Najnowszy, damski zegarek szwajcarskiej marki Certina DS PH 200M Lady to subtelne połączenie stylu vintage, sportowego charakteru i kobiecych dodatków. Premierowy model z nowej linii to kompozycja czarnej ceramiki, wyrafinowanej masy perłowej i lśniących diamentów. Certina DS PH200M Lady to nutka tajemniczości otulona magią brylantów.

Moda na zegarki i dodatki w klimacie retro trwa. Kolejne marki powielają ten trend. Szukając inspiracji na nowe modele, przeczesują swoje przepastne archiwa. Szwajcarska marka Certina poszła o krok dalej. Unowocześniła męski zegarek dla nurków z 1967 roku, tworząc czasomierz wspólnie z fanami marki. Wszystko z zachowaniem zasad zrównoważonego rozwoju.

Bardzo ciekawa i dość nietypowa jest geneza powstania najnowszej, damskiej Certiny.

Przypomnijmy ją.

Certina DS PH 200M Lady – wirtualny wybór – realny wpływ

Marka Certina po raz pierwszy w historii zaprosiła swoich wiernych fanów do zaprojektowania zegarka. Informowaliśmy Was o tym tutaj: Konkurs: stwórz własny projekt zegarka Certina!

Przez pierwsze 2 tygodnie marca 2021 roku, miłośnicy zegarków Certina na całym świecie, mieli możliwość wyboru poszczególnych elementów czasomierza. Internauci zadecydowali o wyglądzie: pierścienia lunety, tarczy, wskazówek, paska oraz opakowania. Ta bardzo nietypowa sytuacja i możliwość wyboru poszczególnych elementów zegarka dała fanom możliwość wyboru i finalnie zdecydowała o jego kształcie i wyglądzie.

Certina Lady – kobieca wersja męskiego klasyka

Korzystając z popularności męskiego modelu DS PH200M, Certina stworzyła jego damską wersję.

Zegarek Certina DS PH200M Lady jest podobny do pierwowzoru.

Sportowy wygląd, ta sama klasa wodoszczelności i nowoczesny mechanizm. Jednak kobiecy pierwiastek w postaci połyskujących diamentów i masy perłowej sprawia, że zegarek ten dedykowany jest nowoczesnym, aktywnym kobietom.

Czarodziejka z morskich głębin

Okrągła koperta o średnicy 39 mm wykonana ze stali szlachetnej, ozdobiona jest obrotowym pierścieniem.

Czarna, opalizująca tarcza zaś wykonana została z masy perłowej. Na tarczy zegarka, w formie indeksów umieszczono 11 brylantów o masie 0,0473 ct. Powszechnie wiadomo, że kobiety kochają diamenty!

Na godz. 3:00 umieszczono okienko datownika. Tarczę chroni wypukłe szkło szafirowe. Minutowa podziałka na pierścieniu pełni funkcję jedynie dekoracyjną, ponieważ zegarek ten przeznaczony jest do noszenia na co dzień.

O nurkowym rodowodzie Certiny DS PH200M Lady świadczy klasa wodoszczelności. Podobnie jak w męskim odpowiedniku, cechuje się ją na 200M.

DS = podwójna ochrona

System DS w wybranych modelach Certiny to gwarancja podwyższonej wytrzymałości na wstrząsy oraz wysokiej wodoodporności. Oznaczenie „Double Security” zadebiutowało w szwajcarskich zegarkach już 1959 roku i sprawdza się po dziś dzień.

Zegarkowe serce

W kopercie umieszczono „zegarkowe serce”, czyli automatyczny naciąg sprężyny napędowej Powermatic 80 z antymagnetyczną sprężyną włosową Nivachron™. Mechanizm widoczny jest przez dekiel wykonany z szafirowego szkła. Rezerwa chodu w tym modelu jest zaskakująco długa, bo wynosi aż 80 godzin (!). Pierścień lunety wykonano z odpornej na zarysowania czarnej ceramiki.

Certina. Marka przyjazna środowisku

Ochrona środowiska. W przypadku Certiny nie jest to tylko pusty slogan. Firma od 2017 roku angażuje się w ogólnoświatowy projekt Sea Turtle Conservancy. STC to najstarsza organizacja zajmująca się badaniem i ochroną żółwi morskich. Certina wykorzystuje wizerunek żółwia – symbolu wytrzymałości.

W przypadku zegarka Certina DS PH 200M Lady warto zwrócić uwagę na syntetyczny, grafitowy pasek. Powstał on w całości z materiału pochodzącego z recyklingu #tide ocean material®. Oznacza się nimi tworzywa zebrane i przetworzone z plastikowych odpadów z oceanów. Pasek jest gruby i mocny, z pewnością będzie służył wiele lat. Zapinany jest na stalową, klasyczną klamerkę, z wygrawerowaną nazwą marki.

Opakowanie zegarka z kolei wykonane zostało z ekologicznej i łatwej w utylizacji czarno – złotej tektury.

Certina DS PH200M Lady – dostępność i cena

Najnowszy zegarek Certina DS PH200M Lady jest już dostępny w sprzedaży od października 2021 r.

Cena katalogowa Certina DS PH200M 39 mm o nr ref. C036.207.18.126.00 to 4 040 złotych.

Czy zawładnie serca kobiet? Wszystko wskazuje na to, że tak…

Agnieszka Zawadzka