Moda na styl retro w zegarkach nie przemija! Wystarczy spojrzeć na modowe wybiegi czy propozycje architektów wnętrz. Szwajcarska marka Atlantic – jak na lidera w branży zegarmistrzowskiej przystało – również podąża tym tropem. Najlepszym i najwyższej klasy dowodem jest najnowszy męski zegarek Atlantic Worldmaster Heritage Automatic.

Zapraszamy do lektury!

Dlaczego linia Worldmaster marki Atlantic jest tak popularna?

Marka Atlantic to klasa sama w sobie, a ponad 130-letnia tradycja i grono miłośników tej szwajcarskiej marki na całym świecie tylko ten fakt potwierdzają. Przez dziesięciolecia firma wsławiła się wieloma kolekcjami zegarków zarówno męskich jak i damskich, które zyskały miano kultowych.

Do takich linii należy m.in. Worldmaster. Jej największym atutem jest to, że zegarki prezentują różne style, jednak spoiwem jest szeroko pojęta klasyka i niezawodność.

Poszczególne modele „Worldmasterów” w różnym wydaniu i z różnych kolekcji w krótkim czasie zdobywają swoich nabywców. W dodatku niektóre egzemplarze to zegarki limitowane. Nic dziwnego, kolekcja Worldmaster to wysokiej jakości materiały, takie jak: stal szlachetna, szafirowe szkło czy paski wykonane ze skóry naturalnej.

Do znaków rozpoznawczych należą także ręcznie nakładane indeksy i przeszklony dekiel.

Te wszystkie cechy prezentuje także najnowszy zegarek z linii Worldmaster.

To najnowszy, męski zegarek Atlantic Worldmaster Heritage Automatic!

Sama nazwa – „dziedzictwo” (heritage) – już mówi bardzo dużo – to czerpanie z najlepszych wzorców.

Najnowszy model Atlantic to zegarek mechaniczny z militarnym sznytem.

Warto mu się przyjrzeć z bliska.

Atlantic Worldmaster Heritage Automatic – sznyt retro i militarny kolor khaki

Pierwsze, co zwraca uwagę, gdy patrzymy na zegarek Atlantic Worldmaster Heritage Automatic, to dość masywna koperta o srebrnej barwie. Stanowi to wyraźne nawiązanie do stylu retro, w którym to ta cecha charakteryzowała męskie zegarki.

Dopełnieniem tego stylu jest wypukłe szkieło przywodzące na myśl zegarki z lat 50. czy 60. XX wieku. Taki design jednocześnie dodaje tarczy głębi.

Uwagę zwraca także wyrafinowana czcionka z dawnych lat użyta do indeksów godzinowych w formie cyfr arabskich.

Retro jest także kolor tarczy – khaki (dla zwolenników wojskowej koncepcji zegarka) czy też zgaszony oliwkowy.

Dodatkowo powierzchnia tarczy ma ziarnistą fakturę. Retro jest również napis: „Atlantic” na godz. 12. Zaś dla klasycznej symetrii na godzinie 6. znajduje się minimalistyczna subtarcza ze wskazaniem sekundowym.

Przeszklony dekiel to nawiązanie do najlepszych wzorców – w końcu jest się czym chwalić! – przez niego można obserwować klasyczny mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej oparty na 31 kamieniach. Rezerwa chodu wynosi ok. 38 godzin.

Zegarek dla prawdziwych mężczyzn z pasją!

Prawdziwy pasjonat przygód się nie boi. Ba! Dba o to, by zawsze im podołać.

Najnowszy, męski zegarek Atlantic Worldmaster Heritage Automatic wydaje się być stworzony dla takich właśnie mężczyzn.

Koperta tego modelu została wykonana ze stali szlachetnej. Tarczę chroni odporne na zarysowania szkło szafirowe. Oba te elementy powodują, że zegarek będzie służył w nieskazitelnym stanie przez wiele lat.

Wytrzymałość zegarka gwarantuje także pasek wykonany ze skóry naturalnej (jego motylkowe zapięcie to również dodatkowa ochrona przed zgubieniem czasomierza – dołączony jest także drugi, zapasowy pasek).

Projektanci zegarka wzięli pod uwagę także to, że aktywny mężczyzna napotyka różne wyzwania niezależnie od pory dnia. Dlatego też ten zegarek ma cyfry, wskazówki godzinowe i wskazówkę sekundową na subtarczy oraz okrąg okalający tarczę wypełnione substancją luminescencyjną, co ułatwia korzystanie z zegarka po zmroku.

A w dzień?

W odczycie godzin nawet w najmocniejszych promieniach słonecznych pomoże powłoka antyrefleksyjna.

Jeśli chodzi o wodoszczelność zegarka to wynosi ona 50 m, co pozwala na bezpieczną kąpiel w wannie. Jest więc to zegarek przeznaczony zdecydowanie dla miłośników lądowych przygód.

Wygoda i elegancja na co dzień!

Elegancję tego modelu zastosowano dzięki dość uniwersalnemu rozmiarowi tarczy, polerowanej kopercie oraz paskowi wykonanemu ze skóry naturalnej. Wszystkie te elementy pozwalają na wykorzystanie męskiego czasomierza w bardziej eleganckich stylizacjach.

Warto przypomnieć, że ambasadorem linii jest topowy rajdowiec Krzysztof Hołowczyc. Kto odmówi mu elegancji i charakteru?

Ten męski zegarek to także wygoda zapewniona przez perfekcyjne jego przyleganie do nadgarstka, a to dzięki dość solidnie wyprofilowanym uszom. Zegarek jest też dostępny w wersji czarnej i stalowoszarej.

Atlantic Worldmaster Heritage Automatic – cena, dostępność, podsumowanie

Tytułowe „Heritage” oznacza „dziedzictwo”. Wprowadzenie takiego modelu na zegarka na rynek dla marki to był strzał w dziesiątkę! Nawiązujący do najlepszych zegarmistrzowskich wzorców czasomierz to doskonały prezent, który może być pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Jednym słowem: udana inwestycja!

Cena katalogowa zegarka to 4 250 złotych.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Atlantic znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: Atlantic.

Izabela Karolak