Choć mówi się, że symbolizują łzy, są jednym z najczęściej pożądanych surowców wykorzystywanych w biżuterii i zegarmistrzostwie. Perły to klasa sama w sobie.

Biżuteria z nich wykonana zawsze wygląda elegancko i gustownie. Sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na wieczorne wyjścia. Co więcej – stanowi dobry wybór dla kobiet, które cenią klasyczne, ponadczasowe rozwiązania.

Zawsze modna biżuteria z perłą

Perły nosiły już nasze babki, a nawet prababki. Mimo upływu czasu, w ich wyglądzie niewiele się zmieniło.

Najbardziej popularne są perły białe, to one są wykorzystywane do produkcji biżuterii. Ale w morskich głębinach spotyka się też perły w innych barwach: różowe, kremowe, srebrne, niebieskie, zielone, brązowe, a nawet czarne. Wszystkie w różnym stopniu nasycenia i jasności. Co ciekawe, kolor perły zależy m.in. od temperatury wody oraz głębokości na jakiej żyją małże. Im głębiej, tym barwa jest jaśniejsza, czyli np. zamiast perły czarnej otrzymamy perłę w odcieniu ciemnoszarym.

Przeciętna wielkość pereł naturalnych waha się w granicach od 4 do 7 mm.

Źródło: www.wec.com.pl/Perla-cinfo-pol-46.html

Styl, szyk i elegancja, czyli perły w różnych odsłonach

Perły w biżuterii występują najczęściej w postaci sznurów pereł, kolczyków, bransolet, czy zawieszek do łańcuszków. W zegarmistrzostwie wykorzystuje się najczęściej masę perłową. Pokrywa się nią tarcze zegarków. Niekiedy, oprócz masy perłowej, stosuje się dodatkowo cyrkonie lub inne kamienie szlachetne. Dzięki temu tarcze mienią się lśniącym blaskiem.

Zegarek z tarczą z masy perłowej to prawdziwy hot trend!

Efektowny dodatek na każdą okazję, ale na karnawał szczególnie.

Zimowe nowości Ice-Watch

Ice-Watch – belgijski producent zegarków przebojem wkroczył na rynek i spowodował szybsze bicie serca u wielu pań. O sukcesie przeważył fakt nieustannego wprowadzania nowości. Tej zimy „zegarkowy lodołamacz” proponuje czasomierze z tarczą pokrytą masą perłową.

Zegarki występują w 3 rozmiarach: medium (40 mm), small (35 mm) i extra small (28 mm). Łącznie dostępnych jest 10 damskich modeli.

Zarówno koperty, jak i paski wykonane zostały z jednego kawałka silikonu. Takie rozwiązanie powoduje, że zegarek jest miękki, wygodny, nosi się go komfortowo zarówno zimą, jak i latem.

Paski dostępne są w jasnych, pastelowych kolorach: zimowym białym, jasnoróżowym, szarym oraz o dziwo – granatowym.

Zegarki oprócz ciekawego designu, mają też kilka innych atutów.

Jak na zegarek typu fashion zastosowano w nim dość wysoką klasę wodoszczelności – 100 m. Dzięki temu czasomierza nie trzeba ściągać podczas wizyty w basenie bądź fińskiej, rozgrzewającej saunie.

Tarczę przykryto szkiełkiem mineralnym. Zegarkowe „serce” to oczywiście mechanizm kwarcowy zasilany baterią. To najczęściej stosowane rozwiązania w zegarkach modowych.

Tym, co jest najciekawsze w kolekcji Ice Watch Pearl jest tarcza.

Tarcza wykonana została oczywiście z masy perłowej, która pod wpływem słońca mieni się różnymi kolorami. Dzięki temu zegarki mają piękny, kobiecy urok.

„Perłą w koronie” kolekcji Ice Watch Pearl, moim zdaniem, jest model z białym paskiem i jasną masą perłową (nr. ref. Ice Watch ICE.016936). Nowoczesny i stylowy model, który z pewnością przypadnie do gustu wielu miłośniczkom modowych nowinek. Prezentuje się tak:

Pastelowe zegarki Ice – Watch sprawdzą się zarówno w codziennych stylizacjach, jak i na wieczorne wyjścia. W dzień połączą się z mięsistymi, grubymi swetrami, a wieczorem świetnie skomponują się z ażurową koronką. To jedne z tych zegarków, które po prostu cieszą oko i serce. Idealne dla dziewczyny, która kocha biżuterię z perłą.

Jak widzicie same marce zależy nie tylko na bogatej, zróżnicowanej kolorystycznie ofercie, ale i przystępnej cenie. Za przyjemność posiadania Ice-Watch Pearl trzeba zapłacić kwotę 365 zł, niezależnie od koloru i średnicy koperty.

 

Agata Molka
Redakcja Zegarki i Moda

*Zdjęcia wykorzystane w artykule pochodzą z oficjalnego fanpage marki na Facebooku: https://www.facebook.com/ice.watch.poland/ oraz ze strony internetowej marki https://pl.ice-watch.com/

Baner