Godziny, minuty, sekundy…
Niezależnie czy jest to naręczny zegarek noszony na co dzień, zegar w kształcie chatki ze spadzistym dachem w domu babci z kukułką, czy nowoczesny, designerski model wiszący w kuchni – schemat jest zawsze ten sam. Na tarczy widnieją indeksy, cyfry arabskie lub rzymskie, a wskazówki ułatwiają nam odczytanie odpowiednich godzin i minut.
A czy możliwe jest pokazanie czasu inaczej? Na przykład za pomocą słów?
Okazuje się, że tak.
QlockTwo to innowacyjne, designerskie zegary ścienne, które oprócz walorów estetycznych, spełniają też funkcję użytkową. Są praktyczne, jak również funkcjonalne jednocześnie – co w świecie designu i mody nie zawsze idzie w parze.
Jak sądzicie – gdzie takie zegary są tworzone?
Ze słynącej z zegarmistrzostwa Szwajcarii? Kolebce innowacyjnych, zegarkowych manufaktur? Nie, nie tym razem! QlockTwo tworzone są w Niemczech. Niemiecka precyzja, niemiecka jakość. W dodatku od 20 lat.
Krótka historia długiej drogi do sukcesu
„Dwa słowa” o historii powstania tego niecodziennego konceptu.
To ciekawe, jak to relatywnie małe przedsiębiorstwo w stosunkowo krótkim czasie, osiągnęło światowy sukces. Firmę Biegert & Funk stworzyli dwaj przyjaciele, partnerzy biznesowi – Marco Biegert i Andreas Funk, obaj pochodzący ze wspomnianych Niemiec. Iskierka geniuszu i „glanzlicht” (niem. jasne światło) pomogły im wymyśleć coś, czego jeszcze nie było.
Żadnych cyfr. Żadnych wskazówek. Żadnego pośpiechu.
Tylko słowa, słowa, słowa.
„Czas opowiada najbardziej fascynujące historie”
Mówimy tutaj o designerskich, zaskakujących zegarach ściennych, które można traktować jako coś na pograniczu sztuki, architektury, designu i projektowania wnętrz.
O zegarach, które będą pasowały do nowego mieszkania, utrzymanego w stylu nowoczesnym lub industrialnym. Gdzie jest np. ściana z betonu lub surowej, czerwonej cegły. Sprawdzą się także w biurze jako stojący zegar biurkowy, lub też jako wiszący na dworcu kolejowym. Producent przewidział różne rozmiary zegarów.
Na ofertę składają się zegarki naręczne, zegary stołowe z budzikiem, QlockTwo Large o imponującym rozmiarze 90/90 cm, aż na QlockTwo 180 o niewiarygodnie wielkim rozmiarze 180/180 cm kończąc. Będą zatem pasować do wszystkich rodzajów wnętrz, niezależnie od wielkości danego miejsca.
„Designerskie Oscary”
Zegary „mówiące słowami” okazały się na tyle innowacyjne, że otrzymały wiele światowych wyróżnień w zakresie designu i wzornictwa.
Wspomnieć tu można chociażby o Red Dot, The Good Design Award oraz The Plus X Award za funkcjonalność i stylistykę.
Opisać czas po polsku
Zegary QlockTwo cieszyły się w świecie tak dużą popularnością, że producent zaprojektował ponad 20 wersji językowych.
Od maja 2019 r. dostępna jest także polska wersja językowa, za co producentów się bardzo chwali. Bo jak wiadomo, nasz słowiański język do najłatwiejszych nie należy. Wybrane modele zegarów ściennych „piszące” po polsku są już dostępne.
Ceny zegarów QlockTwo z językiem polskim zależą od wielkości oraz rodzaju materiału z jakiego została wykonana tarcza. Przedział cenowy to: 2 500 zł – 14 000 zł.
Co sądzicie o tak innowacyjnych zegarach? Kto z Was chętnie zawiesiłby go w swoim domu/mieszkaniu? Zachęcamy do podzielenia się opinią w komentarzu.