Oto przed Tobą zegarki haute horlogerie luksusowej marki Dior. Co więcej, to zegarki z najnowszej kolekcji Dior Grand Bal Plume 2020.

Do czego nawiązują?

Z jakiego słynnego wydarzenia ich projektanci czerpali inspirację? I dlaczego z pewnością zachwycą nie jedną kobietę?

„Suknia balowa sprawia, że śnisz i chce uczynić z ciebie kobietę marzeń” – Christian Dior.

Marka Dior uchodzi za jedną z najbardziej ekskluzywną i rozpoznawalną na całym świecie. Zaledwie jeden człowiek sprawił, że kobiety po skromnych latach II wojny światowej, odzyskały dawny glamour i upragnioną elegancję.

Ale Dior to nie tylko haute couture (fr. wysokie krawiectwo), to także haute horlogerie (fr. wielkie/doniosłe zegarmistrzostwo).

Zegarki haute horlogerie luksusowej marki Dior z najnowszej kolekcji Dior Grand Bal Plume na rok 2020 czerpią inspirację z karnawałowych masek i weneckiego balu stulecia. I choć karnawał już dawno za nami, a świat żyje aktualnie pandemią koronawirusa, warto napisać o nich kilka słów, bo to prawdziwe małe dzieła sztuki!

W poprzednich kolekcjach Dior Grand Bal Plum również czerpano z różnych inspiracji. Tarcze zegarków ozdobione były np. błyszczącymi diamentami; odgrywały swoisty taniec w kontekście pomiaru czasu.

Nowe zegarki Dior Grand Bal Plume 2020 mają to samo bijące serce – mechanizm automatyczny z 42-godzinną rezerwą chodu, a także wykwintny kunszt. Zegarki łączą wiedzę na temat tworzenia piór, charakterystyczną dla haute couture z technologią zegarmistrzowską. Jest to prawdziwe zaproszenie do marzeń do świata luksusu, prestiżu, elegancji. Do świata marzeń Dior.

Brzmi intrygująco, prawda?

Jedyne w swoim rodzaju zegarki, zaczerpnęły bardzo ciekawą inspirację. Projektanci puścili wodze fantazji i zaprosili nas do zaczarowanego świata jednego z najbardziej wystawnych spotkań towarzyskich XX wieku – „Le Bal Oriental”.

Mistrz Dior i najbardziej spektakularny bal w XX wieku

Le Bal Oriental – bal z maską – odbył się 3 września 1951 roku w Palazzo Labia w Wenecji. Było to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń w słynnej sali balowej i jedno z największych i najbardziej wystawnych wydarzeń towarzyskich XX wieku. Była to impreza z udziałem samego Christiana Diora, w kostiumie zaprojektowanym przez Salvadora Dali.

Organizatorem weneckiego wydarzenia był niejaki Charles de Beistegui. Ekscentryczny, urodzony we Francji, multimilioner i kolekcjoner sztuki naprawdę nazywał się Carlos, ale spędzając większość swojego czasu we Francji, Beistegui stał się bardziej znany jako Charles. Jego ekstrawagancki styl życia ostatecznie przyniósł mu przydomek „Hrabia Monte Christo”.

Zegarki wirują w rytm muzyki…

Kolekcja Dior Grand Bal przywołuje wirowanie sukni balowej w rytm kalibru „Dior Inverse”, a ich ciężar oscylacyjny znajduje się z przodu tarczy.

Podobnie jak satyna, falbana i tafta wyszyte w bogatych sukniach balowych, kolekcja Dior Grand Bal ozdobiona jest piórami i diamentami. Paleta kolorów zaprasza do wejścia na parkiet – biała tarcza z masy perłowej wzmocniona jest prawdziwymi, lśniącymi diamentami. Są to prawdziwe zegarmistrzowskie dzieła w służbie kobiecości.

Dior Grand Bal Plume 2020 specyfikacja techniczna:

Mechanizm: automatyczny naciąg, Dior Inverse 11 ½, z 42-godzinną rezerwą chodu
Koperta: wykonana z polerowanej stali szlachetnej o średnicy 36 mm
Tarcza: biała z masy perłowej ozdobiona diamentami osadzonymi w ramce + funkcjonalna waga oscylacyjna wysadzana diamentami i ozdobiona niezwykle rzadkimi małymi piórami JAY
Pasek: wykonany ze skóry aligatora, stalowa klamra z okrągłymi diamentami
Szkło: szafirowe antyrefleksyjne
Wodoodporność: 50 m

Czytaj dalej: Zegarki Christian Dior – luksus i piękno