Czy diamenty to najwięksi przyjaciele kobiety? Tego chyba nie wie nikt poza Marilyn Monroe. Piękna i wyrazista biżuteria to nie tylko uniwersalny dodatek, który odmieni wiele stylizacji, ale także idealny pomysł na wyjątkowy prezent walentynkowy. My proponujemy przyjrzeć się młodym, polskim markom biżuteryjnym.

Dobrze dobrana biżuteria nie tylko zapada w pamięć, jest także jak intymna rozmowa miłosna.

Oh! Jak zrobiło się romantycznie… ale tak właśnie ma być!

Dlatego tak ważne jest, by wybierając kolczyki, naszyjnik czy zawieszkę do łańcuszka był to przemyślany i spersonalizowany wybór. Kluczem, nie tylko do serca, lecz do zaskoczenia bliskiej osoby – dziewczyny, żony, a może przyjaciółki jest dobranie biżuterii, która podkreśli jej osobisty styl i będzie odzwierciedleniem jej estetyki.

Nietuzinkowa ozdoba podkreśli również zaangażowanie i uwagę, którą ktoś włożył w przygotowanie i wybranie prezentu.

Serce w innej formie – Katie’s

Marka Katie’s została założona przez znaną influencerkę i lekarkę Katarzynę Woźniak, znaną z social mediów jako mamę i stetoskop. Biżuteria marki Katie’s jest nie tylko skrojona na każdą kieszeń, posiada w swojej ofercie zarówno klasyczne modele, jak i niebanalne i wyróżniające się wyroby biżuteryjne.

Walentynki często kojarzą się nam z motywem serca, jednak mało komu przychodzi na myśl serce jako narząd z komorami i przedsionkami – a jednak! Taki kształt może nie zaskoczy każdej kobiety, ale miłośniczkę biologii, przyrody czy medycyny z pewnością zauroczy zawieszka z anatomicznym sercem.

Marka Katie’s posiada również wiele innych motywów biżuteryjnych, które sprawdzą się na walentynki, na przykład zawieszkę z diabelskim, jak i z klasycznym sercem.

Nieśmiertelna klasyka – Love and Hate i UMIAR

Gdy jedni stawiają na wymyślne kształty pierścionków czy kolczyków, inni wyjątkowości mogą poszukiwać w ponadczasowości.

Kobieta, która kocha klasykę, a na kolację zawsze zakłada małą czarną, najchętniej chciałaby być obdarowana stylową biżuterią, która nigdy nie wychodzi z mody. W tym przypadku nadmiar nie jest konieczny, a serduszkowe motywy warto zastąpić fantazją na temat prostoty.

Marka Love and Hate, która wielu kobietom kojarzy się z bielizną – niedawno stworzyła linię biżuteryjną – prostą, klasyczną z odrobiną sensualności i nutą aktualnych trendów.

Równie piękne i ponadczasowe wyroby oferuje marka UMIAR, która została stworzona przez Magdalenę Brzozowską i Malwinę Wysińską. Jak twierdzą właścicielki to, co wyróżnia ich produkty to „umiar przemyślanej formy oraz swoboda artystycznego wyrazu”.

Odrobina szaleństwa – ORSKA

Ile kobiet, tyle gustów. Nie każdą kobietę zaskoczą serduszka i klasyka. Wiele pań uwielbia nieskończone szaleństwo, wymyślne kształty i zaskakujące akcenty biżuteryjne.

Marka ORSKA tworzy biżuterię z charakterem, która czasami bywa nieco kontrowersyjna.

Wielorakie idee, surowość i wyraziste projekty Anny ORSKIEJ skierowane są dla osób wielbiących oryginalny styl i formę. Artystka tworząca markę często poszukuje inspiracji w różnych zakątkach świata. Niepowtarzalna narracja jaką tworzy marka skradnie serce kobiety, która uwielbia podróże, tajemniczość i zauważalność.

 

Kamienie pełne miłości – Lilou i Ewa Mrochen

Moc symboli i niedosłowność kamieni i minerałów zachwyci kobietę, która wierzy w siłę amuletów i ochronnej energii.

Kwarcowi poza pięknym i delikatnym wyglądem przypisuje się też niezwykłe znaczenie miłosne. Uznaje się, że minerał ten przynosi ciepłe uczucie miłości zarówno singlom, ale świetnie wzmacnia szczęście istniejącego związku. Według wierzeń wznieca ogień pozytywnych wibracji energetycznych i otwiera się na wszechobecne piękno. Biżuteria niosąca znaczenie nie jest jednak wyborem dla każdej kobiety, ważne jest by obdarowana osoba liczyła się ze znaczeniem symbolicznym i doceniała niedosłowność.

Piękne biżuteryjne dodatki wzbogacone kamieniem miłości oferują między innymi polskie marki, takie jak Lilou. Jest to firma biżuteryjna, której historia pisana jest na naszych oczach, a wyjątkowość ich wyrobów tkwi w kreatywności.

Równie piękne produkty oferuje marka Ewa Mrochen, która stawia na magię i energię zamkniętą w wyjątkowej biżuterii z kamieniami mocy.

Julia Jarosz

*zdjęcia: źródło: pexels.com, mat. pras. marek ORSKA, Ewa Mrochen, Love and Hate, UMIAR, Katie’s