Moda na zegarki w stylu vintage wydaje się nabierać rozpędu, a jednym z przykładów na poparcie tej tezy jest jedna z najnowszych kolekcji słynnego japońskiego producenta – firmy Casio Vintage. Zegarki Casio Vintage z linii A700 to znakomity przykład połączenia stylu lat 80. XX wieku z nowoczesną technologią.

Modele znakomicie sprawdzą się w połączeniu z letnimi stylizacjami, a uniwersalne rozmiary kopert sprawią, że zegarki będą doskonale leżały zarówno na męskich, jak i damskich nadgarstkach. Naszym zdaniem czasomierze idealnie sprawdzą się w zestawieniu np. z białym t-shirtem, jeansami i letnimi sukienkami.

Czas na lato w kolorach safari! Chcesz wykreować modny look na lato? Zrób to w stylu vintage! 

Zapoznaj się z nowymi modelami Casio Vintage A700! 

Pierwsze zegarki Casio z cyfrowym wyświetlaczem pojawiły się w drugiej połowie lat 70. XX wieku. Liczba funkcji, nietuzinkowy, nieco awangardowy wygląd oraz ciekawe funkcje dodatkowe sprawiły, że czasomierze tej marki zyskały ogromną popularność.

Zegarki Casio Vintage z linii A700 idealnie oddają ducha lat 80. XX wieku, a ich konstrukcja oraz podzespoły zostały unowocześnione i reprezentują najnowsze technologiczne trendy.

W odróżnieniu od swojego ponad 40-letniego protoplasty zegarki z linii A700 mocowane są do nadgarstka za pomocą stylowych pasków wykonanych z canvasu podszytego delikatną skórą naturalną. Do wyboru są trzy kolory pasków:

  • beżowy (przywołujący na myśl kolor piasku pustyni), 
  • khaki (ciemna, przygaszona zieleń), 
  • jasnobrązowy.

Stałymi elementami pasków są sprzączki, które swym złotym kolorem świetnie korespondują z kopertą zegarka.

Przydatne, praktyczne funkcje

Jak wszystkie zegarki z rodziny, tak i zegarki Casio Vintage z linii A700 pracują na wysokiej jakości japońskim mechanizmie kwarcowym. Od wielu lat japońskie mechanizmy kwarcowe uchodzą za najlepsze na świecie. Wysoka dokładność, niska awaryjność oraz długowieczność to cechy, z których słyną kwarcowe serca japońskich zegarków.

Zegarek Casio Vintage A700 został wyposażony w szereg niezwykle przydatnych funkcji, takich jak:

  • czas 12/24h,
  • stoper mierzący czas z dokładnością do 1/100 sekundy,
  • alarm,
  • automatyczna data,
  • podświetlenie LED.

Wybór poszczególnych funkcji ułatwiają przyciski znajdujące się po bokach koperty. 

Komfort noszenia i charakter unisex

Pozłacana koperta została wykonana z tworzywa sztucznego, dlatego zegarek jest bardzo lekki, waży zaledwie 17 g! Szerokość koperty wynosząca 35 mm sprawia, że zegarek nosi się niezwykle komfortowo. Wielkie brawa należą się projektantom za 6-milimetrową grubość koperty. Dzięki temu zegarek idealnie przylega do nadgarstka, a przy tym idealnie schowa się pod mankietem koszuli.

Casio Vintage A700 jest idealnym przykładem zegarka unisex. Leży on idealnie na nadgarstku bez względu na płeć właściciela. 

Płócienny pasek został od wewnętrznej strony obszyty delikatną skórą naturalną, przez co otula on nadgarstek i nie powoduje podrażnień. Casio Vintage z linii A700 posiada wodoszczelność wynoszącą 30 m, dlatego nie musimy się martwić o ewentualne zamoczenie podzespołów podczas spaceru w deszczu lub przypadkowego zachlapania.

Casio Vintage A700 – cena i dostępność 

Zegarki Casio Vintage A700 przedstawiają znakomity stosunek ceny do jakości. Sugerowana cena detaliczna jaką przyjdzie nam zapłacić za ten ponadczasowy model to 399 PLN. Nie wydaje się ona wysoka w stosunku do tego co otrzymujemy w zamian, dlatego, jeśli szukamy uniwersalnego zegarka na lato, warto spojrzeć w kierunku tych modeli. 

Zegarki Casio Vintage dostępne są w salonach Time Trend, na stronie timetrend.pl i u partnerów handlowych Grupy ZIBI S.A.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Casio Vintage znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Casio Vintage.

Tomek Frąckowiak