Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich pasjonatów wyścigów konnych, klasycznej elegancji i stylowych kapeluszy! Portal www.zegarkiimoda.pl objął patronatem medialnym ciekawe wydarzenie. Jest to konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 30. XX wieku w kapeluszu. Event odbędzie się w najbliższą niedzielę, 25 września 2022 r. podczas Wielkiej Warszawskiej – największej gonitwy sezonu na Torze Wyścigów Konnych w Warszawie. 

Konkurs już piąty rok z rzędu organizuje współpracujący z nami portal Damosfera.pl.

Konkurs na najpiękniejszą stylizację lat 30. XX wieku w kapeluszu – garść podstawowych informacji 

Konkursy podczas Wielkiej Warszawskiej zawsze są tematyczne, w tym roku padło na lata 30. XX wieku.

To konkurs przeznaczony dla pań, panów, młodzieży i dzieci. Wychodząc naprzeciw uczestnikom Damosfera wydała Katalog Rewja mody wyścigowej lata 30. To garść podpowiedzi i inspiracji dla osób, które chcą wystartować w konkursie. Pamiętać należy, że nie chodzi o przebranie się w tym stylu, a o inspirację tymi latami. Zaglądając do sklepów można znaleźć wiele odwołań do tamtego stylu i tamtej mody.

W konkursach wzięło już udział kilka tysięcy fanów szalonych nakryć głowy. W dniu konkursu panie, panowie i dzieci w toczkach, kapeluszach i fascynatorach dumnie się prezentują na wyścigach. Pytani, dlaczego tak rzadko je noszą – mówią, że kochają te nakrycia głowy, ale póki co zakładają je tylko na specjalne okazje, bo na co dzień nie mają odwagi. Pora to zmienić!

Wielka Warszawska to świetne miejsce, by zaprezentować najbardziej wymyślne nakrycie głowy. Atrakcyjne nagrody za najpiękniejszą stylizację lat 30 w kapeluszu otrzyma 6 zwycięzców dorosłych i 4 młodzieży i dzieci.

W jury konkursu zasiadają wybitne postacie ze świata mediów i mody m.in.:

 • Maciej Zień,
 • Ania Lucińska,
 • Jan Adamski,
 • Eliza Gwiazda,
 • Dagmara Chmielecka,
 • Joanna Sydor,
 • Ida Nowakowska, 
 • Conrado Moreno,
 • Ewa Minge – projektantka mody,
 • Leonard Sobieraj – Dyrektor Muzeum Mazowieckiego w Płocku,
 • Piotr Knioła „Pigout” – bloger.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu 25 września 2022 r.! Nie może Was zabraknąć! Więcej informacji o wydarzeniu na damosfera.pl

O Damosferze

„Każda z nas zasługuje na odrobię luksusu, nie każda jednak potrafi po niego sięgnąć…”

Z pasji i ogromnych pokładów drzemiącej energii, stworzone zostało miejsce dla kobiet nie bojących się zmian, otwartych, z pasją i chęcią do działania, którym nie obce są zasady fair-play. W czasach, gdy brak zasad i kultury traktowane są jako atuty nowoczesności chciałybyśmy przypomnieć kobietom, że warto postawić na wysoką jakość, klasę, ekskluzywność i kameralność. Że szyk i styl mają znaczenie nie tylko w modzie. Również w biznesie i innych polach naszego życia, także w relacjach z ludźmi, z osobami z którymi współpracujemy, w podejściu do pracy, do tego co robimy i do nas samych.

Damosfera to nie tylko modny wygląd, ale także moda na kulturę, sztukę, na rozwijanie pasji, propagowanie pięknych dyscyplin sportu oraz wspieranie ważnych inicjatyw. Dama bowiem to nie tylko elegancki strój, lecz także zbiór zasad i zachowań, które choć trochę chciałybyśmy odkurzyć.

Katarzyna Krauss i Martyna Maliszewska – Mańk