Współpraca często powstaje, kiedy istnieją wspólne interesy.

Jeśli chodzi o Casio i Honda Racing, to nie tylko są oni partnerami zespołu Scuderia Toro Rosso Formuły 1, lecz także są to firmy japońskie, które mają podobny cel dążenia do zaawansowanych technologii i innowacyjnych możliwości.

Dla precyzji, na wstępie wyjaśniamy, że Honda Racing to specjalny dział Honda Motor Company, który zajmuje się opracowywaniem produktów dla całego świata sportów motorowych. Zespół Formuły 1 Scuderia Toro Rosso używa silników wyprodukowanych właśnie przez Honda Racing.

Casio natomiast to jedna z tych firm, o której słyszał niemal każdy. Japoński producent wytwarza m.in. kalkulatory, instrumenty muzyczne, drukarki, aparaty fotograficzne, kasy fiskalne, no i oczywiście zegarki.

Wśród wielu zegarkowych produktów firmy Casio, niewątpliwie najbardziej znana jest „wszystkoodporna” marka G-SHOCK. Bardziej zrównoważone modele, pochodzą z linii Edifice. To sportowo-eleganckie czasomierze dla prawdziwych fanów motoryzacji! Warto nadmienić, że ich ambasadorem w Polsce jest znany dziennikarz, redaktor motoryzacyjny oraz kierowca rajdowy – Adam Kornacki.

Obie japońskie firmy – Casio i Honda Racing połączyły siły. Efektem współpracy jest sportowy zegarek dla mężczyzn, którzy „ścigają się z czasem”.

Drodzy Panowie!

Przed Wami…

Edifice Honda Racing Limited Edition. Model o referencji EQS-800HR-1A.

Tarcza tego modelu przywodzi na myśl deskę rozdzielczą sportowego supersamochodu.

Widzimy tu m.in. grube indeksy i wskazówki oraz okienko datownika pomiędzy godzinami 4 a 5. Ułożone symetrycznie na godzinach 3, 6 i 9, dostrzegamy również 3 małe subtarcze. Dwie z nich odpowiadają za wskazania stopera, trzeci to zegar w trybie 24-godzinnym. Pod indeksem godziny 12, czerwoną czcionką umieszczono napis: HONDA RACING, a białą – nazwę i logo marki Edifice.

Proste, stalowe wskazówki oraz indeksy pokryte zostały substancją luminescencyjną, dzięki czemu odczyt aktualnego czasu możliwy jest także w ciemności.

Wszystkie elementy zlokalizowane na tarczy tworzą stylistyczną całość dzięki użyciu czarnego karbonu, którym powleczono cyferblat. Wraz z delikatnymi, czerwonymi akcentami tarcza wygląda bardzo atrakcyjnie.

Dominujące kolory to biel, czerń i czerwień – barwy zespołu Honda Racing. Spośród tych 3 barw najwięcej jest bieli – to zapewne za sprawą paska właśnie w tym kolorze. Wykonany on został ze skóry naturalnej, z zapięciem na klamrę, które pozwala na komfortowe zakładanie i zdejmowanie zegarka.

Za bezpieczeństwo cyferblatu odpowiada szkło mineralne. W taki rodzaj szkła standardowo wyposażonych jest większość czasomierzy Edifice.

Okrągłą kopertę o sporej średnicy 47 mm wykonano ze stali szlachetnej.

Kolejna sprawa – mechanizm. Prezentowany zegarek wyposażony jest w mechanizm solarny zasilany wszelkiego rodzaju światłem. Dzięki wbudowanemu wskaźnikowi naładowania, zlokalizowanemu po lewej strony subtarczy chronografu, użytkownik ma możliwość na bieżąco kontrolować stan naładowania akumulatora. Co więcej, zastosowanie technologii solarnej jest przyjazne środowisku. Dlaczego? Ponieważ eliminuje konieczność wymiany baterii.

Zegarek z limitowanej edycji Edifice Honda Racing, jak większość modeli tej japońskiej marki, posiada klasę wodoszczelności wynoszącą 100 metrów. Pozwala to na swobodne pływanie i nurkowanie, co o tej porze roku – latem, może być przydatne.

Zegarek zapakowany został w tekturowe pudełko, w środku którego znajdziemy charakterystyczną metalową puszkę z logo Honda Racing. Dodatkowo dołączono do niego okolicznościową kartę pamiątkową.

Gwarancja na zegarek wynosi standardowo 3 lata, a za dodatkową opłatą można przedłużyć ją o kolejne 3 lata.

Casio Edifice Honda Racing Limited Edition to rasowy, sportowy zegarek dla mężczyzn, którzy prowadzą dynamiczny tryb życia, lubią styl i sportowe emocje. Świetnie się sprawdzi u panów, którzy lubią praktyczne gadżety. Ze względu na nieformalny, sportowy charakter będzie dodatkiem do codziennych, casualowych stylizacji.

Cena katalogowa prezentowanego egzemplarza na polskim ryku to 1 190 złotych. Szybko bijące, kwarcowe „serce” bez konieczności napadu na bank! To proste, ale wystarczające dobre uzasadnienie, by dodać ten zegarek do kolekcji.

 

Artykuły powiązane:

Edifice Scuderia Toro Rosso – propozycja na prezent z okazji Dnia Ojca

Styl i motoryzacja z „męskim charakterem”. Nowy Edifice Momentum

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz inne informacje dotyczące marki Edifice znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – Edifice.

Agata
Redakcja Zegarki i Moda