Wręczenie pięknego pierścionka zaręczynowego ukochanej osobie to nie tylko ekscytująca i romantyczna chwila, lecz także wyrażenie chęci spędzenia z drugą osobą całego życia i chęć nadania związkowi oficjalnej formy. Jednak pojawia się pytanie – na jaki pierścionek się zdecydować? Wybór zależny jest od wielu czynników – od budżetu, upodobań, gustu, symbolicznego przekazu, a także od tego czy pierścionek będzie niespodzianką czy może wspólnym wyborem? Oto przegląd pierścionków zaręczynowych od polskich marek biżuteryjnych! 

Bez względu na to kto wybiera pierścionek zaręczynowy, z pewnością jest to niezwykle osobista decyzja, za którą kryje się historia miłosna. I chociaż każdy z nas poszukuje tego „jedynego i idealnego” pierścionka, trzeba powiedzieć sobie szczerze, że taki nie istnieje. Dlaczego? Granicę należy mierzyć osobistą miarą i własnymi upodobaniami. 

Na którym palcu nosi się pierścionek zaręczynowy? 

Tradycyjnie w kulturach zachodnich pierścionek zaręczynowy jest noszony na palcu serdecznym lewej ręki. Podobnie jak obrączka ślubna jest wyraźnym i widocznym sposobem zasygnalizowania, że jest się w związku. Jednak w niektórych kulturach nosi się pierścionki zaręczynowe na prawej ręce, ponieważ lewa ręka jest uważana za pechową. Niezależnie od tego, na którym palcu będziemy nosić pierścionek zaręczynowy najważniejsze jest, by ten pasował do naszego stylu i wyrażał prawdziwą opowieść o naszych uczuciach, ponieważ na naszym palcu (lub w szkatułce) znajdzie miejsce na całe życie.

Czytaj dalej: Biżuteria na Walentynki 2022 – przegląd młodych, polskich i ciekawych marek biżuteryjnych

Szampański diament – marka Zolline Jewellery

Każda miłość niesie za sobą niezwykłą historię. Kolekcja pierścionków zaręczynowych „Moments” może być odzwierciedleniem wyjątkowości związku. Magia tego pierścionka nie kryje się w nazwie lecz w szampańskim diamencie, który łączy w sobie odcienie żółci i pomarańczu przynosząc na myśl kobiecość oraz subtelność.

Niepowtarzalność ukryta w kolorze – marka Auroria

Pierścionek zaręczynowy swój urok skrywa nie tylko w kształcie, lecz także w odcieniu. Różowy szafir z brylantami zachwyca swoim blaskiem i oryginalnością, a także podkreśla niezależność i odwagę.

Klasyka zinterpretowana na nowo – marka Rosa

Brylant w szlifie princessa marki Rosa to niestandardowa propozycja dla kobiet uwielbiających klasykę z nutą niepowtarzalności. Niestandardowy kształt brylantu to przełamanie tradycji, jednak w nieprzesadzonej formie.

Delikatność niczym płatki róż – marka Jagg jewels

Pierścionek przygotowywany na zamówienie to najpiękniejszy wyraz wyjątkowości. Ręcznie robiony, delikatny pierścionek marki Jagg z naturalnym różowym kwarcem to swoista delikatność przypominająca letnią polanę i błękitne niebo.

Dojrzałość w odcieniach brązu – marka Syriusz

Kwarc dymny w połączeniu z naturalnym brylantem to delikatna, a jednocześnie niepowtarzalna propozycja dla dojrzalszych kobiet. Wspólne miłosne przeżycia zamknięte są w ciepłej barwie kamienia, które przynoszą na myśl barwy jesieni.

Tajemniczy minimalizm – marka Mokave

Pierścionek zaręczynowy z małym kamieniem o szlifie markizowym, który został wtopiony w kształt przypominający obrączkę, to prawdziwy przejaw minimalizmu. Pierścionek z okazji zaręczyn nie musi kryć w sobie nadmiaru błyskotek, a delikatny odcień kamienia z pewnością wyróżni się na kobiecej dłoni.

Julia Jarosz

Czytaj dalej: Ranking 7 najbardziej oszałamiających pierścionków zaręczynowych gwiazd

*zdjęcia: źródło: https://zolline.com/, https://auroria.pl/, https://rosachains.com/, https://jagg.pl/, https://mokave.pl/ https://www.pracowniazlotniczasyriusz.pl, pixabay.com.