Obecnie w branży fashion obserwujemy rozkwit wielu kierunków mody. Z jednej strony spotykamy się z minimalizmem, z drugiej z maksymalizmem. Czasami trudno jest się w tym odnaleźć. Przychodzimy więc z pomocą. Prezentujemy Wam, drogie Panie, krótki przegląd najgorętszych trendów sezonu wiosna – lato 2022.

Zapraszamy do świata fashion! 

Lockdown i ograniczenia spowodowały, że obecnie obserwujemy „boom” w modzie. Kreatywność widoczna jest niemal na każdej płaszczyźnie sztuki i designu. Projektanci z branży mają coraz więcej odwagi tworząc modowe stylizacje. Już nie tylko światowe marki tworzą trendy, teraz te mniejsze są widoczne na ulicach wielkich miast i w mediach społecznościowych.

Kolory przywiezione z wakacji

Sezon wiosenno – letni pełny będzie soczystych i wyrazistych kolorów.

Owocowe smaki, które przynoszą na myśl wakacje w słonecznej Hiszpanii czy Włoszech będą stanowiły inspirację kolorystyczną do tworzenia rozmaitych stylizacji w najbliższym sezonie.

Odcienie soczystej i odważnej żółci lub pomarańczy coraz częściej widzimy na ulicach wielkich miast. Streetwearowe stylizacje obfitowały w te orzeźwiające barwy – i to zarówno w total lookach, jak i w formie drobnych dodatków.

Słoneczne kolory pojawiły się m.in. na wybiegach marek: Alexander McQueen, Max Mara, Rodarte.

Wszystko w paski

Formy pasków w najbliższym sezonie nie będą miały ograniczeń!

Klasyczne, biało-czarne albo kolorowe – im więcej tym lepiej. Nie jest to jednak nic nowego. Większość z nas z pewnością ma w swojej szafie jakąś pasiastą koszulę. Teraz można ją zestawiać w dowolny sposób. Poziome z pionowymi, ciemne z jasnymi, retro lub marynarskie – niech nic nas nie powstrzyma w łączeniu pasiastych wzorów.

Bawmy się modą, tak jak robią to projektanci.

Kolor zimowego śniegu

W kontrze do wyrazistych kolorów na wybiegach dobrze się prezentowała ponadczasowa biel. Kolor kochany od wieków, dodający blasku, ale też niezwykle uniwersalny. W jakiej formie najlepiej się sprawdzi? W każdej! Spektakularne są oczywiście monokolorowe stylizacje. Kolor śniegu świetnie sprawdzi się przy sukienkach, garniturach, ale też w formie dodatków.

Biała koszula to must have praktycznie każdego sezonu.

Tym razem pożądane będą również białe, szalone koszule – z marszczeniami, paskami, przerysowanymi kołnierzami czy rękawami. Na uwagę zasługuje także także folk lace trend, czyli moda na ludowe koronki. Trudno się nie zgodzić, że te często występują właśnie w białym kolorze.

Mocne przezroczystości

Jeszcze niedawno wszystko, co lekko prześwitywało wydawało się modową wpadką. Obecnie jest to jeden z najgorętszych trendów. Oczywiście wszystko w granicach naszej odwagi i wyobraźni. Warto jednak dodać, że tzw. „sheer trend”, czyli idea prześwitujących ubrań to także nic nowego. W poprzednich sezonach również był obecny. Teraz spotykamy się z nim po raz kolejny.

W stylu tym świetnie sprawdzą się bardzo cienkie materiały, których faktura przypomina lekką mgiełkę.

Doskonale ten trend zaprezentowała Rihanna, która w interesujący sposób ukazała swoje kobiece wdzięki. Swoim ubiorem wywoła wiele kontrowersji, ale… co cóż, moda rządzi się swoimi prawami. Trzeba przyznać, że wywołała niemałe zamieszanie w świecie (nie tylko mody).

Wszystko we wzory

Na wybiegach i ulicach pojawiły się rozmaite wzory i printy. Od zwierzęcych, znanych z poprzedniego sezonów, aż po piękne wzory geometryczne. Ten trend z pewnością nie przypadnie do gustu minimalistkom. Jest to świetny obszar, w którym można uwolnić swoją kreatywność i pochwalić się odwagą. Head-to-toe, czyli tak zwana stylizacja w jednym princie od stóp do głów będzie dotyczyła również zwierzęcych wzorów. Jednym słowem – odwagi!

Julia Jarosz