Po raz pierwszy marka Diesel współpracowała z „Insta artystą”, a efektem współpracy jest limitowana edycja smartwatcha Diesel. Dostępny od początku września kanadyjski artysta Mad Dog Jones pokazuje cyfrową, cyberpunkową rzeczywistość zamkniętą w inteligentnym zegarku.

Po długich miesiącach oczekiwania, w końcu na rynek trafiła jedna z najbardziej ekscytujących wersji smartwatchów roku – limitowana edycja Diesel x Mad Dog Jones. Pierwotnie linia miała być wydana w kwietniu, jednak fani inteligentnych zegarków marki Diesel musieli zaczekać aż do września br.

Mad Dog Jones – Kanadyjczyk z urodzenia, Japończyk z twórczości

Kim jest Mad Dog Jones?

To niesamowity artysta z Toronto, którzy tworzy grafiki/prace/ilustracje w cyberpunkowym stylu. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 230 000 followersów. Jego największą inspiracją oraz tłem jego twórczości jest tętniące życiem miasto pod osłoną nocy. Inspirują go także kobiety, bardziej cyborgi niż te prawdziwe. Artysta w swoich pracach wiele inspiracji czerpie z krajów azjatyckich, zwłaszcza Japonii. Na jednej z grafik widać kwiaty Kwitnącej Wiśni – symbol tego kraju.

Smartwatch Diesel x Mad Dog Jones – specjalna, limitowana edycja smartwatcha. Kolaboracja na styku czasu i sztuki

Jeden z najnowszych smartwatchy marki Diesel to dobrze wykonana praca projektowa.

„Design tego zegarka ma reprezentować alternatywną przyszłość. Oś czasu, gdzie nastąpiło cyfrowe przejęcie. To skrzyżowanie dróg między sztuką a technologią. Chciałem stworzyć coś, co jest estetyczne, a jednocześnie przesuwa granice technologii” – powiedział  Mad Dog Jones.

Zegarek posiada unikalne opakowanie wraz ze ściereczką do czyszczenia.

Model z limitowanej edycji dostępny jest w specjalnym pudełku z grafiką Mad Dog Jonesa – artysty, który publikuje na Instagramie swoje prace z silnymi wpływami azjatyckimi. Wystarczy otworzyć pudełko, a zobaczyć można zarówno zegarek ze zwykłym paskiem, jak i specjalną wersję paska z grafikami Mad Doga Jonesa.

Zegarek wyposażony został także w dwa cyfrowe ekrany, stworzone specjalnie przez Mad Dog Jonesa. Nazwane zostały one przez niego Dream Blocks i Hungry. „Cyfrowy ekran Hungry ilustruje surrealizm i generalnie absurd. Dzięki połączeniu dwóch tradycji i wyświetlania czasu na tym ekranie to wizja zupełnie innego świata” – powiedział Mad Dog Jones.

Smartwatch Diesel x Mad Dog Jones – wszystko, co potrafi

A co z techniczną stroną inteligentnego zegarka?

Smartwach ma okrągłą kopertę o średnicy 45 mm z ekranem 1,19 cala.

Funkcje tego inteligentnego zegarka obejmują: pomiar tętna, pojemne 4 GB pamięci wewnętrznej, GPS oraz wytrzymałą baterię, którą można naładować do ok. 80% pojemności w 50 minut.

Smart zegarek zliczy kroki za pomocą akcelerometru, czyli wbudowanego czujnika, który wykrywa ruch nadgarstka. Akcelerometr wykrywa położenie w jakim znajduje się zegarek w danej chwili i pozwala wyliczyć ilość wykonanych kroków.

Inną wbudowaną funkcją w tym zegarku do liczenia kroków jest żyroskop. Jest on jeszcze dokładniejszy od akcelerometra. Żyroskop mierzy ruch w 3 płaszczyznach, co pozwala na jeszcze dokładniejsze wyliczenia.

Zegarek korzysta z oprogramowania WearOS firmy Google.

Warto podkreślić, że w świecie tradycyjnych zegarków specjalne, limitowane edycje są dość częste. Natomiast w świecie smartwatchy zdarzają się rzadziej. Limitacja Diesel x Mad Dog Jones wynosi tylko 500 egzemplarzy smartwatchy na cały świat.

Cena i dostępność

Smartwatch Diesel x Mad Dog Jones można aktualnie znaleźć w sklepie internetowym Diesel. Cena katalogowa to 1499 złotych.

Agata Molka

 

Smartwach Diesel x Mad Dog Jones – dane techniczne:

Materiał koperty: aluminium, nylon

Średnica koperty: 45 mm

Kształt koperty: okrągły

Materiał i zapięcie paska: pasek silikonowy, klamra z jednym bolcem

Typ baterii: magnetyczny, z pinem, czas ładowania: 50 min. do 80%

Żywotność baterii: od 36 godzin do 1 tygodnia – w zależności od zużycia

Dodatkowe funkcje: pamięć wewnętrzna 4 GB, akceletometr (wykrywa położenie w jakim znajduje się zegarek w danej chwili i pozwala wyliczyć ilość zrobionych kroków), wysokościomierz, czujnik światła, żyroskop (jeszcze dokładniejszy od akcelerometra, mierzy ruch w trzech płaszczyznach), pomiar tętna, mikrofon, GPS, WiFi, kombatybilność z Android 6.0 + oraz iOS 12.0 +