Niniejszy artykuł to już kolejna publikacja przygotowana przez nasz zaprzyjaźniony portal – www.damosfera.com. Tekst powstał w ramach naszej partnerskiej współpracy i cyklu publikacji o modzie. Poprzednie publikacje i wywiady ze stylistkami spotkały się z dużym zainteresowaniem Czytelników, dlatego publikujemy kolejny tekst.

Dziś pisze dla nas Paula Wrąbel – osobista stylistka, personal shopper.

Paula Wrąbel uwielbia dobierać ubrania i łączyć je ze sobą, kocha elegancję i ubierać innych ludzi. Opowiada nam kiedy warto skorzystać z usług stylistki? Jakie przełomowe momenty w życiu kobiet powodują, że czas na zmiany? Jako, że wiele z nas aktualnie #zostajewdomu warto wykorzystać ten czas! Zamiast czytać kolejne książki czy oglądać kolejne filmy, warto wykorzystać ten czas na zmianę w garderobie!

Cześć dziewczyny,

mam na imię Paula. Pracuję jako osobista stylistka, pomagam odnaleźć swój styl, zorganizować garderobę, określić typ sylwetki i swój typ kolorystyczny. Dziś chcę Wam opowiedzieć kiedy warto wybrać się do stylistki? Jak zorganizować garderobę i tym samym odnaleźć swój styl?

Pierwszym momentem kiedy więcej osób myśli o tym w jaki sposób zadbać o swoją garderobę są zmiany pór roku.

Zmiana garderoby i przegląd szafy na wiosnę

Najważniejsza dla wielu z nas jest wiosna. Budzimy się z zimowego snu, chcemy porzucić grube swetry i ciężkie buty i włożyć zwiewne sukienki, lekkie płaszcze i modne buty. Dlatego wtedy wiele osób zagląda do swojej garderoby, przegląda ją i zwraca się o pomoc stylistki. Kiedy ktoś z zewnątrz spojrzy na nasza garderobę krytycznym okiem, sami już też inaczej zaczynamy tworzyć swoje stylizacje. Widzę to u moich klientek, jak dużo uczą się podczas naszych spotkań, a później radzą sobie same coraz lepiej.

Macierzyństwo – moment przełomowy w życiu i szafie

Kolejny czas na zmianę ubrań to ciąża i czas po ciąży, sporo kobiet zgłasza się do mnie w celu zaplanowania garderoby na najbliższe około 1,5 roku. Szukamy większych rozmiarów, ubrań, które będą mogły być wykorzystane także później, bo np. wystarczy użyć paska i sukienka też będzie świetnie wyglądała. Poszukujemy komfortowej bielizny i wygodnych zestawów.

Awans w pracy – jak Cię widzą tak, Cię wynagradzają

Awans oraz chęć awansu, to także ważny czynnik, który powoduje, że na nowo spoglądamy na to jak wyglądamy w pracy i czy nasza garderoba jest właściwie skomponowana. Jeśli awansujemy, otrzymujemy poważniejsze stanowisko często też chcemy wyglądać i czuć się lepiej, wtedy decydujemy się na wymianę garderoby. Jest to bardzo dobry ruch, ponieważ jak nas widzą, tak jesteśmy wynagradzani. Ważne, by także zdawać sobie sprawę z tego, że jeśli chcemy awansować, planujemy to, chcemy podjąć takie rozmowy i przygotowujemy się do tego, też warto zadbać o strój, powinniśmy wyglądać wtedy profesjonalnie i kompetentnie, by budzić zaufanie przełożonego.

Czas na metamorfozę!

I sytuacja, którą lubię najbardziej czyli “chcę coś zmienić w swoim życiu”, tak takie kobiety też się zgłaszają i to zwykle są najpiękniejsze metamorfozy, ponieważ te kobiety chcą więcej, a zmiana garderoby często jest pierwszym krokiem do ich dużych zmian. My kobiety znamy to, chcesz coś zmienić? Zmień fryzurę. Często się do tego stosujemy i to zwykle bardzo nam pomaga. Ale zmiana garderoby, nowy styl, nowe zestawy, nowe ubrania, dodają jeszcze więcej energii i pewności siebie.

Dlaczego o tym mówię?

Ponieważ moja praca uświadamia mi, że nawet taka mała rzecz, jak stworzenie zupełnie nowych zestawów z ubrań, które są już w naszej szafie, podnosi samopoczucie, dodaje pewności siebie i sprawia, że jesteśmy pełne energii. To jak wyglądamy, nasz strój ma ogromny wpływ na samopoczucie. I to nie prawda, że strój jest powierzchowny i nie ma znaczenia. On mówi o nas więcej niż się nam wydaje.

Dlatego dbaj o swoje stylizacje każdego dnia!

Paula Wrąbel,
Osobista Stylistka

*Paula Wrąbel – osobista stylistka. Jej zadaniem jest zaglądać do kobiecych i męskich szaf. Sprawia, że dzięki właściwie dobranym stylizacjom, jej klientki potrafią same komponować swoje stroje, które dodają im energii i pewności siebie. Słucha czego potrzebują, wybiera perełki i decyduje czym należy wzbogacić garderobę.

Paula Wrąbel także organizuje warsztaty “Jak tworzyć swój profesjonalny wizerunek”, podczas, których uczestniczki otrzymują ogrom wiedzy, inspiracji i motywacji.

Więcej inspiracji nawww.paulawrabel.com.