Fanom Wiedźmina nie trzeba przedstawiać Michała Kicińskiego. Jest współzałożycielem CD Projekt, wizjonerem i pasjonatem nowoczesnych technologii. Od niedawna także założycielem marki Mudita.

Mudita – polski start-up technologiczny

Mudita to polski start-up technologiczny z siedzibą w Warszawie.

Misją Mudity jest projektowanie elektroniki użytkowej, która pomaga poprawić jakość życia ludzi.

Muditę tworzy międzynarodowy zespół specjalistów ds. badań i rozwoju, inżynierów, informatyków, programistów oraz ekspertów ds. marketingu. Przyświeca im jeden cel – tworzyć, projektować i produkować produkty, które na pierwszym miejscu stawiają dobre samopoczucie fizyczne i psychiczne, tzw. well-being.

Nazwa firmy pochodzi od buddyjskiego określenia radości, która płynie z dzielenia się szczęściem innych.

Mudita Moment – zegarek, który pomaga zwalczać stres

Mudita zdecydowała się na stworzenie zegarka, który czerpie z tradycyjnego rzemiosła to, co najlepsze, a jednocześnie jest wyposażony w dodatkowy, wartościowy element wspierający jakość naszego zdrowia psychicznego. Ten zegarek pomaga zwalczać i redukować stres!

Mudita Moment to minimalistyczny zegarek naręczny, który pomoże przywrócić spokój i skupić się na uważnym oddychaniu. Na tarczy zegarka umieszczono 15 kropek, które wyznaczają czterosekundowe interwały. Płynny ruch wskazówki sekundowej pozwala śledzić i dostosować oddech do interwałów oznaczonych kropkami.

Neutralny design sprawia, że przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Są to zegarki unisex.

Czasomierz zaprojektowany został w oparciu o zegarmistrzowskie tradycje i nowoczesny design.

Czas na oddech!

Inspiracją do stworzenia zegarka były ćwiczenia oddechowe, medytacja i skupienie się na tym, co dzieje się tu i teraz.

Na tarczy zegarka widzimy 15 kropek. Dzięki płynnemu ruchowi wskazówki sekundowej możemy wykonywać ćwiczenia oddechowe. Pomogą one po kilku minutach w odprężeniu, wyciszeniu i koncentracji.

Na tarczy próżno szukać logotypu. Tarczę chroni szafirowe szkło.

Prosty wzór i stonowane kolory to ukłon w stronę równowagi i jasności umysłu.

Liczy się chwila

Mudita Moment został stworzony z myślą o prostocie, minimalizmie i lekkości.

Wyposażony jest w japoński mechanizm z automatycznym naciągiem sprężyny Miyota 9015 oraz wegański pasek. Mechanizm nakręcający się samoistnie za pomocą naturalnych ruchów ręki, design unisex oraz wspomniany wegański pasek sprawiają, że zegarek jest ciekawą alternatywą na rynku zegarków. Rezerwa chodu to 42 godziny.

Do stworzenia tego modelu zegarka, marka Mudita nawiązała współpracę ze znaną polską marką zegarmistrzowską Błonie. Każdy egzemplarz sprawdzany jest przez doświadczonych zegarmistrzów z Błonie. Dzięki temu Mudita może dostarczać wysokiej jakości zegarki.

Koperta o średnicy 38 mm oraz 10,8 mm grubości sprawia, że zegarek Mudita Moment jest optymalnie dobrany pod względem rozmiaru zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.

Moda na ekologię i wegańskie paski

Marka stawia na ekologię i trwałe komponenty. Wszystkie paski wykonane są z wegańskich materiałów pochodzenia roślinnego. Korek, kaktus czy bananowiec są nie tylko miłe w dotyku, lecz także wytrzymałe. Są świetną alternatywą dla tradycyjnych pasków. Paski można dowolnie wymieniać, dzięki temu możemy dopasować zegarek do stylizacji.

Mudita Moment – cena i dostępność

Zegarki dostępne są już w przedsprzedaży w cenie 1 453 zł. Premiera produktu planowana jest na grudzień 2021 roku.

Agnieszka Zawadzka