Festina Chrono Bike to kolekcja zegarków stworzona przede wszystkim z myślą o wszystkich mężczyznach kochających aktywność sportową, zwłaszcza jazdę na rowerze. Wielu z nich zapewne kibicować będzie kolarzom biorącym udział w wyścigu kolarskim Tour de Pologne, który rozpocznie się już jutro (03.08.) i potrwa do przyszłego piątku (09.08.)!

Festina – szwajcarski rodowód, sportowe zacięcie

Zegarki marki Festina powstały ponad 115 lat temu w Szwajcarii. Nazwa „festina” nawiązuje do łacińskiej sentencji „festina lente”, którą przetłumaczyć można jako „śpiesz się powoli”.

Marka szczególnie znana jest ze wspierania sportu. Festina to nie tylko nazwa firmy, lecz także jedna z najbardziej znanych na świecie grup kolarskich. Od 1997 r. marka odpowiada za pomiary czasu podczas prestiżowego wyścigu kolarskiego Tour de France. Czasomierze tej szwajcarskiej marki obecne są podczas wielu imprez sportowych.

Gerard Butler – ambasador marki Festina

Ambasadorem marki Festina jest znany szkocki aktor i producent filmowy – Gerard Butler. Aktor jest szczególnie znany z takich filmów jak: Upiór w operze (2004), Beowulf – droga do sprawiedliwości (2005), 300 (2007), Olimp w ogniu (2013), a ostatnio Londyn w ogniu. Międzynarodowa sława, profesjonalizm i talent sprawiają, że aktor jest doskonałą twarzą marki i świetnie wpisuje się w jej charakter.

Kolekcja Festina Chrono Bike – z miłości do dwóch kółek

Jak co roku, Festina prezentuje najbardziej wyczekiwaną kolekcję – Festina Chrono Bike. Tegoroczne modele zegarków wywodzące się ze świata kolarstwa to:

– 8 modeli na bransoletach wykonanych ze stali szlachetnej, z tarczą w kolorach czarnym, granatowym lub jaskrawoniebieskim,

– 8 modeli z paskami wykonanymi z gumy w żywych kolorach: żółtym, pomarańczowym, czerwonym, khaki, czarnym oraz jasno- i ciemnoniebieskim,

– 2 modele w specjalnej edycji, na bransoletach wykonanych ze stali w kolorze granatowym lub czarnym (special edition 2019),

– 1 specjalny model z limitowanej edycji, również na bransolecie wykonanej ze stali szlachetnej w kolorze czarnym (limited edition 2019).

Łatwo więc policzyć, że producent przygotował 19 nowych modeli czasomierzy.

Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednie, czerpie design i inspirację ze świata kolarstwa. Okrągłe (niczym koło) koperty mają dobrze skrojoną średnicę – to 44 mm. Ich budulcem jest stal szlachetna. Dzięki kwarcowemu mechanizmowi połączono przyjemne z pożytecznym. Zegarki są punktualne i nie trzeba troszczyć się o ich precyzję.

Tarcze mają typowo sportowy charakter. Znajdują się na nich duże, grube indeksy, na godzinie 6 okienko datownika oraz 3 małe subtarcze stopera. Za bezpieczeństwo cyferblatu odpowiada hartowane szkło mineralne. Klasę wodoszczelności ustalono na poziomie 100 m, dzięki czemu można jeździć rowerem nawet w ulewnym deszczu.

Tym, którzy mają większe oczekiwania, Festina prezentuje 2 modele Chrono Bike w specjalnej edycji. Zegarek o nr. ref. 20452/1 posiada stalową bransoletę w kolorze nasyconym niebieskim, a model 20451/1 stalową bransoletę w kolorze czarnym z detalami w kolorze różowego złota. Oba czasomierze oferowane są w specjalnym pudełku, które zawiera dodatkowy pasek wykonany z gumy i narzędzie do łatwej wymiany paska. Oto jak prezentuje się zegarek o referencji 20452/1:

Festina, dla fanów kolarstwa przygotowała także jeden specjalny model, z limitowanej edycji, chronograf o referencji 20453/1. Przyciąga spojrzenie ciekawym, sportowym wyglądem i kolorystyką utrzymaną w stalowo-czarnym odcieniu. Warto dodać, że w odróżnieniu do poprzednich modeli, tarczę tego zegarka chroni odporne na zarysowania szkło szafirowe.

Cena katalogowa sportowych zegarków męskich Festina Chrono Bike z kolorowymi paskami wykonanymi z gumy to 829 zł, a na stalowych bransoletach – 859 zł. 2 modele w specjalnej edycji, również na stalowych bransoletach oferowane są w cenie 1 319 zł. Natomiast jeden wyżej wspomniany, specjalny model z limitowanej edycji kosztuje 1 979 zł.

Sumując – kolekcja zegarków męskich Festina Chrono Bike 2019 skierowana jest przede wszystkim do aktywnych mężczyzn, pasjonatów kolarstwa, ceniących sobie funkcjonalne gadżety. Zegarki przyciągają wzrok ciekawym, sportowym designem, żywą kolorystyką oraz praktycznymi funkcjami dodatkowymi.

 

Agata

Redakcja Zegarki i Moda