Wakacje to czas podróży. Od jakiegoś czasu coraz chętniej wybieramy Polskę. Piękne piaszczyste plaże, czyste jeziora, malownicze góry i zachwycające zachody słońca to nasza najlepsza wizytówka. Jednak na krótkie wypady polecamy w szczególności rodzime miasta. Pełne historycznych miejsc, zabytkowych budynków, interesującej sztuki, ciekawych smaków i lokalnych zwyczajów.

Poznaj najnowszy przewodnik „Vogue Polska Travel” – specjalny dodatek do wakacyjnego numeru „Vogue Polska”. Dostępny jest w sprzedaży już od 7 lipca! 

Drugie wydanie „Vogue Polska Travel” to swoisty przewodnik Kasi Ciejki, zwanej również Travelicius. Blogerka i redaktor prowadząca dodatku podróżniczego oprowadza nas po Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu i Gdyni. Poznamy „Pasaż Róży” w Łodzi, rozsmakujemy się w japońskiej kawiarni w Poznaniu i zawitamy do gdyńskiej „Willi Vincent” w stylu modernistycznym. Kasia Ciejka po raz kolejny zaprosiła do współpracy blogerkę i dziennikarkę Małgorzatę Mintę, autorkę „Minta Eats”. To ona jest autorką części kadrów i rekomendacji.

Założeniem autorki było stworzenie swoistego analogowego przewodnika papierowego, który przypomni nam podróże, które odbywaliśmy jeszcze kilka, kilkanaście lat temu i z niebywałym sentymentem do nich wracamy.

Całe wakacyjne wydanie magazynu „Vogue Polska” jest w dużej mierze poświęcone tematowi podróży. To właśnie podróż od wieków inspiruje modę, sztukę oraz szeroko pojętą kulturę.

Stare przysłowie chińskie mówi, że: „lepiej zobaczyć coś raz, niż słyszeć o tym tysiąc razy”. Zachęcamy Was do pójścia o krok dalej. Odkrywajcie polskie miasta! Okrywanie, to nie tylko zwiedzanie interesujących miejsc, poznawania smaków, to też chłonięcie całej atmosfery. Podróż powinna być doświadczeniem działającym na wszystkie zmysły.

Wakacyjne wydanie „Vogue Polska” wraz z specjalnym dodatkiem „Vogue Travel” w prezencie dostępne jest w sprzedaży we wszystkich tradycyjnych punktach sprzedaży, tradycyjnie w kioskach, na empik.com oraz na vogue.pl. Dodatek liczy 114 stron i dostępny jest w sprzedaży od 07.08.2022 r. 

Karolina Kamińska – Lipińska

Czytaj dalej: News: pierwszy w historii numer “Vogue Scandinavia”!