Marki Atlantic nie trzeba nikomu przedstawiać. Jednak zawsze warto przyjrzeć się kolejnym sygnowanym przez tę firmę zegarkom. Tak, jak to czyni świat, gdyż za każdym razem jest to wydarzenie godne uwagi. Szczególnie, gdy czasomierze pochodzą z flagowej linii Worldmaster i są zegarkami „open heart”, dzięki czemu możemy obserwować, jak bije ich serce.

Zobacz jak bije serce czasu!

Zapraszamy do lektury!

Prezentujemy najnowsze modele zegarków męskich Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition.

Atlantic – szwajcarska marka zegarmistrzowska z bogatą historią

Atlantic to szwajcarska marka zegarmistrzowska z ponad 130-letnią tradycją. Przez ten czas (pierwszy naręczny zegarek powstał w 1932 roku) firma wsławiła się wieloma kultowymi modelami, zarówno zegarków damskich, jak i męskich.

Największą popularnością cieszy się linia zegarków Worldmaster. Modele z tej serii pojawiają się na rynku często i niekiedy są limitowane. Analogicznie jest w przypadku każdego z trzech, najnowszych zegarków Atlantic Worldmaster Limited Edition Open Heart.

To limitowana edycja czasomierzy.

I to jakich…

Ich wizualnie mocnym punktem jest budowa typu open heart, dzięki której możemy podejrzeć, jak bije serce zegarka.

W tarczy zegarka wycięty jest fragment, przez który widać, jak pracuje koło wychwytowe, kotwica i balans – centrum mechanizmu zegarków będących tematem artykułu.

Worldmaster – klasyczne mistrzostwo świata

Nazwa zobowiązuje, dlatego też najnowsze zegarki z kultowej linii Worldmaster można uznać za mistrzostwo świata, jeśli chodzi o klasykę. Dotyczy to zarówno wyglądu zegarka, jak i mechanizmu jego działania. Zacznijmy od drugiego aspektu, czyli mechanizmu, który możemy obserwować, dzięki wyżej wspomnianemu już rozwiązaniu open heart (okienko jest umieszczone na godzinie 12 i dodatkowo ozdobione cyrklem – symbolem marki Atlantic).

Stosuje się je w najbardziej luksusowych zegarkach i ma ono za zadanie podkreślić precyzję i jakość wykonania mechanizmu zegarka – w przypadku trzech najnowszych czasomierzy jest to mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej. Jego działanie opiera się na tym, że zostaje on wprawiony w ruch dzięki ruchom nadgarstka i sile grawitacji, które generują energię kinetyczną.

W takich mechanizmach są często umieszczane kamienie szlachetne. Dlatego też oprócz okienka na tarczy, tego typu czasomierze są wyposażone w przeszklone dekle. Tak też jest w przypadku trzech, nowych męskich zegarków Atlantic.

Klasyka to także okrągły kształt koperty wykonanej ze stali szlachetnej w srebrnym kolorze.

Koperta ma wyraźnie wygięte uszy, które zapewniają wygodę noszenia i także należą do klasycznych i bardzo eleganckich rozwiązań.

Sama tarcza to dwie wskazówki (minutowa i godzinowa) o subtelnym kształcie wypełnione masą luminescencyjną plus cienki sekundnik. Oznaczenia godzinowe to jedynie ścięte indeksy – na godzinach: 3, 6 i 9 są większe i wypełnione substancją luminescencyjną – więc klasyka i minimalizm.

Tarczę chroni odporne na zarysowania szafirowe szkło.

Styl i precyzja w odmierzaniu czasu

Śmiało można powiedzieć, że najnowsze zegarki z linii Worldmaster zajmują ex aequo pierwsze miejsce w kategorii: styl i precyzja. Wyróżnić możemy jeden z nich jedynie na podstawie własnego gustu.

Trzy nowe męskie zegarki to trzy klasyczne kolory tarczy: biel, granat i czerń.

Zegarek z białą tarczą ma indeksy i wskazówki w kolorze złotym, które perfekcyjnie komponują się z brązowym skórzanym paskiem.

W pozostałych dwóch zegarkach indeksy i wskazówki są w kolorze srebrnym, a paski odpowiednio: granatowy i czarny.

Dzięki takim zestawieniom kolorystycznym zegarek o białej tarczy można uznać za czasomierz z lekkim sznytem retro, a dwa pozostałe mają bardziej nowoczesny design.

Krzysztof Hołowczyc – arbiter elegantiorum i ambasador stylu

Światowej sławy marki – nie tylko modowe, lecz także i zegarmistrzowskie – są dyktatorami panujących trendów. I nawet jeśli operują klasyką, to przedstawiają ją w takiej odsłonie, że towarzyszy jej powiew świeżości. Tak jest również w przypadku limitowanych męskich zegarków z serii Worldmaster Open Heart. Z pewnością tak, jak i poprzednie czasomierze z tej linii – zyskają miano kultowych, także dzięki ograniczonej liczbie dostępnych egzemplarzy.

Marka Atlantic dba także o to, by zegarki jej produkcji były reprezentowane przez osoby kojarzące się z konkretnym stylem i charakterem.

Od wielu lat ambasadorem szwajcarskiej firmy zegarmistrzowskiej jest Krzysztof Hołowczyc. Rajdowiec, wybitny mistrz sportów samochodowych, ale także perfekcjonista, człowiek zdeterminowany, dążący do celu i… elegancki. Dla takich właśnie mężczyzn Atlantic kieruje swoje czasomierze.

Klasyczny sznyt zegarka, którego ważnymi elementami są cienka koperta i skórzany pasek, sprawiają, że Worldmaster Open Heart to zegarki garniturowe, które znakomicie komponują się z eleganckimi męskimi stylizacjami.

Należy jednak pamiętać o tym, że dziś elegancja niejedno ma imię, dlatego zegarki Atlantic dzięki klasycznemu wyglądowi, to zegarki bardzo uniwersalne, które przypadną do gustu wielu mężczyznom.

Atlantic Worldmaster Open Heart Limited Edition – cena i dostępność

Każdy z trzech modeli Worldmaster Open Heart Limited Edition jest limitowany, wykonany tylko w 888 sztukach.

Cena katalogowa jednego modelu zegarka to 4 145 złotych. Zegarki są już dostępne w Polsce.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Atlantic znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu: Atlantic.

Izabela Karolak