Dzięki zaproszeniu otrzymanemu przez markę Swatch, mieliśmy przyjemność wziąć udział w evencie – pokazie najnowszej kolekcji na jesień i zimę 2019/2020. Gdzie odbyło się wydarzenie? Jakie kolekcje były prezentowane? Czym inspirowane? Tego wszystkiego dowiesz się z niniejszej relacji. Zapraszamy do świata designu!

10 września, we wtorek, w urokliwym Studiu Chmury, w ścisłym centrum Warszawy, odbyła się kameralna prezentacja najnowszej kolekcji szwajcarskiej marki na jesień i zimę 2019/2020.

Podczas spotkania zaprezentowane zostały nowe modele pochodzące z 4 kolekcji: Skin Irony, I love your folk (te dwie pokażemy w 1. części relacji) oraz Bau Swatch i przedpremierowa linia Knightliness, która ukaże „światło dzienne” dopiero pod koniec października (te dwie zaprezentujemy w 2. części relacji).

Przestronne, jasne i wysokie wnętrze stanowiło doskonałe tło do prezentacji czasomierzy zarówno damskich, jak i męskich.

SKIN IRONY

Zegarki linii Skin Irony zostały zaprezentowane w otoczeniu eleganckich ozdób, np. symbolicznej klepsydry z piaskiem. Czyż to niewymowne, że właśnie obok zegarków stanęła klepsydra – pradawne narzędzie do odmierzania czasu? Jak widać, ludzie od zarania dziejów uczyli się sztuki zegarmistrzowskiej i nic się w tej materii nie zmieniło.

Zaprezentowane modele w wersji męskiej posiadały paski wykonane ze skóry, ich tarcze ozdobiono szlifem słonecznym, a koperty miały typowo męską średnicę kopert – 42 mm.

Ciekawie prezentował się model SKINWIND z paskiem wykonanym ze skóry w kolorze brązowym oraz niebieską tarczą.

Jego sąsiadem był „czarny charakter” – model o nazwie SKIN BLACK.

Szczególnie wrażenie wywarł na nas damski, sportowo-elegancki zegarek SKIN SPORT CHIC charakteryzujący się stalową bransoletą i jasnoniebieską, połyskującą tarczą. Koperta o średnicy 38 mm idealnie wpasowała się na nasz damski nadgarstek. Z koszulą w biało-niebieskie paski czasomierz prezentował się wyjątkowo spójnie!

Innymi dwoma zegarkami damskimi z linii Skin Irony, były modele o nazwie Skin Elegance i Skin Steel. Ten pierwszy miał kopertę i bransoletę wykonaną ze stali w kolorze różowego złota, a drugi piękną, ozdobioną szlifem słonecznym tarczę.

Idźmy dalej, bo to dopiero początek nowości. Pomiędzy kolekcją Skin Irony a I Love Your Folk był fotel, w który można było chwilę odpocząć i zrelaksować się.

I LOVE YOUR FOLK

Folk to jeden z najpopularniejszych trendów w modzie, w zasadzie niezmiennie od hippisowskich lat 70. XX wieku. Kurtki i bluzki z frędzlami, kwieciste lub haftowane sukienki z falbanami w kwiaty czy kapelusze z dużym, szerokim rondem – to tylko kilka przykładów z damskiej mody w stylu folk.

Folk podbija świat. I szwajcarska marka Swatch to doskonale wie. I dlatego zdecydowała się pokazać również kolekcję I LOVE YOUR FOLK.

Ta linia umożliwia noszenie na nadgarstku tego, co wyraża naszą osobowość. Dla jednych będą to zwierzęta (np. psy), dla innych geometryczne wzory, a jeszcze dla innych, zwłaszcza kobiet – kwiaty.

Czy psy wiedzą która jest godzina?

W świecie natury i przyrody, gdzie króluje hasło „peace and love” jest dużo miejsca dla zwierząt, zwłaszcza ukochanych przez wielu psów. Dlatego Swatch zaprezentował nowe modele zegarków z wizerunkiem psów na tarczy. Lekkie, zabawne, ciekawe.

Żeby skraść wiele serc wielu miłośników psów, zegarki zaprojektowano w różnych wariantach kolorystycznych i z różnymi rasami psów.

Np. tarczę modelu PURPLE POODLE zdobi pudel w odcieniach fioletu, a szlufkę wyróżniają charakterystyczne falowane brzegi. Co ciekawe, na tej szlufce, za dodatkową opłatą, można umieścić imię swojego czworonoga. Z kolei zegarek AKITA INU ozdabia pyszczek uroczego, małego japońskiego pieska Akita.

Brązow0-biały cocker spaniel widnieje na tarczy zegarka ROSIE BONE (z lewej). Zabawna szlufka w kształcie kostki w sam raz dla psa zaskoczyła niejedną osobę. Tarczę zegarka CARLITO ozdabia natomiast pyszczek przyjaznego mopsa. Oba zegarki były doprawdy zabawne.

Innymi ciekawymi modelami z wizerunkiem psa na tarczy były: SCHNAUTZI z wąsatym, szarym pyszczkiem sznaucera na tarczy oraz CARLITO z pyszczkiem mopsa. Oba miały paski wykonane z silikonu, a średnica ich kopert wynosi 34 mm.

Atmosfera spotkania była na tyle luźna, że w pewnym momencie, zegarki z wizerunkiem psów na tarczy przyszedł oglądać… prawdziwy pies! Czyży szukał swoich kolegów? 😉

Interesująco prezentowały się także inne modele z kolekcji I LOVE YOUR FOLK. Wśród nich była „perła w koronie” kolekcji – model o nazwie COQELICOTTE posiada pasek ozdobiony ludowymi, kolorowymi kwiatami. Folk w 100%!

Zaraz obok, w szklanym kubiku, w towarzystwie dużej, złotej mrówki zaprezentowane zostały dwa inne zegarki – WINERY oraz IMALA.

Na zegarek WINERY naprawdę bardzo przyjemnie było popatrzeć. Wyróżnia się on fakturowanym paskiem w smakowitym kolorze ciemnego, czerwonego wina oraz tarczą w takim samym odcieniu z żółtymi indeksami. Idealny towarzysz podczas degustowania dobrego wina!

Zegarek IMALA z kolei wyróżnia ostry, czarno-żółty wzór na szarym pasku. Jest ogień!

Chyba nie ma kobiety, która nie kochałaby pięknych, żywych kwiatów. Właśnie w takim otoczeniu zaprezentowały zostały kolejne dwie „diwy” – typowo damskie modele o nazwie SPRING CRUSH i DENTELLINA. Uwaga! Tylko dla małych, dziewczęcych nadgarstków. Średnica kopert to jedynie 25 mm.

SPRING CRUSH kusi urokiem małych róż, które ozdabiają silikonowy pasek. DENTELLINA z kolei to eteryczna elegantka. Zachwyca białym, koronkowym nadrukiem na półprzezroczystym pasku.

I ostatnie dwie nowości z kolekcji I LOVE YOUR FOLK.

Wyżej wspomnieliśmy Wam o zegarkach z wizerunkiem psów na tarczy.

Swatch przygotował także coś dla miłośników kotów! Na pasku biało-czarnego zegarka COMICAT zamieszkał zabawny kot – superbohater. Komiksowa stylistyka zdominowała także tarczę. Zabawny, radosny, milusiński zegarek.

I ostatnia nowość na koniec.

Zegarek SISTEM COL-ORA w przeciwieństwie do wszystkich zegarków Swatch’a – wyposażony w mechanizm automatyczny. Na deklu obserwować można było pracę mechanizmu. Rezerwa chodu aż do 90 h, kolorowe indeksy na białej tarczy, koperta o średnicy 42 mm oraz pasek wykonany z silikonu w kolorze czarnym dodawały mu uroku! Cudo!

Mamy nadzieję, że dzięki tej relacji zainteresujecie się nowościami, jakie przygotował dla Was Swatch na nadchodzącą jesień i zimę 2019/2020! Który zegarek spodobał Wam się najbardziej? Który Was urzekł szczególnie? Piszcie! Komentujcie!

W części drugiej zaprezentujemy Wam zegarki z kolekcji BAU SWATCH oraz przedpremierowa linię Knightliness, która ukaże „światło dzienne” dopiero pod koniec października. Już dziś zapraszamy do lektury!

 

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki SWATCH znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SWATCH.

Redakcja Zegarki i Moda