Czas Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku jest szczególny. Jest to jeden z najbardziej magicznych okresów w ciągu całego roku. To właśnie wtedy chcemy spędzać jak najwięcej czasu z rodziną, przyjaciółmi i innymi osobami bliskimi naszemu sercu. Tym, co wyróżnia grudniowe święta jest przywiązanie do światła. Ubieramy choinkę w lampki i inne świecidełka. Przystrajamy domy i mieszkania ozdobami, a w Sylwestra rozpalamy sztuczne ognie. Światło w tym okresie króluje, a poprzez wszystkie jego formy przedstawienia w tym czasie chcemy celebrować jedno – miłość. Przecież nie ma na tym świecie nic piękniejszego niż właśnie ukochane osoby, które również kochają nas.

Szwajcarska marka RADO proponuje w okresie świąteczno-noworocznym coś specjalnego. Są to nowe modele zegarków RADO True Square Open Heart w dwóch wersjach kolorystycznych – białej i czarnej. Biała przeznaczona jest dla kobiet, a czarna na mężczyzn. Obie w idealny sposób wyrażają miłość, ciepło, światło oraz podkreślają magię świąt.

RADO True Square Open Heart – celebracja wspólnego życia

By podkreślić magię miłości, znana i ceniona marka RADO zaprezentowała dwa nowe zegarki z linii True Square. Jeden model dla niej, drugi dla niego. Jeden biały, drugi czarny. Na pierwszy rzut oka modele mocno ze sobą kontrastujące, ale przyglądając się im bliżej pasują do siebie idealnie i tworzą zgraną parę.

Pod względem specyfikacji oba modele są identyczne. Koperty oraz bransolety w obu modelach zostały wykonane z autorskiej ceramiki high-tech. Formowane wtryskowo koperty typu monoblock stanowią kolejną wersję uwielbianego, kwadratowego projektu RADO. Wersji męskiej nadano czarny kolor. Wysoki połysk koperty i bransolety nadaje zegarkowi eleganckiego charakteru. Kontrastująca wersja damska jest w kolorze nieskazitelnej bieli, a ceramice z której wykonano kopertę i bransoletę również nadano duży połysk. Kolorystycznie oba czasomierze są przeciwnościami, ale łączy je to jak reagują na światło. To w jaki sposób oba zegarki błyszczą odbijając od siebie światło jest esencją światła i rozbłysku.

Okno na serce zegarka

Jak sama nazwa wskazuje, nowe True Square należą do rodziny zegarków typu open heart. Charakteryzują się one tym, że z tarczy usuwane są pewne jej części, przez co możemy podziwiać pracę mechanizmu bez potrzeby zdejmowania zegarka z nadgarstka.

Patrząc na zegarki RADO można by się nawet pokusić o stwierdzenie, że nie są to już zegarki z tarczą open heart, ale z tarczą szkieletowaną. Misternie wykonane “okna” dają możliwość podziwiania znacznej większości mechanizmu bijącego wewnątrz zegarka. Krawędzie tarcz są fazowane i pozłacane. W przypadku modelu białego jest to żółte złoto, natomiast w modelu czarnym to różowe złoto. Kolory te wspaniale komponują się z kolorami kopert, a samym tarczą nadają dodatkowej głębi i kontrastu.

W tych samych kolorach co krawędzie są wskazówki oraz indeksy zegarków.

Dodatkowo, wskazówki godzinowa i minutowa zostały wypełnione masą luminescencyjną, która wypełnia również indeksy godzinowe w modelu męskim. Natomiast w modelu damskim w miejscu indeksów mamy oprawione w żółte złoto 12 brylantów o masie 0,096 ct. Idealny wybór w damskim zegarku. W końcu brylanty to najlepsze przyjaciółki kobiet, a dodatkowo nic nie skrzy się tak wspaniale w świetle jak właśnie one. Wspanialszy blask zobaczymy tylko w oczach ukochanej osoby wynikający ze wspólnego szczęścia.

Tarczę chroni szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną.

Mechaniczne serce zegarków

Zegarki RADO True Square Open Heart zostały wyposażone w mechanizmy mechaniczne z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej RADO kaliber R734. Łożyskowany jest na 25 kamieniach i gwarantuje aż 80 godzin rezerwy chodu.

Poza aspektami technicznymi mechanizm ten oferuje nam też wiele doznań wizualnych. Niemal cała widoczna powierzchnia mechanizmu pokryta jest zdobieniami co znacznie podnosi jego elegancję. Pracę mechanizmu możemy również podziwiać przez transparentny dekiel wykonany z piaskowanego tytanu pokrytego powłoką PVD oraz szkła szafirowego.

RADO True Square Open Heart – dostępność i cena

Święta to szczególny czas w roku. Radość płynąca ze wspólnych chwil, dawanie i otrzymywanie prezentów, piękno płynące z otaczającego nas świata. Światło. Wszystko to sprawia, że ten okres jest tak wyjątkowy. Jego niezwykłość jeszcze bardziej możemy podkreślić z nowymi zegarkami RADO True Square Open Heart. Nowe czasomierze RADO zostały wycenione na kwotę: w wersji białej na 15 000 zł, natomiast w wersji czarnej na 11 880 zł. Zegarki dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki.

RADO True Square Open Heart – specyfikacja techniczna:

Marka: RADO
Płeć: damski (biały), męski (czarny)
Mechanizm: mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej, typ kalibru RADO R734
Materiał koperty: biała/ czarna ceramika high- tech
Szerokość koperty: 38 mm
Wysokość koperty: 44,2 mm
Grubość koperty: 9,7 mm
Waga zegarka: 120 g
Kolor tarczy: biała/ czarna
Szkło: szkło szafirowe z powłoką antyrefleksyjną
Bransoleta: biała/ czarna ceramika high- tech z zapięciem z tytanu
Wodoszczelność: 50 m

Mateusz Pycia