Jakie pierwsze skojarzenie przychodzi Ci do głowy, jeśli powiem Ci: „Włochy”?

Pizza? Makaron? Wino? A może moda?

Tak, brawo! Punkt dla Ciebie!

Gucci, Armani, Versace, Dolce&Gabbana, Prada, Fendi… to tylko kilka najbardziej znanych nazwisk projektantów, którzy projektowali właśnie we Włoszech. To w Mediolanie odbywa się Milan Fashion Week – oprócz tego w Nowym Yorku, Londynie i Paryżu – to jeden z największych na świecie tygodni mody. (Miasta te nazywane są tzw. „Wielką Czwórką” mody).

Innym magicznym miejscem jest Wenecja – piękne miasto na wodzie. Znajduje się w północnej części Włoch, tuż na Adriatykiem i słynie na całym świecie z kanałów i gondol. Słynie też z misternie wykonanych masek weneckich, cieszących się ogromną popularnością wśród turystów podczas karnawału.

Z Wenecji także pochodzi najdroższe szkło na świecie, czyli tzw. szkło weneckie, produkowane na małej, weneckiej wysepce Murano. Szkło Murano często stosuje się w jubilerstwie i zegarmistrzostwie. Jakiś czas temu prezentowaliśmy Wam piękne zegarki marki YUNIK, których tarcze wykonane są właśnie z tego szkła.

Ale dziś chcemy Wam pokazać inną markę. Markę rodem z Włoch, z których zawędrowała prosto do Polski. To nowość na polskim rynku.

Moje drogie Panie!

Oto one – damskie zegarki marki Ilario Caspari.

Ilario Caspari – „Po co się śpieszyć? Jest czas na wszystko”

Marka powstała z miłości i hołdu dla wszystkiego, co włoskie. Z włoskiej mody, sztuki, kultury, architektury, smacznej kuchni. To poszanowanie włoskiego stylu życia, lekko powolnego, bez pośpiechu. Mottem marki jest hasło: „Po co śpieszyć? Jest czas na wszystko!”. Hasło to idealnie oddaje włoski styl życia. Bazą tych eleganckich czasomierzy dla kobiet są 3 kolekcje: Santa Croce, Ciao Mario, Calle Laguna.

Zegarki zaprojektowano zarówno dla mniejszych, jak i większych kobiecych nadgarstków. Koperty mają średnicę 36 mm lub 40 mm i wykonano je ze stali szlachetnej.

Zegarki dostępne są w wersji z paskami wykonanymi ze skóry naturalnej lub na bransoletach typu mesh, w różnych wersjach kolorystycznych. Trafne połączenia kolorów sprawiają, że czasomierze pasują zarówno do formalnego stroju w biurze, jak i lekkich, zwiewnych sukienek, które chętnie wkładamy w słoneczne dni.

Tarcze są dość proste i minimalistyczne. Niemal wszystkie w kolorze czarnym. Cieszy to, że nie przesadzono z detalami. Poza niezbędnymi częściami, na tarczy nic więcej nie znajdziemy. Charakterystyczny jest logotyp marki umieszczony pod godziną 12, zaraz obok weneckiej maski.

Być może lekko brakuje datownika, ale umówmy się, to ma być ozdoba, błyskotka, a nie narzędzie. Poza tym, szczęśliwe kobiety czasu nie liczą, prawda?

Jak to prawie zawsze w zegarkach modowych bywa, tak i tu, zastosowano szkło mineralne oraz mechanizm kwarcowy zasilany baterią. Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 30 m, co chroni zegarki przed delikatnym kontaktem z wodą, np. podczas mycia rąk czy deszczu. Dziś ostatni dzień wakacji, cieszmy się nim, bo już wkrótce przyjdą jesienne, deszczowe dni…

Zegarki Ilario Caspari dostępne są w sklepach z zegarkami w cenie od 349 zł do 449 zł.

 

Agata

Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcia zamieszczone w artykule pochodzą z oficjalnego fanpage marki Ilario Caspari na Facebooku: www.facebook.com/IlarioCaspari/ lub z Instagrama: www.instagram.com/ilario.caspari/