Klasyczna, złota lub srebrna, elegancka wykonana z bursztynu, oryginalna z dodatkiem z żywicy, a może z muszelkami, albo z prawdziwą perłą hodowlaną? Ręcznie wykonywana przez indywidualnych artystów i jubilerów czy do kupienia od zaraz w jednej z dużych sieci? Droższa, tańsza? Jakakolwiek by nie była, jedno jest pewne: biżuteria to „must have” letnich, wakacyjnych stylizacji!

Zapraszamy na przegląd najnowszych trendów w biżuterii na lato 2020!

Muszla – królowa mórz i oceanów

Kolczyki z muszelkami, I love handmade, ok. 60 zł

Naszyjnik srebrny, pozłacany, z perłami i muszelkami, Ania Kruk, 152 zł

Kolczyki z muszelkami to absolutny hit tego sezonu! Te od firmy „I love handmade” wykonane zostały z pięknych muszelek, w dodatku zostały stworzone w Polsce. Natomiast naszyjnik z perłami i muszelkami od Ani Kruk pasować będzie do stylu boho, który cały czas króluje wśród fashionistek.

Bursztyn – złoto Bałtyku

Kolczyki wiszące, krótkie, ozdobione bursztynami, wykonane ze srebra, pozłacane, zapinane na sztyfty, Missebo, 109 zł.

Bursztyn to inaczej „bałtyckie złoto”. W dotyku jest ciepły, ogrzany w dłonie przyjemnie pachnie, handlowano nim w całej starożytnej Europie. W dodatku, wiele osób wierzy, że bursztyn posiada lecznicze właściwości, np. pomaga w leczeniu chorób. Kolczyki z bursztynem to dodatek do wakacyjnych stylizacji „must have”. Pięknie się będą prezentować z opalenizną stworzoną nad Bałtykiem.

Dla wielbicielek pełnego energii Londynu

Naszyjnik wykonany z żółtego złota, Londyn, kolekcja Magic Moments, Apart, cena 459 zł.

Podróże to duża przyjemność. Lato jak żadna inna pora roku sprzyja wojażom. Może w tym roku do Londynu? Dla zapalonych globtroterek marka Apart proponuje złote biżuteryjne wzory z kolekcji Magic Moments. Złote naszyjniki nawiązują do wybranych miast – europejskich stolic. Dostępne są np. naszyjniki z Warszawą czy Londynem.

Rozeta – symbol słońca

Ręcznie wykonane kolczyki, z rozetami Macarena, zawieszonymi na sztyfcie w kształcie łezki, pozłacane, Mokobelle, cena 450 zł.

Czy wiesz, że rozeta to pradawny symbol odnoszący się do kultu Słońca? Swoją formą przypomina stylizowany kwiat o sześciu symetrycznie rozmieszczonych płatkach, wpisany w okrąg. Biżuteria z ażurowaną rozetą to piękny dodatek do letnich, wakacyjnych stylizacji. Mokobelle proponuje zestaw: kolczyki i długi lub krótki naszyjnik z tym motywem.

Naszyjnik idealny na wakacje

Długi naszyjnik z pereł i kamieni półszlachetnych z rozetą Solaris, Mokobelle, cena 520 zł

Skoro jesteśmy przy rozetach i wakacjach. Lato jak żadna inna pora roku kojarzy się ze słońcem. Co powiecie na motyw rozety Solaris? Solaris z łaciny oznacza właśnie „słoneczny”. Mokobelle proponuje długi, efektowny naszyjnik idealny na wakacje. Wykonany został z naturalnych pereł, koralowców, agatów, morganitów, amazonitów. Doskonale prezentuje się pojedynczo, ale też i kaskadowo, w zestawie z innymi modelami, tworząc modny look!

Dziewczyna z perłą

Złoty naszyjnik, z żółtego złotego, z perłą naturalną, hodowaną, słodkowodną. Kolekcja EKAN. Jubitom, cena 630 zł.

Perły to prawdziwe przyjaciółki każdej kobiety, niezależnie od pory roku. W tym letnim wydaniu, z ażurowaną gwiazdą wyglądają delikatnie i uroczo. Jubitom proponuje złoty naszyjnik, z jedną białą naturalną, hodowlaną perłą.

Konik morski – skok w oceaniczny świat

Naszyjnik z kolekcji Maris, wykonany z mosiądzu, projekt Anna Orska, cena 380 zł

Artystyczny, ręcznie wykonany naszyjnik został ozdobiony mosiężnym konikiem morskim.

Kolekcja Maris to skok w oceaniczny świat, wiernie przeniesiony do naszej rzeczywistości. Anna Orska skomplikowane kształty muszli odtworzyła w metalu, eksponując ich drobne niedoskonałości. Realistyczne projekty i sposób ich wykonania to pochwała autentyczności, przypomnienie, że natury nie warto poprawiać, ponieważ ona zawsze dostarcza ponadczasowe wzorce piękna.

 

Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcie tytułowe: biżuteria na pokazie Etro wiosna-lato 2020 (Fot. ImaxTree)