryża, a od jesieni 2018 roku produkowane są w Besançon – historycznej stolicy francuskiego zegarmistrzostwa.

Szwajcarzy od setek lat słyną z produkcji niezawodnych i precyzyjnych mechanizmów. GC wykorzystuje te pochodzące z renomowanej fabryki RONDA – światowego lidera w produkcji precyzyjnych mechanizmów kwarcowych. Sygnowane znakiem jakości SWISS MADE części powstają w malowniczej Dolinie Waldenburskiej.

Z jakich materiałów wytwarzane są zegarki marki GC?

Zegarki marki GC są produkowane w Szwajcarii.

Zarówno na tarczy, jak i na deklu każdego modelu znajduje się oznaczenie „swiss made”.

Tarcze zegarków GC Swiss Made chroni odporne na zarysowania szafirowe szkiełko, co również jest warte podkreślenia, ponieważ zdecydowana większość zegarków fashion posiada szkło mineralne. Wybrane modele GC Swiss Movement posiadają tarcze pokryte szkłem mineralnym z powłoką szafirową.

Koperty zegarków GC wykonane są ze stali szlachetnej typu 316L, która to stal odporna jest na korozję i ewentualne zarysowania. W dodatku nie zawiera niklu. W wybranych modelach koperty pokryto albo ceramiką high-tech lub powłoką PVD. Powłoka PVD jest przyjazna dla środowiska, pozwala także nałożyć odpowiedni kolor dla dużej wytrzymałości.

W wybranych modelach, zwłaszcza modeli damskich, na tarczy, zastosowano śliczną, błyszczącą masę perłową. Dzięki takiemu rozwiązaniu zegarki są jeszcze bardziej „fashion”. Masa perłowa pozyskiwana jest z muszli i sprawia, że zegarek jest wyjątkowy. Szczypty luksusu dodają także brandowane kryształy Swarovskiego, które również projektanci umieszczają w wybranych damskich modelach na tarczy.

Wybrane modele posiadają paski wykonane z wysokiej jakości skóry cielęcej. Marka GC proponuje także paski wykonane z lekkiego, miękkiego i elastycznego silikonu. Silikonowe paski są plamoodporne i łatwe do czyszczenia.

Informacja o wodoszczelności zegarka umieszczona jest na deklu. Zazwyczaj to 50 m lub 100 m. Wszystkie zegarki GC posiadają zakręcany dekiel, a wybrane modele także zakręcaną koronkę.

Stylowa oferta. Przegląd najważniejszych kolekcji

Zegarki „Swiss Movement” produkowane są we Francji i pokryte są szkłem mineralnym z powłoką szafirową. Na dole tarczy umieszczono napis „Swiss Movement”, a na deklu zegarka – „MADE IN FRANCE”. Swiss Made z kolei produkowane są w Szwajcarii, a ich tarcze chroni szafirowe szkiełko. Znak „Swiss Made” znajduje się zarówno na tarczy jak i deklu zegarka.

Na szczególną uwagę zasługują zegarki z kolekcji:

  • Dressy,
  • Sport Casual,
  • Everyday Chic,
  • Sparkle& Shine.

Warto obejrzeć to krótkie video: 

Dla kogo stworzone są zegarki GC?

Zegarki Guess Collection (GC) dedykowane są świadomym, pewnym siebie kobietom i mężczyznom. Cenisz sobie autentyczność, nieprzeciętny styl i doskonałą jakość? Zegarki GC dokładnie takie są. W dodatku przyciągające i wyjątkowe. Zupełnie tak jak Ty!

Klient zegarków GC aspiruje do luksusowych produktów i usług. Jest pewny siebie i dumny z tego kim jest w życiu. Nie boi się nowych rzeczy, jest ciekawy świata. Chce mieć wszystko: jakość, wartość, styl i spełnione życie. W dodatku jest ambitny, zdeterminowany, chętnie rozwija swoją karierę zawodową, realizuje się. Ma dynamiczny i aktywnych charakter. Żyje pełnią życia i koniecznie potrzebuje zegarka, który umili mu ten czas.

GC łączy to, co najlepsze w szwajcarskiej precyzji z wyrafinowanym francuskim stylem, tworząc śmiałe, wyraziste zegarki. Odważny styl jest jej wyróżnikiem.

Wykorzystanie wysokiej jakości materiałów oraz ścisła kontrola jakości na każdym etapie produkowania zegarków, sprawiają, że zegarki GC są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Zegarki marki GC. Ceny i dostępność

Ceny zegarków GC zaczynają się od 1 199 zł, a kończą na 3 799 zł. Zegarki Guess Collection są dostępne w wybranych punktach stacjonarnych sieci salonów Time Trend oraz na timetrend.pl.

Zapraszamy do odwiedzin! 

Agnieszka Zawadzka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki GC znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – GC.