Prezentujemy najnowszy, limitowany jedynie do 300 sztuk zegarek rosyjskiej marki Raketa. Ta najstarsza fabryka zegarków w Rosji wypuściła na rynek limitowany model Rakieta „Copernicus”. Ma on wiele kosmicznych odniesień i tematyką nawiązuje do rewolucyjnego odkrycia Mikołaja Kopernika.

To piękno kosmosu na nadgarstku!

60 lat kosmicznej historii

W historii ludzkości było wiele ważnych momentów.

Niekwestionowanie jednym z nich była chwila wysłania człowieka w kosmos.

W ramach uczczenia tego wiekopomnego wydarzenia najstarsza fabryka zegarków w Związku Radzieckim postanowiła zmienić nazwę z Petrodworeckiej Fabryki Zegarków na Fabrykę Zegarków Raketa (z ros. Rakieta). Nazwa ta miała bezpośrednio odwoływać się do pojazdu kosmicznego przy pomocy którego kosmonauta Jurij Gagarin znalazł się w przestrzeni kosmicznej.

W tym roku mija 60 lat od tego wydarzenia, a marka Raketa prezentuje swój nowy limitowany do 300 sztuk model Raketa “Copernicus” Limited Edition.

Heliocentryzm i zegarmistrzostwo

Prezentowany zegarek bezpośrednio w swojej stylistyce odwołuje się do wielkiego odkrycia Mikołaja Kopernika dotyczącego centrum naszego Układu Słonecznego. Mianowicie, że to Słońce jest w jego środku, a nie jak wcześniej uważano Ziemia.

Sam zegarek Raketa “Copernicus” Limited Edition oparty jest na projekcie wcześniejszych modeli “Copernicusa”.

Wprowadzono kilka zmian, które mają wyróżnić go spośród innych modeli oraz podkreślić jego wyjątkowość.

Kopertę zegarka wykonano ze stali szlachetnej i pokryto czarną powłoką PVD. Jej średnica wynosi 40,5 mm oraz jest dość prosta w stylistyce. Dzięki temu zabiegowi bardzo dobrze komponuje się z tarczą zegarka i sprawia, że zegarek jest uniwersalny w użytkowaniu.

Sama tarcza wykonana jest z dwóch różnych kamieni. Pierwszym jest piękny, granatowy awenturyn. Dzięki jego strukturze mamy wrażenie patrzenia na ciemnego, rozgwieżdżonego nieba. Drugim z kamieni jest żółty agat, który bardzo dobrze oddaje blask i niejednolitą strukturę Słońca.

Wskazanie czasu. Magia Układu Słonecznego

Największa atrakcja pojawia się kiedy spojrzymy na sposób wskazywania czasu.

Na pierwszy rzut oka może nie wygląda, ale cały czas mamy do czynienia z klasycznym wskazaniem.

Jedynie wskazówki nie są typowe. Duże koło pełni tu funkcję wskazówki minutowej. Jednocześnie reprezentuje Ziemię, która okrąża Słońce w ciągu roku. Pośrednie koło odpowiada za wskazanie godziny i symbolizuje Jowisz, okrążający Słońce w ciągu 12 lat. Wybór nawiązań nie jest przypadkowy. Dokładnie takie proporcje czasowe jakie występują między Ziemią, a Jowiszem występują również między wskazówką minutową (dużym kołem), a godzinową (średnim kołem).

Tak jak na jeden obrót Jowisza wokół Słońca przypada 12 obrotów Ziemi. Tak na jeden pełny obrót wskazówki godzinowej przypada 12 obrotów wskazówki minutowej.

Dodatkowo w przeciwieństwie od wcześniejszych edycji zegara wersja limitowana posiada trzecie, małe koło w miejscu sekundnika.

Mechanizm in-house

„Kosmiczne serce” zegarka Raketa “Copernicus” Limited Edition to automatyczny naciąg sprężyny napędowej. Jest to mechanizm in-house z Fabryki Zegarków Raketa. Jego piękne zdobienia możemy podziwiać przez transparentny dekiel. Na deklu wygrawerowane są planety i gwiazdy podkreślające kosmiczne nawiązania zegarka.

“Wisienką na torcie” jest rotor zdobiony ręcznie grawerowanymi falami Neva.

Raketa “Copernicus” Limited Edition – dostępność i cena

Limitowany zegarek Raketa “Copernicus” dostępny jest w stacjonarnych salonach na terenie Rosji oraz w sklepie online pod adresem www.raketa.com. Cena za ten model została ustalona na poziomie 1 500 EUR (+VAT), co w przeliczeniu daje kwotę ok. 7 100 PLN.

Aby ułatwić zakupy marka oferuje darmowe wysyłki z Unii Europejskiej na cały świat.

Raketa “Copernicus” Limited Edition – dane techniczne:

Płeć: męski
Odczyt: analogowy
Mechanizm: z automatycznym naciągiem sprężyny napędowej
Materiał koperty: stal szlachetna z czarną powłoką PVD
Szerokość koperty: 40,5 mm
Grubość koperty: 16,55 mm
Pasek: włoska skóra naturalna
Rodzaj szkła: szafirowe
Wodoszczelność: 5 BAR (50 m)

Mateusz Pycia

Interesują Cię zegarki marki Rakieta? Ten artykuł z pewnością Ci się spodoba. Czytaj dalej: Raketa Polar – dziś też trzeba ratować Antarktydę