Dzięki zaproszeniu otrzymanemu przez markę Swatch, mieliśmy przyjemność wziąć udział w evencie – pokazie najnowszej kolekcji na jesień i zimę 2019/2020. Zapraszamy do lektury 2. części relacji.

Przypomnijmy.

10 września, we wtorek, w Studiu Chmury, w ścisłym centrum Warszawy, odbyła się kameralna prezentacja najnowszej kolekcji szwajcarskiej marki Swatch na jesień/zimę 2019/2020. Podczas spotkania zaprezentowane zostały nowe modele zegarków pochodzące z 4 kolekcji. Linię Skin Irony oraz I love your folk zaprezentowaliśmy Wam w części 1.

Teraz czas na pozostałe dwie: Bau Swatch oraz przedpremierowa linia Knightliness, która ukaże „światło dzienne” dopiero pod koniec października. Dzięki nam, macie więc okazję już zapoznać się z kolekcją, która dopiero wejdzie na rynek za miesiąc.

Jesteście ciekawi co to za nowości? Czytajcie dalej.

BAU SWATCH

Swatch ma za sobą wiele modeli zegarków inspirowanych sztuką, muzyką, fotografią czy znanymi muzeami, jak np. edycja Louvre.

W tym sezonie przyszła pora na jeden z najsłynniejszych trendów w architekturze i projektowaniu wnętrz – BAUHAUS. Ta znana niemal na całym świecie niemiecka szkoła obchodzi w tym roku 100-lecie istnienia. Funkcjonalność; duże, przestronne, przepełnione światłem wnętrza; brak ozdób – to najważniejsze wyróżniki tego stylu.

Bau Swatch była to jedna z pierwszych odsłon nowej linii na sezon jesień/zima. Informowaliśmy Was o tym tutaj: Oszczędna forma. Nowa kolekcja Bau Swatch.

Jak zatem wyglądają zegarki inspirowane stylem Bauhaus?

Są przede wszystkie proste, ale nie nudne. Bez zbędnych udziwnień, wzorów, dodatków. Jedynie model BAU-BBLES wyróżnia się efektownym paskiem. Dwa czarne punkty na białej tarczy są niczym „kropka nad i” całego projektu inspirowanego stylem Bauhaus.

Jaka jeszcze jest kolekcja Bau Swatch?

Bau Swatch to przede wszystkim prostota, uniwersalność i funkcjonalność. Znakiem rozpoznawczym są proste linie i nieskomplikowane wzory.

W zegarkach dominują podstawowe barwy. Jest dużo bieli, czerni, czerwieni i żółci. Szczególnie dużo jest bieli. Wiadomo, biel to czystość, nieskazitelność, podstawa wszelkich podstaw. Cały skąpany w bieli jest model o nazwie BRICA BLANC (nr. ref. SUOW710). Biała tarcza, białe wskazówki i pasek wykonany z silikonu również w kolorze białym. Wszystko białe. Pasek ma ciekawą fakturę. Mechanizm kwarcowy, wodoszczelność klasy 30 m, okrągła koperta z tworzywa sztucznego – można być powiedzieć „standardowy” Swatch.

Ciekawie prezentował się model SISTEM BAU (nr. ref. SUTW405).

W tym modelu pasek wykonany z silikonu w kolorze białym ciekawie kontrastuje z czarną tarczą i czerwono-niebieskimi wskazówkami. Okrągła koperta ma średnicę 42 mm. Zegarek o dynamicznym, sportowym charakterze uzupełni niejedną stylizację, np. z sneakersami w roli głównej.

Innym zegarkiem, który przykuł naszą uwagę był model o nazwie ELEMENTARY (SUOB728).

To, co spodobało nam się najbardziej w tym zegarku to wskazówki – godzinowa jest niebieska, minutowa czerwona, a sekundowa żółta. Jeśli dodamy do tego pasek wykonany z silikonu w kolorze czarnym i równie czarne cyfry arabskie – da nam to dużo przestrzeni na fantazjowanie. Minimalizm w stylu Bauhaus.

Kolekcja jest już dostępna w salonach marki Swatch w całej Polsce oraz w sklepie internetowym shop.swatch.pl.

KNIGHTLINESS

Tak, jak wspomnieliśmy na wstępie – najnowsza kolekcja KNIGHTLINESS ujrzy światło dzienne dopiero za około miesiąc, pod koniec października br.

Zegarki wyróżnia zróżnicowana kolorystyka, aczkolwiek najwięcej jest czerni, złota i granatu. Mimo „królewskiego”, dość poważnego charakteru – czasomierze prezentowały typową dla Swatcha lekkością i humorem.

Sposób prezentacji nowych modeli dobrze korespondował z ich charakterem. Złote kielichy, kamienne misy, świece zamknięte pod kielichami – bez trudu można przenieść się było do bajki o księżniczkach, rycerzach i smokach. (Knight to z angielskiego rycerz).

Z resztą, zobaczcie sami:

WARSZTATY CERAMICZNE

Ostatnim punktem programu, który chcieliśmy Wam zrelacjonować to warsztaty artystyczne.

Ale o co chodzi? Jakie warsztaty? Przecież był to pokaz najnowszej kolekcji zegarków, a nie przygoda ze sztuką. No właśnie. A jednak. Nie samymi zegarkami człowiek żyje. Oprócz prezentacji najnowszych modeli, można było wziąć udział w przygodzie z ceramiką i pomalować swój własny talerz. Jedyne co trzeba było zrobić po spotkaniu, to po dokładnym wysuszeniu, wypalić je w piecu lub piekarniku. Przykłady prac prezentujemy poniżej:

Mamy nadzieję, że dzięki tej relacji zainteresujecie się nowościami, jakie przygotował dla Was Swatch na nadchodzącą jesień i zimę 2019/2020! Który zegarek spodobał Wam się najbardziej? Który Was urzekł szczególnie? Piszcie! Komentujcie!

Relacja: Swatch – kolekcja jesień/zima – cz.1

Agata
Redakcja Zegarki i Moda

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.