Zegarki Seiko charakteryzuje nie tylko wysoka jakość i precyzja działania. Marka słynie też z wysokiej kreatywności, jeśli chodzi o czerpanie inspiracji w tworzeniu designu swoich zegarków. Najnowszy model Seiko Presage Coctail Bar jest tego najlepszym (kolejnym już) przykładem.

Linia czasomierzy Seiko Presage Coctail Bar to modele inspirowane drinkami i koktajlami serwowanymi w tokijskich barach. Poszczególne zegarki o takim właśnie designie powstają od roku 2010, a od 2017 są dostępne na całym świecie. Od tego też czasu projektanci marki Seiko starają się odtworzyć wizualnie koktajle podawane w barze Star Bar z tokijskiej dzielnicy Ginza. To właśnie to miejsce jest kolebką firmy.

Do tej pory marka zegarmistrzowska zaserwowała w serii Seiko Presage Coctail Bar zegarki inspirowane takimi drinkami jak:

  • martini,
  • margaritą,
  • tequilą,
  • czy też z typowo japońskimi koktajlami jak ten z zieloną herbatą matcha czy herbatą zieloną prażoną.

Tym razem za sprawą najnowszego męskiego zegarka Seiko Presage Coctail Bar Limited Edition SRPH78J1 cały świat ma okazję rozsmakować się w pięknie i precyzji zegarka inspirowanego koktajlem o nazwie Houjou.

To ten model zajmuje obecnie pierwsze miejsce w zegarkowym menu firmy. A ponieważ przygotowanie koktajli w Japonii to rytuał, w którym liczy się estetyka, na takie same wrażenia możemy być gotowi, biorąc pod lupę najnowszy męski zegarek Seiko.

Prestiż w japońskim wydaniu

Jak we wszystkich zegarkach z linii Seiko Presage Coctail Bar także i w najnowszym modelu podobieństwo do koktajlu zostało odzwierciedlone w kolorystyce i fakturze tarczy zegarka. Koktajl Houjou, który był inspiracją do stworzenia czasomierza, to koktajl, którego jednym ze składników jest sake, czyli japoński alkohol powstający z ryżu.

Faktura cyferbaltu w kolorze złotym ma odzwierciedlać rozwiane na wietrze kłosy ryżu charakterystyczne dla japońskich krajobrazów. Można się też spotkać z interpretacją, że faktura tarczy przypomina mieniące się w koktajlu kostki lodu.

To chyba jeden z bardziej japońskich (jeśli chodzi o inspirację) zegarków Seiko z tej linii.

Warto dodać, że w japońskiej tradycji kolor złoty to symbol bogactwa, a żółty – odwagi.

Ponadczasowy minimalizm i elegancja

Zegarek bez wątpienia należy do tych eleganckich. Świadczą o tym: złota koperta, klasyczna okrągła tarcza i ciemnobrązowy pasek wykonany z cielęcej skóry (z delikatnymi parzystymi szwami przy uszach zegarka w rdzawym kolorze). Szyku modelowi dodaje właśnie ponadczasowy złoty kolor – takie są też duże nakładane zwężane indeksy i wskazówki. Tarcza zegarka to minimalizm w czystej postaci – z dodatkowych komplikacji znajdziemy na niej tylko klasyczne prostokątne okienko datownika umieszczone na godzinie 3.

Mechanizm to także klasyka – automatyczny naciąg sprężyny napędowej. Jego pracę możemy obserwować przez przeszklony dekiel.

Jak pełna nazwa czasomierza wskazuje, elegancji tego zegarka będzie mogła posmakować tylko część wielbicieli „koktajlowych” zegarków Seiko – liczba egzemplarzy jest limitowana i wynosi 5500 sztuk.

Szczypta stylu vintage

Wypukłe szkiełko (typu hardlex, utwardzone i odporne na stłuczenia), tradycyjny kształt koperty i koronki przywodzi na myśl zegarki z lat 50. i 60. ubiegłego wieku. Styl vintage dodatkowo został podkreślony przez kształt wskazówek: godzinowej, minutowej i sekundnika.

W modnym stylu vintage jest też kolorystyczne połączenie elementów czasomierza – bardzo ciemnego brązu (pasek) i złota (koperta, tarcza, wskazówki i indeksy).

Styl ten wciąż jest jednym z obowiązujących w modowych trendach. Dlatego też męski zegarek będzie doskonałym uzupełnieniem tego typu stylizacji – w typie klasycznej elegancji w stylu lat 20. czy też 50. i 60. ubiegłego wieku.

Przede wszystkim wyróżniają się one nienagannym krojem i wysokiej jakości materiałami. Jednak nie tylko. Dziś modne jest też łączenie stylów i przełamywanie ich.

W związku z tym, model Seiko SRPH78J1 sprawdzi jako lekko ekstrawagancki dodatek do luźniejszych stylizacji.

Trzeba jeszcze dodać, że zegarek męski Seiko Presage Coctail Bar Limited Edition SRPH78J1 posiada wodoszczelność klasy 50 m, czyli odporność na przypadkowe zachlapania.

Każdy zegarek Seiko z linii Presage Coctail Bar – poza niezawodnym mechanizmem – kryje w sobie ciekawą i nietuzinkową inspirację. Dotyczy to również tytułowego modelu czasomierza. Dobrze jest się otaczać takimi dodatkami na co dzień – to przedmioty z duszą, które nigdy się nie starzeją i wciąż… inspirują.

Seiko Presage Coctail Bar Limited Edition SRPH78J1 – cena

Aktualnie cena katalogowa modelu Seiko Presage Coctail Bar Limited Edition SRPH78J1 to ok. 2500 zł.

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Seiko znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – SEIKO.

Izabela Karolak