Na naszym portalu prezentujemy Wam różne marki zegarków. Jedne są popularne i mają wieloletnią, bogatą historię. Inne natomiast również są znane, ale z mody. Przykładem takiej firmy jest Timberland.

Timberland to amerykańska marka odzieżowa, założona w 1952 roku przez Nathana Swartza. Słynie z kultowych już, wodoodpornych, żółtych butów. Są one rozchwytywane wśród osób ceniących aktywny tryb życia.

Fani marki Timberland doczekali się również zegarków, które na rynku funkcjonują dopiero od kilku lat. Charakterystyczne logo w kształcie drzewa trafiło bezpośrednio na ich tarcze lub paski wykonane ze skóry.

Zegarki Timberland – w zgodzie z naturą

Kolekcje zegarków Timberland inspirowane są naturą, lasem i ich kolorami. Dominują palone żółcie, zgaszone pomarańcze, odcienie zieleni, brązy, aż po czerń.

Co ciekawe, pierwotnie nazwa firmy brzmiała „Timberlander”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „człowieka z lasu”. Marka została stworzona jako odpowiedź na potrzebę życia w zgodzie z naturą. Przez wiele lat była kojarzona z ubiorem i stylem życia amerykańskich drwali.

Warto w tym miejscu nadmienić, że marka Timberland odpowiedzialna za lokalną społeczność oraz chroni ekosystem, np. za każdą parę sprzedanych butów sadzi drzewo.

Timberland – zegarki dla aktywnych mężczyzn

Podobnie jak odzież i buty, zegarki Timberland utrzymane są w prawdziwie outdoorowym stylu. Mężczyźni, którzy lubią spędzać czas aktywnie, na świeżym powietrzu z pewnością znajdą coś dla siebie. Podobnie jak solidne buty czy nieprzemakalne kurtki, także i zegarki świetnie sprawdzą się w terenie, np. na wycieczce po lesie, wspinaczce w góry czy przemierzając połoniny.

Trudno jednoznacznie określić styl zegarków tej popularnej marki. Ich wygląd oscyluje pomiędzy tym, co sportowe a eleganckie.

Funkcjonalność męskich zegarków Timberland

Męskie zegarki Timberland dostępne są zarówno na bransoletach typu mesh, jak i paskach wykonanych ze skóry naturalnej. Ich koperty wykonane ze stali szlachetnej są masywne, mają sporą średnicę (ok. 44-46 mm), oznaczenia na tarczach są duże i czytelne.

Większość czasomierzy posiada też fluorescencyjne wskazówki, co doskonale wpisuje się w ideę outdoorowych zegarków. Dla mężczyzn, „ścigających się z czasem” producent wyposażył wybrane modele w chronograf. Wodoszczelność ustalona na poziomie 50 m i więcej sprawia, że nawet większy kontakt z wodą czy leśną wilgocią nie zagraża pracy zegarka.

Ceny zegarków Timberland zaczynają się od około 450 zł, a kończą na około 950 zł za najdroższe modele.

 

Agata

Redakcja Zegarki i Moda

Źródła zdjęć: https://e-timberland.pl, https://www.zibi.pl/produkty/zegarki/timberland/, https://www.facebook.com/ZegarkiTimberlandPolska/