Proste, geometryczne kształty oraz dodatki ograniczone do minimum – tak prezentuje się nowa kolekcja zegarków Bau Swatch.

Swatch zaledwie kilka dni temu zaprezentował pierwszą odsłonę czasomierzy w sezonie jesień – zima 2019. Seria inspirowana jest słynną niemiecką szkołą Bauhaus, która w tym roku obchodzi 100-lecie istnienia.

Ale cóż to takiego jest ten Bauhaus?

Jeśli nie mieliście okazji słyszeć o tym stylu, już śpieszę z wyjaśnieniami. Jeśli ponad wszystko cenicie proste formy, funkcjonalność, duże, przestronne, przepełnione światłem wnętrza – z pewnością powinniście zainteresować się tym stylem.

100-lecie istnienia niemieckiej szkoły Bauhaus

Warto także dowiedzieć się nieco więcej o jego historii.

Wszystko rozpoczęło się w 1919 roku, w dwóch niemieckich miastach: Dessau i Weimarze. To właśnie w nich działała uczelnia artystyczna, która dała początek funkcjonalizmowi. Styl ten całkowicie zrewolucjonizował XX-wieczne architekturę, wzornictwo i design.

Cóż takiego oryginalnego do architektury wniósł Bauhaus?

Przede wszystkim uproszczenie form i ograniczenie wszelkich dodatków, tzw. „bibelotów”. Prostota stała się znakiem towarowym szkoły; podobnie jak proste, geometryczne bryły.

Bau Swatch – nowa kolekcja w duchu Bauhausu

Prostota, funkcjonalność i uniwersalność zainspirowały projektantów Swatcha, którzy stworzyli nową kolekcję Bau Swatch.

Bau Swatch to przede wszystkim uniwersalny design i prostota. W zegarkach dominują podstawowe barwy. Jest dużo bieli, czerni, czerwieni i żółci. Znakiem rozpoznawczym są proste linie i nieskomplikowane wzory.

Swatch dał swoim klientom możliwość zaprojektowania spersonalizowanych zegarków. Dzięki rozwiązaniu Swatch X You dostępnej na stronie marki, można dobrać poszczególne elementy zegarka według własnego gustu, a następnie złożyć zamówienie na indywidualny model nawiązujący do stylu Bauhaus.

Zegarki w cenie oscylującej wokół kwoty 300 zł są już dostępne w salonach marki Swatch oraz w sklepie internetowym pod adresem https://shop.swatch.com/pl.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.

Redakcja Zegarki i Moda

fot. materiały prasowe