W minioną sobotę, 17 kwietnia, oczy całego świata skierowane były na Londyn. Na zamku Windsor odbyła ceremonia pogrzebowa księcia Filipa. Podczas ostatniego pożegnania męża królowej Elżbiety II nie zabrakło księżnej Kate. Żona księcia Williama założyła na to podniosłe wydarzenie wyjątkową ozdobę, którą wcześniej nosiła sama monarchini oraz księżna Diana.

O jaki element garderoby chodzi?

Wielka Brytania pogrążona w żałobie. 9 kwietnia 2021 roku ogłoszono światu smutną wiadomość – zmarł książę Filip, mąż królowej Elżbiety II. 8 dni później odbył się pogrzeb. Choć początkowo lista gości opiewała na 800 osób, z powodu pandemii i panujących obostrzeń skrócono ją do 30 osób.

Wśród wybranych członków rodziny królewskiej nie zabrakło także Kate Middleton.

Księżna Kate cieszy się dużą sympatią Brytyjczyków i od lat zachwyca stylem. Zawsze wygląda nieskazitelnie, jej stylizacje są umiejętnie skomponowane. Jest piękna, elegancka, ma wielką klasę. Jest ikoną dostojności i inspiruje kobiety na całym świecie.

Wyjątkowa biżuteria księżnej Kate na pogrzebie księcia Filipa

Księżna Kate tak, jak pozostali członkowie rodziny królewskiej, ubrana była na czarno.

Z okazji pogrzebu księcia Filipa, księżna wybrała kreację autorstwa Rolanda Mouret. Księżna założyła czarną sukienkę z asymetrycznym dekoltem, płaszcz, szpilki, włosy upięła w kok, a na głowie miała czarny fascynator z koronkową woalką.

Jednak to nie kreacja zdobyła uznanie mediów, ale zjawiskowa biżuteria.

Księżna Kate na pogrzeb założyła wyjątkową pamiątkę rodzinną. W jej uszach widać perły, a szyję zdobi wyjątkowy naszyjnik. Księżna wybierając tę biżuterię złożyła więc hołd pogrążonej w smutku królowej Elżbiecie II oraz zmarłej przed laty księżnej Dianie.

Księżna Kate na pogrzeb założyła pamiątkę rodzinną

Kate Middleton miała na sobie naszyjnik z perłami i diamentami, który już od wielu lat pozostaje w rodzinie królewskiej.

Królowa Elżbieta II, która sama go kiedyś nosiła podarowała go Kate. Królowa pokazała się w nim m.in. na 70. urodzinach Margaret Thatcher.

Natomiast księżna Kate Middleton założyła naszyjnik w 2017 roku z okazji 70. rocznicy ślubu królowej Elżbiety II i księcia Filipa w 2017 roku.

Przed księżną Kate, właścicielką kolii była także księżna Diana. Księżna Diana założyła naszyjnik w 1982 roku na kolację z udziałem królowej Holandii – Beatrycze.

Zachwycają także perłowe kolczyki. Mają one równie długą i piękną historię. Były prezentem ślubnym dla królowej Elżbiety II podarowanym przez Hakima Bahrajnu w 1947 roku. Co ciekawe, wyjątkowy naszyjnik w połączeniu z kolczykami miała na sobie księżna Diana podczas wizyty w Holandii.

Jak byli ubrani pozostali członkowie rodziny królewskiej?

Wszyscy uczestnicy pogrzebu (bez względu na rangę), byli w maseczkach ochronnych, co więcej, zachowano też dystans między żałobnikami.

Warto wspomnieć, że panowie zamiast wojskowych mundurów, mieli na sobie czarne garnitury.

Miało to uniknąć kontrowersji w związku ze statusem księcia Andrzeja oraz księcia Harry’ego, którzy nie pełnią już obowiązków królewskich.

Redakcja Zegarki i Moda

*zdjęcia: Chris Jackson / AP, Getty Images, Forum, Alastair Grant / AP

Czytaj dalej: Biżuteria z perłami – dlaczego warto ją mieć w swojej szkatułce?