Czy nowszy model danej linii rzeczywiście jest lepszym wyborem niż jego poprzednik?

Poznaj naszą opinię w tej kwestii w kontekście nowych sportowych zegarków męskich – Bulova Chronograph A „Surfboard”.

Chronograf. To nie tylko dodatkowy gadżet, który sprawia, że czasomierz jest bardziej modny i designersko wygląda. Przede wszystkim to dodatkowa komplikacja mechanizmu zegarka, pełniąca określoną funkcję. Chronograf to inaczej stoper, który zazwyczaj uruchamiamy za pomocą przycisku umieszczonego na boku koperty. Po jego naciśnięciu zegarek z chronografem zaczyna odmierzać czas – mogą to być sekundy, ich części dziesiętne i setne.

Stopery początkowo wykorzystywało się podczas wyścigu koni. Stąd była już prosta droga do sportu, gdzie ułamki sekund decydują o wygranej.

Najnowszy model amerykańskiej marki Bulova to właśnie sportowy, męski chronograf.

Mowa o modelu Bulova Chronograph A „Surfboard”, czyli „deska surfingowa”.

Surfing to w Ameryce Północnej bardzo popularny sport; nie dziwi więc fakt, że producenci szukając inspiracji zaczerpnęli do „głębokich wód”, czyli historycznych modeli. Sięganie po sprawdzone pomysły i tworzenie nowych reedycji jest dziś wśród wielu marek dość popularne. Historyczny prawzór pochodzi z lat 70. XX wieku – był on inspiracją do powstania nowego zegarka.

Pierwsza wersja zegarka Bulova Chronograph A „Surfboard” dostępna jest w limitowanej edycji do 350 sztuk. Stalowa koperta o średnicy 38,5 mm skrywa mechanizm z automatycznym naciągiem. Jest to rasowy, sportowy zegarek w stylu vintage, na bransolecie, dla mężczyzn, którym podoba się taki design. Model wyceniono na 2 950 USD.

Wersje przygotowane i dostępne już na polskim rynku są zupełnie inne. Różni ich przede wszystkim zegarkowe „serce”, czyli mechanizm. Zastosowany mechanizm kwarcowy zasilany baterią sprawia, że zegarki wśród wielu mężczyzn znajdą uznanie.

Inny jest także rodzaj materiału wykorzystanego do mocowania nadgarstka. W limitowanej edycji była stalowa bransoleta, tu są silikonowe paski. Dostępne są 3 wersje kolorystyczne – granatowy, czarny lub pomarańczowy.

Większa jest także średnica kopert – tutaj to 42 mm. Jest to dość duży, ale w dalszym ciągu atrakcyjny męski, sportowy zegarek dla mężczyzn o nieco większych nadgarstkach. (Lub kobiet, które preferują duże sportowe zegarki). Stalowa koperta w kształcie beczułki jest identyczna jak w pierwowzorze. Takie same są również przyciski do sterowania stoperem znajdujące się po prawej stronie koperty oraz ząbkowana koronka.

W zależności od referencji, dostępne są tarcze w kolorze kremowym lub granatowym. Na tarczy znajdują się 2 małe subtarcze – jedna to mały sekundnik, a druga odpowiada za zliczanie minut stopera. Uwagę zwraca także pole w kształcie deski surfingowej zaznaczone kolorem białym, czarnym lub granatowym. Tarcza zdaje się wołać: „wypłyń ze mną na nowe, nieznane lądy!”. Przed rekinami i innymi zarysowaniami tarczę ochroni szafirowe szkiełko, a wodoszczelność klasy 200 m sprawi, że spokojnie można z nim pływać, surfować, a nawet nurkować.

Zaprezentowane modele dostępne są w Polce w sklepie online Time Trend oraz u innych autoryzowanych parterów. Cena katalogowa  zegarków to 2 520 zł.

Kolejny świetny zegarek, gdzie udało się zachować ducha oryginału.

Zegarek męski Bulova Chronograph nr. ref. 98A252, 98A253, 98A254

Marka: Bulova
Płeć: męski
Styl: sportowy
Odczyt: analogowy
Pasek: silikonowy
Kolor paska: pomarańczowy, czarny, granatowy
Mechanizm: kwarcowy
Koperta: stal szlachetna
Kolor koperty: srebrny
Szerokość koperty: 42 mm
Kolor tarczy: beżowy, srebrny, granatowy
Szkło: szafirowe
Dodatkowe funkcje: stoper
Wodoszczelność: 200 m
Okres gwarancji: 3 lata

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące Bulova znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – BULOVA.

Agata Molka