Dzień Ziemi to święto obchodzone na całym świecie 22 kwietnia. Jest to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone święto ze wszystkich ekologicznych świąt. Jedną z wielu marek modowych, które od lat angażują się w ochronę środowiska jest Timberland.

Międzynarodowy Dzień Ziemi – skąd się wzięło to święto?

Dzień Ziemi po raz pierwszy obchodzony był w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych, natomiast w Polsce popularne jest dopiero od 1990 roku. Dzień Ziemi ma uświadomić obywatelom na całym świecie jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

Jest to także odpowiedni czas, by zachęcić do prowadzenia trybu życia bardziej przyjaznego naszej planecie.

Ta ogólnopolska inicjatywa łączy ludzi na całym świecie – niezależnie od wieku, pochodzenia, religii czy płci.

To przypomnienie, że każdy z nas jest mieszkańcem Ziemi i wspólnie musimy o nią dbać!

Timberland – marka zaangażowana w ochronę środowiska

Marki Timberland nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać. Amerykańska marka słynie nie tylko z kultowych już wodoodpornych butów. Żółte Buty czy też Drwale jak się popularnie określa, „przyszły na świat” w 1973 roku, a ich ojcem jest Natan Swartz. Oprócz butów i ubrań, fani marki doczekali się również dodatków do mody, w tym zegarków.

Charakterystyczne logo marki w kształcie drzewa znalazło się zarówno na ubraniach, jak i tarczach i/lub paskach zegarków. I znalazło się tam nie bez powodu. Ochrona środowiska to dla marki temat numer jeden.

Co ciekawe, pierwotnie nazwa firmy brzmiała „Timberlander”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „człowieka z lasu”.

Marka została stworzona jako odpowiedź na potrzebę życia w zgodzie z naturą.

Amerykański brand od wielu lat zaangażowany jest w różne akcje społeczne wspierające ochronę środowiska. Najlepszym przykładem tego jest fakt, że za każdą parę sprzedanych butów, marka sadzi jedno drzewo.

Od 2001 roku marka Timberland zasadziła ponad 10 milionów drzew. I deklaruje, że to dopiero początek! Marka także angażuje swoich pracowników do aktywnego udziału w różnego rodzaju wolontariatach i nieustannie zachęca ich do udziału w różnych akcjach społecznych.

Czy natura potrzebuje bohaterów?

Od ponad 10 lat marka Timberland operuje pod hasłem „Nature Needs Heroes”, co dosłownie tłumaczy się: „natura potrzebuje bohaterów”.

To motto, które przyświeca marce na co dzień w wielu działaniach: w sadzeniu drzew, w akcjach charytatywnych związanych ze sprzątaniem świata, w odpowiedzialności za odpowiednie procesy w cyklu produkcyjnym ubrań, butów, zegarków.

Czy natura potrzebuje więc bohaterów? Tak, potrzebuje takich marek i takich proekologicznych działań.

Oto zegarkowe nowości marki Timberland

Świętuj Dzień Ziemi z marką Timberland i zobacz jakie nowości marka zaprezentowała w ostatnim czasie!

Prezentujemy nowości przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Propozycja zegarka dla kobiety

Timberland TBL.TDWLA2002102 – na damską wyprawę do lasu

Model, który zasługuje na szczególną uwagę to damski zegarek Timberland o referencji TBL.TDWLA2002102.

Zabierz ze sobą las. Gdziekolwiek jesteś.

Dominującym kolorem jest tutaj odcień ciepłego, palonego brązu. W tym kolorze zaprojektowano zarówno tarczę, jak i pasek. Pasek jest miękki w dotyku i przyjemny dla skóry. Pasek ma ciekawą fakturę – wytłoczono na nim liście drzew.

Koperta o średnicy 38 mm powinna odpowiadać wielu damskim nadgarstkom. To taki rozmiar „w sam raz”.

Kwarcowy mechanizm łączy przyjemne z pożytecznym.

Idealny model na damską wyprawę w góry lub wycieczkę do lasu.

Cena katalogowa to 469 zł.

Timberland TBL.TDWJF2000702 – męski chronograf przyjazny środowisku

Propozycja dla mężczyzn to Timberland o referencji TBL.TDWJF2000702.

Jest to męski chronograf przyjazny środowisku.

Mimo paska wykonanego ze skóry naturalnej, design zegarka jest mocno sportowy. Koperta jest bardzo duża i pokaźnych rozmiarów – to aż 47 mm. Jest to więc zegarek przeznaczony dla mężczyzn o silnych, dobrze zbudowanych nadgarstkach.

Budulcem koperty jest stal szlachetna. Stal jest chłodna, ale nie zimna. Pasek wykonano ze skóry naturalnej w jasnobrązowym kolorze. Na pasku znalazło się charakterystyczne logo marki – drzewo.

Dla miłośników wypraw do lasu i spędzania czasu na łonie natury – w sam raz.

Dobrze się sprawdzi na co dzień dla mężczyzn, którzy liczą każdą sekundę (ma stoper, datownik wskazujący dzień tygodnia oraz czas dobowy 12/24 h). Cena to 799 zł.

Polecamy!

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Timberland znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – TIMBERLAND.