Marka Lorus powstała w 1982 roku i jest bezpośrednio związana z grupą Seiko do której należy. Od prawie 40 lat zegarki Lorus są synonimem połączenia wysokiej jakości wykonania ze stosunkowo niewielką ceną, jaką przyjdzie nam zapłacić za czasomierz tej marki. Do produkcji poszczególnych elementów wykorzystane są surowce wysokiej jakości, co gwarantuje utrzymanie pożądanego wyglądu zegarka oraz bezproblemową pracę mechanizmów przez wiele lat.

Lorus Gents Automatic – zegarki dla fanów stylu vintage

Lorus Gents Automatic to nowa linia, która swym wyglądem przypomina zegarki noszone z dumą przez biznesmenów w latach 70-tych XX wieku.

To, co najbardziej przykuwa uwagę to karbowany, mały pierścień. Warto przypomnieć, że pierwszą firmą, która zastosowała taki rodzaj zdobienia była firma Rolex. Wówczas element ten pełnił rolę nie tylko ozdoby, lecz był swego rodzaju pierścieniem, który służył do szczelnego otwierania i zamykania koperty zegarka.

Obecnie karbowane pierścienie pełnią wyłącznie rolę elementu ozdobnego. Tak jest również w przypadku zegarka Lorus Gents Automatic.

Klasyczna tarcza w kilku odsłonach

Tarcza zegarka Lorus Gents Automatic została wykonana w technologii szlifu słonecznego, co sprawia, że mieni się różnymi odcieniami, w zależności od rodzaju i kąta padania na nią światła.

Do wyboru mamy 5 kolorów tarcz: zielony, niebieski, czarny, srebrny i złoty.

Wybór koloru tarczy zależy wyłącznie od osobistych preferencji.

Wszystkie tarcze posiadają te same zdobienia w postaci prostych indeksów i wskazówek w stylu dauphine.

Dodatkowo wszystkie modele z serii Gents zostały wyposażone w komplikacje wskazania dnia tygodnia i dnia miesiąca, które znajdują się na godz. 3.00. Poza tym, na tarczy znajdują się informacje na temat zastosowanego mechanizmu, wodoszczelności oraz logotyp z nazwą marki.

Lorus Gents Automatic – uniwersalny zegarek na każdą okazję

Prosta tarcza, czytelna tarcza oraz konstrukcja koperty sprawia, że zegarek może pełnić rolę dodatku do stroju oficjalnego, a zarazem będzie idealnie pasował do stylu smart casual.

Średnica koperty wynosi 43 mm, co jest dość sporą wartością nawet jak na męski zegarek. Mimo to, moim zdaniem, zegarek dość dobrze będzie leżał na nadgarstku o obwodzie od 17 cm.

Koperty dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych – stalowym oraz złotym.

Złoty kolor bransolety i tarczy uzyskano dzięki technologii PVD, która gwarantuje dobrą odporność na ścieranie i zarysowania.

Japońskie, mocne serce

Wszystkie modele z serii Lorus Gents Automatic zostały wyposażone w mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny (Seiko Y676), który charakteryzuje się precyzyjną pracą oraz znakomitą wytrzymałością. Koło balansu pracuje z częstotliwością 21600 wahnięć na godzinę, a rezerwa chodu przy pełnym naładowaniu sprężyny naciągowej wynosi ponad 40 godzin.

Mechanizm Seiko Y676 łożyskowany jest na 21 kamieniach, co gwarantuje niskie zużycie ruchomych elementów werku.

Pracę mechanizmu możemy obserwować dzięki transparentnemu, zakręcanemu dekielkowi.

Komfort i wygoda noszenia

Zegarki Lorus Gents Automatic posiadają dwa rodzaje mocowań do nadgarstka.

Dla użytkowników, którzy cenią klasyczny wygląd producent przygotował modele oferowane na paskach wykonanych ze skóry naturalnej. Miękki i elastyczny materiał wewnątrz paska sprawia, że zegarek nosi się niezwykle komfortowo, a lakierowana zewnętrzna warstwa skóry podnosi walory wizualne, czyniąc zegarek znakomitym dodatkiem do garnituru.

Drugim rodzajem mocowania jest bransoleta typu jubilee, która idealnie koresponduje z pierścieniem.

Ten rodzaj bransolety nadaje zegarkowi vintydżowego sznytu, który zdobywa coraz większą popularność wśród miłośników zegarków.

Bransoletę wieńczy dobrze wykonane zapięcie motylkowe, a logowana klamra posiada 3-stopniową mikroregulację, która pozwoli na idealne dopasowanie długości do rozmiaru nadgarstka.

Lorus Gents Automatic – dostępność i cena

Modele Lorus Gents Automatic zostały wycenione na 599 złotych w wersji na bransolecie, natomiast wersja na pasku to koszt rzędu 569 złotych. Dobra jakość wykonania, ciekawy wygląd oraz zastosowany mechanizm sprawiają, że sugerowana cena detaliczna jest bardzo atrakcyjna. Wszystkie wersje kolorystyczne zegarków Lorus Gents Automatic są już dostępne w Polsce.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki LORUS znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – LORUS.

Tomek Frąckowiak