Jacques du Manoir to obecnie jedna z dynamiczniej rozwijających się szwajcarskich marek produkujących zegarki. Słynie ona z niezwykle kobiecego wyglądu oferowanych czasomierzy wykonywanych z precyzją zgodną z ich krajem pochodzenia.

Historia i osiągnięcia marki Jacques du Manoir

Dawno, dawno temu… w ten sposób mogłaby się zaczynać historia większości firm zegarmistrzowskich, których kolebką jest Szwajcaria. Tak też jest w przypadku marki Jacques du Manoir.

Jej korzenie to rok 1904 i postać Louisa Schwaba, który wtedy zakłada fabrykę specjalizującą się w produkcji mechanizmów do zegarków z mechanicznym naciągiem sprężyny napędowej.

W roku 1918 powstaje budzik Levtoi i przyczynia się do sławy fabryki, a marka z dużym powodzeniem wytwarza zegary stołowe i kieszonkowe.

Gdy w roku 1935 założyciel fabryki umiera, schedę po nim przejmują trzej synowie i oni to rejestrują markę pod nazwą Swiza. Interes kwitnie, a firma zaczyna słynąć z innowacyjnych rozwiązań technicznych.

I tak, zgodnie z przekazem marki, w 1959 roku powstaje pierwszy w historii zegarmistrzostwa zegar z 8-dniowym mechanicznym naciągiem sprężyny napędowej. Była to trampolina do sukcesu firmy na skalę światową – czego dowodem jest nagroda otrzymana w 1972 roku za gigantyczną wręcz liczbę zegarków z budzikiem, które sprzedały się na całym świecie.

W 1979 roku następuje kolejna zmiana pokoleń – tym razem stery obejmują wnukowie Louisa. A w roku 1984 Swiza zaczyna produkować własne mechanizmy kwarcowe do zegarków, przez kolejne lata stając się największym na świecie producentem zegarków stołowych.

Skąd więc marka Jacques du Manoir i bardzo kobiece naręczne damskie zegarki?

Otóż to dzieło wnuka słynnego Louisa Schwaba.

W roku 1993 Jacques Boegli zakłada własną fabrykę zegarków, a jego dzieło kontynuuje prawnuk – Francois Boegli. Stąd litera B w logo marki, natomiast marka Swiza zaczęła produkować naręczne zegarki dopiero w roku 2015.

 

Szwajcarskie rzemiosło – korzenie zobowiązują

Bardzo duża estetyka damskich zegarków i rozpoznawalne wzornictwo wysokiej klasy (o których w dalszej części tekstu) to nie wszystko, na czym się skupia marka Jacques du Manoir.

Jak na szwajcarską firmę przystało, liczy się dla niej także jakość produkowanych zegarków. Przyczyniają się do tego: najlepsze materiały (m.in. stal szlachetna), innowacje i precyzyjne szwajcarskie mechanizmy (kwarcowe).

Niezawodne i długie działanie zegarków zapewniają: skrupulatna kontrola jakości, a także badanie szczelności i różnorodne testy poszczególnych elementów zegarków.

W roku 2018 firmę przejął szwajcarski zegarmistrz-wizjoner Christian Frommherz, a wzornictwo marki uległo odświeżeniu. Dzięki temu zegarki cieszą się popularnością nie tylko w Europie, ale i na innych kontynentach.

Biżuteryjna oprawa w stylu fashion plus sportowy sznyt

To, co wyróżnia zegarki dla kobiet Jacques du Manoir, to ich biżuteryjność, jednak w nowoczesnym wydaniu. Większość z nich to czasomierze, których klasyczne okrągłe tarcze zostały ozdobione kryształkami – pełnią one role indeksów. Są też one umieszczane na pierścieniach kopert.

Bransolety zegarków w większości modeli są w kolorze: złota żółtego i różowego, bądź też srebra, oraz takie stanowiące połączenie wymienionych kolorów. Dość ciekawie i różnorodnie prezentują się też tarcze zegarków – znajdziemy tu: czerń, biel, zieleń, brąz, fiolet, burgund, kolor rudy i khaki.

Taka jest na przykład flagowa obecnie kolekcja marki o nazwie Inspiration. Od pozostałych kolekcji niewątpliwie odróżnia ją również lekko sportowy design, dzięki czemu zegarki, mimo że można je uznać za biżuteryjne, nie cechują się przepychem, a zyskały dzięki temu zabiegowi pewną lekkość. To czasomierze będące eleganckim dodatkiem dla aktywnych i nowoczesnych kobiet.

Marka Jacques du Manoir deklaruje, że zaprojektowane i wyprodukowane przez nią w Szwajcarii zegarki to propozycja dla kobiet, które są nowoczesne, modne, mocno stąpają po ziemi i są świadome swoich celów.

Jednak każda kobieta mimo pewnych cech, które dzieli z innymi przedstawicielkami płci, to przecież także oddzielna historia, odmienny gust, inne cele i inny tryb życia.

Projektanci marki są świadomi różnorodnych potrzeb nowoczesnych kobiet – zegarki Jacques du Manoir są wyjątkowo kobiece, ponadczasowe i eleganckie.

O najnowszych kolekcjach zegarków Jacques du Manoir z pewnością będziemy pisać więcej w najbliższym czasie, zatem zapraszamy do śledzenia naszego portalu.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Jacques du Manoir znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – Jacques du Manoir

Izabela Karolak