Szwajcarska marka zegarkowa Jaeger-LeCoultre należy do grona najbardziej szanowanych i ekskluzywnych manufaktur zegarkowych na całym świecie. Jej historia toczy się już od 1833 roku, jednak jedną z najważniejszych chwil dla marki był telefon wykonany w 1903 r. przez Jacques’a-David’a LeCoultre do francuskiego zegarmistrza Edmunda Jaegera. Od tamtej pory panowie zaprzyjaźnili się, a od 1925 r. pracowali razem w ramach LeCoultre & Cie.

Jaeger-LeCoultre ma nową ambasadorkę 

W 1931 r. po wielkim sukcesie modelu Reverso, czyli do dziś najbardziej rozpoznawalnym zegarkiem z portfolio marki, manufaktura zmieniła nazwę na Jaeger-LeCoultre. Historyczna rozmowa telefoniczna, która zmieniła tak wiele stała się inspiracją dla krótkiego filmu “A Call of the Heart”. Zaprezentowano w nim najnowszą ambasadorkę marki, którą została Anya Taylor-Joy.

Anya Taylor – Joy – aktorka znana z „Gambitu Królowej” 

Anya Taylor-Joy to aktorka i modelka argentyńsko-brytyjskiego pochodzenia. Jej talent aktorski oraz charakterystyczna, eteryczna uroda sprawiły, że pokochali ją widzowie na całym świecie. Przełomem w jej karierze była rola w filmie “The Witch: A New England Folktale”, gdzie po raz pierwszy została zauważona przez szerszą publiczność.

Jednak największą sławę dała jej główna rola w mini serialu Netflixa, “Gambit królowej” za którą również została nagrodzona Złotym Globem. Talent 26-letniej aktorki mogliśmy również podziwiać w filmie “Emma” gdzie również zagrała główną rolę, za którą otrzymała nominację do Złotego Globu. Ostatnio można ją było zobaczyć również w filmach “Ostatniej nocy w Soho” oraz “Wikingu”.

Spotkanie z Anyą musiało nastąpić. Jej długa historia rodzinna oraz zainteresowanie zegarmistrzostwem doprowadziło nas do naturalnego partnerstwa – powiedziała Catherine Renier, dyrektor generalny Jaeger-LeCoultre. Swoją eteryczną urodą, wrażliwością, talentem i etyką pracowitości uosabia wartości naszej manufaktury. 

Jaeger-LeCoultre x Anya Taylor-Joy. Mistrzowskie połączenie 

Marka Jaeger-LeCoultre zauważyła, że wartości którymi kieruje się Anya Taylor-Joy są zbieżne z ich wartościami, co stanowi połączenie idealne. Tak oto Anya Taylor-Joy dołączyła do gwiazd kina jak Amanda Seyfried i Benedict Cumberbatch w roli ambasadorów marki Jaeger-LeCoultre.

Zegarkiem który możemy dostrzec na nadgarstku nowej ambasadorki na filmie i zdjęciach promocyjnych jest model Jaeger-Le Coultre Reverso Duetto Small z kopertą wykonaną z różowego złota, ze srebrzysto-białą tarczą z jednej strony oraz czarnym, wysadzanym diamentami cyferblatem z drugiej. Model idealny w połączeniu z urodą i stylem nowej gwiazdy marki.

Mateusz Pycia