Firma Tissot działa na rynku od 1853 roku. Od początku istnienia specjalizuje się w produkcji zegarków. I choć działa od 168 lat niezmiennie trzyma wysoki poziom, oferując modele, które pozwalają wyróżnić się z tłumu. Poznaj limitowaną kolekcję Tissot Heritage Memphis, która wiosną 2021 roku miała swoją premierę.

Nowe trendy w modzie

Aby zrozumieć, skąd wziął się pomysł na zegarki Tissot Heritage Memphis, należy cofnąć się do lat 80.

Był wyjątkowy czas w modzie. Prym wiodły krzykliwe stroje oraz szalone fryzury.

Działalność prowadziła wtedy też grupa Memphis. Zdobyła ona popularność w projektowaniu oświetlenia, mebli, szklanych i metalowych przedmiotów. W ich pracach pojawiały się asymetryczne elementy oraz odważne kolory.

Dziś prace Memphis Group można obejrzeć w Art Institute of Chicago czy też w Museum of Modern Art w Nowym Jorku. W 1988 roku firma Tissot nawiązała współpracę z założycielem grupy Memphis.

Ettore Sottasse był włoskim architektem i designerem. Firma Tissot zleciła mu zaprojektowanie zegarka.

Współpraca Tissot z grupą Memhpis

Ettore Sottasse był kreatywnym twórcą. Jego niekonwencjonalne podejście sprawdziło się również przy tworzeniu zegarka naręcznego.

Założyciel grupy Memphis przyjął ofertę firmy Tissot i zaprojektował awangardowy zegarek.

Model Tissot z 1988 roku miał okrągłą, pozbawioną uszu, masywną kopertę o soczewkowatym profilu. Jak na tamte czasy był awangardowy. Kształt indeksów został zaczerpnięty z buddyjskich mandali. Dzięki dużym i wyraźnym indeksom łatwo, szybko i bez trudu można było odczytać godzinę. Zaprojektowany model cieszył się dużym uznaniem.

Inspiracja tym, co minione

W 2021 roku grupa Memphis wróciła do aktywności twórczej po dłuższej przerwie. To był dobry czas na przypomnienie słynnej kolekcji. Nowe modele mają podobną stylistykę tarczy oraz proporcje poszczególnych elementów.

Zegarki zostały jednak dostosowane do wymagań i trendów obecnych konsumentów.

Nowa linia nie jest typową reedycją, została zaadoptowana do dzisiejszych trendów, potrzeb i oczekiwań klientów.

Oryginalna tarcza, wyrazistość i doskonała czytelność

Nowe zegarki zwracają uwagę wyrazistymi kolorami.

Każdy model ma czarny pasek z wegańskiej skóry oraz wymienny pasek o wyrazistej barwie. Na pierwszy rzut oka można zauważyć znajdujący się w centralnej części sekundnik. Nie jest on wskazówką, lecz dyskiem z zaznaczoną kropką. Taką konstrukcję w zegarkach spotyka się rzadko. Odczytywanie godziny jest proste dzięki wyrazistym indeksom na jasnym tle cyferblatu.

Średnice kopert to damskie 34 mm i męskie 41 mm.

Na deklu znajduje się wygrawerowane słowo „Memphis” oznaczające wszechświat, a także seria geometrycznych kształtów, które kojarzą się z działalnością grupy Memphis.

Tylko materiały wysokiej jakości

Koperty zegarków Tissot Memphis Limited Edition wykonano ze stali szlachetnej. Koperty pokryte zostały powłoką PVD zapewniającą odporność na ścieranie. Tarcze zegarków chroni szafirowe szkło.

Wszystkie modele zaopatrzono w czarne paski wykonane z wegańskiej skóry. Dodatkowo do zegarków dołączono wymienne paski w ciekawej kolorystyce.

Każdy zegarek działa w oparciu o szwajcarski mechanizm kwarcowy z serii ETA PreciDrive zapewniający precyzję chodu i niezawodność.

Tissot Heritage Memphis Limited Edition – dostępność i cena

Kolekcja składa się z czterech modeli zegarków – dwóch damskich i dwóch męskich. Są one dostępne w limitowanej edycji.

Edycja dla kobiet obejmuje 1 700 sztuk. Natomiast męskie to 3 000 sztuk w wersji czarnej oraz 2500 sztuk dwukolorowych.

Ceny modeli z nowej kolekcji Tissot Heritage Memphis Limited Edition, w zależności od wersji, mieszczą się w przedziale od 1 800 do 1 900 złotych.

Magdalena Madoń