Zanim skupimy się na recenzji dziecięcego smartwatcha i dokładnie przyjrzymy się jego funkcjom, na wstępie chciałabym opowiedzieć o pojęciu czasu u dzieci. Co dzieci wiedzą o czasie? Co o nim myślą? Co mówią? Jak sobie wyobrażają upływ czasu w przedszkolu, szkole, domu? Kiedy jest odpowiedni moment na podarowanie dziecku pierwszego zegarka?

Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź poniżej.

Czas widziany oczami dziecka

„Mama odbierze cię z przedszkola po obiedzie”, „Najpierw pobawimy się na placu zabaw, a na zakupy pójdziemy później”, „Pośpiesz się!” – słyszą niekiedy z naszych rodzicielskich ust dzieci.

Współcześnie, ciągle żyjemy w biegu. Od rodziców żąda się natychmiastowej reakcji, robienia wszystkiego „na wczoraj”, co pozbawia możliwości refleksji na temat nas samych. A dzieci żyją „tu i teraz”. Nie rozpamiętują przeszłości; tego, co było i już nie wróci, ani nie myślą o tym, co będzie jutro. Po prostu, ot tak, cieszą się chwilą.

Pojęcie czasu zmienia się wraz z wiekiem. Noworodki prawie w ogóle nie odróżniają dnia od nocy, czas wyznacza im zegar biologiczny. Dopiero w wieku około 3 lat dzieci zaczynają rozpoznawać i określać pory dnia (rano, południe, wieczór, noc). W wieku 5 czy 6 lat powinny już rozpoznawać dni tygodnia i pory roku. Pełne poczucie upływu czasu następuje u dzieci między 7 a 11 rokiem życia, choć oczywiście jest to mocno umowne i indywidualne. Wtedy również jest dobry czas na zakup pierwszego zegarka.

Dzieci a elektronika

W dzisiejszych czasach dzieci mają powszechny dostęp do elektroniki.

Komputery, telewizory i telefony komórkowe zawładnęły dziecięcym światem fantazji i trudno od tego świata uciec. Oczywiście, można w ogóle nie posiadać w domu telewizora, ale nie jest to skuteczne, ani trwałe rozwiązanie. Żyjemy w XXI wieku – elektronika stanowi element naszego życia, a dzieciaki kochają elektroniczne gadżety.

Smartwatch dziecięcy Garett – wymarzony prezent

Wybiła godzina „zero”!

W życiu każdego dziecka nadchodzi czas, kiedy pragnie mieć swój pierwszy, wymarzony zegarek. Ale jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę? Jaki rodzaj zegarka będzie odpowiedni zarówno dla rodzica, jak i dla samego dziecka?

Na rynku można znaleźć wielu producentów zegarków, ale na jednego szczególnie warto zwrócić uwagę – Garett. Ta polska firma produkuje czasomierze zarówno dla dorosłych jak i dzieci. W ofercie są modele dla najmłodszych w wieku od 5 do 10 roku życia, jak również dla nastolatków, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Do naszej redakcji w celu recenzji trafił najnowszy dziecięcy „smartzegarek” marki Garett. Jego pełna nazwa to Garett Kids Spark 4G RT. Model ten dostępny jest w dwóch kolorach (różowym i niebieskim), redakcja Zegarki i Moda otrzymała wersję wprost idealną dla małej księżniczki, bo w kolorze różowym.

W jaki sposób smartwatch pomaga rodzicom i opiekunom?

Jakie dodatkowe funkcje posiada?

Przyjrzyjmy się zatem mu bliżej i oceńmy.

Garett Kids Spark 4G RT – funkcje dodatkowe

Model Kids Spark 4G RT to zegarek szczególnie polecany rodzicom, którzy troszczą się o swoje pociechy. Spełnia on wiele ciekawych funkcji, które godne są wyszczególnienia.

Bardzo praktyczna funkcja to geoogrodzenie. Umożliwia ona opiekę zdalną nad dzieckiem, które posiada zegarek. W aplikacji rodzic może określić bezpieczną strefę w której dziecko powinno się znajdywać, a jeśli pociecha wraz z zegarkiem na nadgarstku przekroczy jej granice – rodzic zostaje o tym fakcie natychmiast powiadomiony!

Nasze dziecko spotkała jakaś niebezpieczna sytuacja?

W razie takich nagłych sytuacji, wystarczy, że dziecko naciśnie przycisk SOS wzywając pomoc. W sytuacji zagrożenia dziecko może jednocześnie powiadomić 3 numery telefonów. Przydatna funkcja zarówno dla rodziców, jak i dla samych dzieci, które dzięki temu mogą czuć się bezpieczniej i pewniej wyruszając z domu.

Zegarek posiada także miejsce na kartę SIM, dzięki czemu nasze dziecko nie musi mieć ze sobą telefonu, bo jego rolę pełni zegarek. Telefon komórkowy łatwo można zgubić albo zakopać na dnie plecaka, a zegarek jest zawsze przymocowany do nadgarstka. Za pomocą prezentowanego smartwatcha dziecko może wykonywać oraz odbierać połączenia telefoniczne, a także wysyłać krótkie 15-sekundowe wiadomości głosowe na wskazane numery, zamiast wysyłania SMS-a.

Dzieci niekiedy przeżywają niesamowite przygody na podwórku, bywa że w… deszczu. Producenci Garett o tym też wiedzą, dlatego prezentowany model chroniony jest przed działaniem wody i posiada certyfikat ochrony IP67. Oznacza to pyłoszczelność i ochronę przed zanurzeniem w wodzie – maks. 30 min. na głębokości do 1 metra.

Młodszym dzieciom z pewnością dużo radości sprawi kolorowy, dotykowy wyświetlacz. Zegarek posiada także wbudowany aparat fotograficzny wraz z przeglądarką zdjęć. Po wykonaniu zdjęcia dziecko może przesłać je od razu na telefon rodzica. Być może nie jest to funkcja pierwszej potrzeby, ale moim zdaniem jest ona bardzo praktyczna. Nawet nie będąc razem, można wspólnie przeżywać codzienne przygody naszego dziecka, które prześle z zegarka zdjęcia rodzicom czy dziadkom.

Całkiem sporo funkcji, prawda?

A to nadal nie wszystko!

Zegarek Garett pozwala także mierzyć krok po kroku wyznaczone cele. Do mierzenia liczby kroków służy krokomierz, który dokładnie mierzy dystans i liczbę wykonywanych każdego dnia kroków. O zdrowy sen dba inna dodatkowa funkcja – monitor snu, a możliwość wgrania planu lekcji powinna ucieszyć każdego ucznia. Do szkoły oczywiście nie zaśpi, bo obudzi go budzik. W przerwach między lekcjami można poćwiczyć umysł wykorzystując matematyczną grę.

Co więcej, ten smartwatch posiada także funkcję dzwonienia i wykonywania połączeń video tym samym zaspokajając potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Ten zegarek wspiera dzieci w szkolnych obowiązkach, i warto to podkreślić.

NOWA GENERACJA INTELIGENTNYCH ZEGARKÓW

Wszystkie prezentowane praktyczne funkcje są możliwe dzięki najnowszym technologiom. Zegarek posiada wbudowany moduł Bluetooth, który pozwala na połączenie zegarka ze smartfonem.

Garett Kids Spark 4G RT jest kompatybilny z darmową aplikacją Garett Tracker. Dedykowana aplikacja pozwala na sterowanie funkcjami smartwatcha z poziomu telefonu. Oprócz Bluetooth, opisywany model posiada także GPS, WiFi, łączność 4G LTE oraz pamięć wewnętrzną 4GB. Bateria 620 mAh wytrzymuje 3 dni.

Smartwatch dla dzieci z GPS oraz z wbudowanym systemem operacyjnym Android to nowa generacja inteligentnych zegarków. Prezentowany model również do nich się zalicza.

CYFROWY WYŚWIETLACZ i KOPERTA

W smart zegarku Garett Kids Spark 4G RT zachowano charakterystyczny dla marki design. Jest przede wszystkim sportowo, nowocześnie, z dużą dawką nowoczesnych technologii. Budulcem koperty jest tworzywo sztuczne. Wymiary koperty to 45 mm szerokości i 17 mm grubości. Koperta chroni duży, dotykowy ekran.

Przy zakupie nowego zegarka cyfrowy wyświetlacz zabezpiecza oczywiście przezroczysta naklejka. Po jej usunięciu ukazuje się dotykowy ekran o średnicy 1,3 cala, rozdzielczości 240 x 240 px i wykonany w technologii LCD.

Cyfrowy wyświetlacz jest czytelny. Informacje na nim prezentowane pojawiają się szybko, czas reakcji jest bardzo dobry, a dzięki optymalnym rozmiarom jego używanie jest łatwe i intuicyjne.

Włączenie zegarka odbywa się za pomocą dużego przycisku z prawej strony koperty (przycisk SOS). By „wybudzić” wyświetlacz wystarczy jedynie wcisnąć i przez sekundę przytrzymać właśnie ten przycisk, zlokalizowany klasycznie na godzinie 3.

W moim odczuciu, w zegarkach elektronicznych czytelność jest podstawową kwestią, a ten smartwatch z pewnością ma ją na wysokim poziomie.

Warto dodać, że przyszły użytkownik może dowolnie wybierać spośród 12 wymiennych tarcz. Do wyboru, do koloru.

PASEK

Pasek w tej wersji ma kolor czarny z różowymi akcentami. Inna wersja kolorystyczna tego modelu również ma czarny pasek, ale z niebieskimi wstawkami. Oba nowe modele Garett Kids Spark 4G, przeznaczone dla chłopca i dziewczynki, wyglądają atrakcyjnie i są spójne stylistycznie, mają ten sam design.

Niezależnie od koloru, pasek wykonany jest z miękkiej, elastycznej gumy. W moim odczuciu, pasek z tego materiału jest najlepszym możliwym wyborem dla zegarka z którego ma korzystać dziecko. Powinien zapewnić długi okres użytkowania, bo jest wytrzymały, a dodatkowo nosi się go komfortowo i wygodnie, nawet przez długi czas.

Pasek tradycyjnie zapinany jest na metalową sprzączkę, co pozwala na łatwe i szybkie dopasowanie zegarka do dziecięcego nadgarstka. Sprzączka posiada logo Garett. Świetna sprawa to możliwość samodzielnej zmiany paska. Można wybrać paski z pośród kilku różnych opcji i samodzielnie je wymieniać. Dzięki temu dziecko może dostosować zegarek do swoich indywidualnych upodobań.

OPAKOWANIE

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Spark 4G RT sprzedawany jest w oryginalnym opakowaniu producenta. Jest to małe, przezroczyste, plastikowe pudełko, w którym oprócz samego smartwatcha znajdziemy: kabel do ładowania, instrukcję w języku polskim, dowód zakupu, kartę gwarancyjną na 2 lata oraz kupon rabatowy -15% do sklepu internetowego Garett.

Pudełko jest niewielkich rozmiarów i nie zajmuje dużo miejsca.

Nienoszony smartzegarek bez trudu schowa się w biurku lub szafce z ubraniami.

PODSUMOWANIE I WRAŻENIA Z UŻYTKOWANIA

Inteligentny zegarek Garett Kids Spark 4G RT to nie tylko gadżet do odmierzania czasu. To przydatne narzędzie zarówno dla rodziców, jak i dla samych dzieci.

Posiada wiele przydatnych funkcji pozwalających na sprawdzenie gdzie jest i co aktualnie robi nasze dziecko. Sprawdzi się w domu, w szkole, na placu zabaw, czy na boisku, słowem – w codziennym użytkowaniu.

Jako mama kilkuletniej dziewczynki również miałam możliwość sprawdzić to osobiście. Test na wytrzymałość wyszedł pozytywny. To zaskakujące jak nowe technologie potrafią ułatwić codzienną opiekę nad dziećmi.

CENA I DOSTĘPNOŚĆ

Cena katalogowa smartwatcha dziecięcego Garett Kids Spark 4G RT wynosi 459 złotych. Będzie go można nabyć już wkrótce w sklepie internetowym producenta, jak i wielu sklepach z zegarkami, np. Time Trend czy Swiss.

W tej kwocie otrzymujemy praktyczny zegarek, który prócz tego, że ładnie wygląda, to ma wiele przydatnych na co dzień funkcji. Kształt wyświetlacza oraz miękki, gumowy pasek są gwarancją atrakcyjnego prezentowania się na dziecięcym nadgarstku.

Rodzicu, strzeż się, Twoje dziecko z pewnością będzie chciało go mieć!

Agata Molka

Smartwatch dziecięcy Garett Kids Spark 4G RT – dane techniczne:

Marka: Garett
Kolekcja: Star 4G RT
Rodzaj: smartwatch dziecięcy
Mechanizm: kwarcowy
Szkło: mineralne
Wodoszczelność: certyfikat ochrony IP67 (oznacza to całkowitą pyłoszczelność i ochronę przed zanurzeniem w wodzie – max. 30 min na głębokości do 1 metra)
Kolor koperty: różowy
Materiał koperty: tworzywo sztuczne
Wymiary koperty: 45 x 55 x 17 mm
Kolor paska: czarny, różowy
Materiał paska: tworzywo sztuczne
Wymienne tarcze: 12
Dodatkowe funkcje: cyfrowy wyświetlacz, GPS, moduł Bluetooth, WiFi, łączność 4G LTE, lokalizacja GPS/LBS/WiFi, rozmowy wideo, slot na kartę SIM, powiadomienia dźwiękowe, odbieranie/odrzucanie/wykonywanie połączeń, klawiatura wybierania numerów, wiadomości głosowe, przycisk SOS, geo ogrodzenie, zdalny podsłuch, alarm rozładowania, wbudowany aparat fotograficzny wraz z przeglądarką zdjęć, krokomierz, plan lekcji, odtworzenie pokonanej trasy, budzik, gra matematyczna
Gwarancja: 2 lata
Serwis: autoryzowany serwis producenta
Opakowanie: oryginalne opakowanie producenta

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki GARETT znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – GARETT.