Klasyka czy fantazyjność? Róż czy czerń? Meghan Markle i Kate Middleton to kobiety, którymi interesuje się cały świat. Na pierwszy plan wysuwa się ich styl, który mimo królewskiej etykiety jest całkowicie inny. Pytanie tylko, która z nich zasługuje na miano prawdziwej ikony mody?

Kate czy Meghan – która jest królową stylu?

Od lat toczy się publiczna dyskusja, kto z rodziny brytyjskiej zasłużył na miano królowej stylu – Meghan czy Kate?

Okazuje się, że jednoznaczna odpowiedź jest skomplikowana.

Jak się ubiera Meghan Markle? 

Meghan Markle uznawana jest za prekursorkę nowego ujęcia nowoczesności i minimalizmu.

Jej stylizacje wyróżniają kobiece, monochromatyczne zestawienia. Meghan najczęściej wybiera proste kreacje o eleganckiej formie, najczęściej z dekoltem w łódkę lub serek. Piękne fasony idealnie podkreślają jej atuty, a klasa dostrzegalna jest w każdym detalu. Jej styl to pewnego rodzaju spotkanie się odległych obszarów na ziemi „Hollywood z Wielką Brytanią”. Księżna Sussex z wielką chęcią wybiera projekty marek takich jak: Givenchy, Dior, Artizia, Smythe czy Club Monaco.

Jak się ubiera Kate Middleton i jaki jest jej styl? 

Jednak to Kate Middleton uznawana jest za ikonę stylu według Brytyjczyków. Fraza „Sukienka Kate Middleton” była najczęściej wyszukiwanych hasłem spośród wszystkich strojów rodziny królewskiej, oczywiście pomijając revenge dress księżnej Diany.

Na wyjątkowe uroczystości Kate wybiera klasyczne, kobiece sukienki, natomiast na dzień uwielbia proste wzory, niekiedy z wiktoriańskim akcentem. Stylizacje Kate Middleton bywają bardziej stonowane i bliższe sercu Brytyjczyków. Kate preferuje kreacje z falującym dołem i pięknie dopasowaną górą, z długimi lub rękawkami do połowy przedramienia. Zwykle całość strojów dopełniają drobne detale np. kokardki. Ulubione marki księżnej Cambridge to Alexander McQueen, Mulberry oraz Emilia Wickstead.

To, za co Kate jest niezwykle ceniona, to powtarzalność. Nie jest to częsta praktyka wśród osób publicznych, jednak księżna Cambridge jest bliska ludziom i często stawia na te same kreacje.

Kolory czy klasyka?

Garderoba Księżnej Kate jest przepełniona kolorami.

Jako wyraz kobiecości Kate często nosi rozmaite barwy takie jak: róż, czerwień, granat, zieleń, bordo. Nie stroni również od najnowszych trendów kolorystycznych i kiedy niekiedy wybiera pastele, mocniejsze lub bardziej przygaszone odcienie. Księżna Kate najrzadziej pojawia się publicznie w kolorze pomarańczowym.

Meghan Markle jest z kolei wielbicielką minimalizmu i łamie schemat pudrowo-różowych odcieni królewskich decydując się na czerń, granat, biel i różne odcienie szarości. Prawdopodobnie ulubionym kolorem księżnej Sussex jest zieleń, ten właśnie kolor został wykorzystany jako element dekoracji ślubnej pary królewskiej.

Czytaj dalej: Księżna Kate wręczyła trofeum Wimbledonu Novakowi Djokoviciowi i zachwyciła zegarkiem Cartier

Diamenty czy kapelusze?

Meghan Markle stawia na luksusową, lecz niezwykle delikatną, klasyczną biżuterię. Znakiem rozpoznawalnym biżuterii Meghan jest błysk. Najczęstszym jej wyborem jest biżuteria kanadyjskiego jubilera lub marki Birks, która wyznaje zasady zrównoważonego rozwoju.

W stylu Meghan nie można pominąć zaskakująco klasycznych nakryć głowy, które często wpisują się w myśl minimalizmu zgodnie z zasadą, że mniej znaczy więcej. Meghan wybiera najróżniejsze formy tych dodatków – kapelusze, berety, fascynatory czy toczki. Ulubieni projektanci księżnej to Philip Treacy, Stephen Jones. Niezwykle znany jest kapelusz autorstwa Stephena Jonesa – „Granville”, który wykonany został z tiulu sinamay i rypsowej wstążki, jego cena szacowana jest na prawie 8 000 zł.

Kate Middleton to absolutna miłośniczka biżuterii, a w jej kolekcji jest jeden z najpiękniejszych i najcenniejszych pierścionków, ten zaręczynowy, który na swojej dłoni nosiła księżna Diana. W kolekcji Kate Middleton można znaleźć biżuterię wielu projektantów: Kiki McDonough, Asprey London czy Simone Rocha.

Wybory biżuteryjne Kate idealnie wpisują się w estetykę rodziny królewskiej, w której często góruje klasyczna biżuteria, z widocznymi diamentami lub kolorowymi kamieniami. Niewątpliwie z wizerunkiem Kate utożsamiane są także fascynatory, które swoją formą i designem nawiązują do stylu retro. Jej nakrycia głowy bogate są w pióra, fascynujące i ekstrawagancki elementy.

Dwie kobiety w jednej rodzinie królewskiej – styl jednej z nich jest wyrazem nowoczesności, drugiej odzwierciedla przywiązanie do tradycji i społeczeństwa. A twoim zdaniem, która z nich zasługuje na miano ikony stylu?

Julia Jarosz

*zdjęcia: źródło: Getty Images, harpersbazaar, Newsweek, EastNews

Czytaj dalej: Top 5: zegarki w stylu Kate Middleton. Zainspiruj się wizerunkiem Księżnej!