Projektanci z marki Maurice Lacroix postanowili odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie klientów na zegarki w letnich, pastelowych kolorach. Oczywiście mówiąc o letnim zegarku zazwyczaj mamy na myśli zegarek sportowy. Nie inaczej jest w tym przypadku ponieważ kolekcja w której kolory te postanowili wprowadzić to Aikon.

Kolekcja Aikon na przestrzeni lat zyskuje coraz więcej fanów. Charakterystyczna konstrukcja wpisująca się w trend zintegrowanych bransolet dobrze się prezentuje niezależnie od wersji. Teraz szwajcarska marka zaprezentowała trzy nowe modele z serii Aikon Quartz w dwóch letnich kolorystykach tarcz.

Koperta w dwóch rozmiarach

Maurice Lacroix przedstawił swoje nowe zegarki z kolekcji Aikon Quartz w dwóch wariantach rozmiarowych koperty – 35 mm i 40 mm. Do kwestii dostępnych kolorów tarcz jeszcze przejdziemy, ale warto wspomnieć, że mniejsza wersja zegarka dostępna jest w dwóch kolorach tarczy, natomiast większa przewidziana jest w jednej kolorystyce.

Stalowa koperta, niezależnie od rozmiaru, to klasyczny projekt Aikon. Charakterystyczna luneta z wypustkami na parzystych godzinach oraz zintegrowana, pięciorzędowa bransoleta sprawiają, że od razu wiemy z jaką kolekcją obcujemy.

Wartym wspomnienia jest, że bransolety w modelach Aikon Quartz posiadają system szybkiej zmiany co znacznie ułatwia jej wymianę np. na pasek, a warto pamiętać, że w tzw. zegarkach wakacyjnych zdarza się to częściej niż standardowo.

Tarcze w kolorach wakacji

Projektanci tworząc nowości z serii Aikon zainspirowali się słonecznym krajobrazem Florydy, gdzie pastelowo-niebieskie wody ocierają się o muśnięte słońcem piaski i budynki w stylu Art Deco. Krajobraz ten idealnie oddaje ducha Aikon.

Model o rozmiarze 35 mm otrzymujemy w dwóch wersjach kolorystycznych – Sunset Pink i Deep Sky Blue. Kolorystyka bezpośrednio odwołuje się do kolorów które możemy znaleźć na plażach Florydy.

Pastelowym tarczą blasku dodają indeksy godzinowe, które są wysadzane diamentami co dodaje nieco elegancji do jakby nie patrzeć sportowej stylistyki zegarka.

Nowy Aikon Quartz o rozmiarze 40 mm dostępny jest z tarczą w kolorze Deep Sky Blue oraz klasycznymi indeksami. Takie rozwiązanie najpewniej spowodowane jest chęcią stworzenia modelu po który chętniej sięgną mężczyźni.
Niezależnie od wersji rozmiarowej, czy kolorystycznej w obydwóch przypadkach wakacyjne odczucia przy noszeniu tego zegarka są niezaprzeczalne.

Maurice Lacroix Aikon Quartz Colours Edition – dostępność i cena

Pastelowa kolorystyka od dłuższego czasu święci sukcesy w zegarkowym świecie. Szczególnie dobrze sprawdza się w sportowej stylistyce czego bardzo dobrym przykładem są trzy omówione dziś zegarki z serii Aikon Quartz.

Stylistyka tych zegarków daje dużą swobodę w dopasowaniu do różnych stylizacji, zarówno tych sportowych jak i nieco bardziej eleganckich.

Zegarki Maurice Lacroix Aikon Quartz Colours Edition zostały wycenione na kwotę 1100 CHF (ok. 4980 zł) za model z kopertą 40 mm oraz 1200 CHF (ok. 5430 zł) za modele z kopertą 35 mm.

Wszystkie modele dostępne są w oficjalnej dystrybucji marki.

Po więcej nowości ze świata zegarków zapraszamy do naszego działu – Zegarki.

Mateusz Pycia