Certina postanowiła odświeżyć portfolio męskich zegarków ze wskazaniem faz Księżyca. W taki oto sposób pojawiły się nowe modele. Tym razem do wyboru mamy cztery wersje kolorystyczne. 3 zegarki mają charakter elegancki, jeden bardziej sportowy.

Księżyc – co jest w nim takiego magicznego?

Bezchmurna noc.

Niebo w odcieniu głębokiego granatu usłane gwiazdami. Ale wzrok przyciąga coś innego.

To Księżyc hipnotyzujący swoim majestatem na tle nocnego nieba.

Tajemnica, romantyzm, groza, fascynacja – to tylko niektóre określenia jakie pojawiają się, kiedy możemy oglądać w pełnej okazałości Księżyc.

Księżycowi przypisywane są mu najróżniejsze właściwości, od czysto naturalnych po magiczne. Pewne jest jedno. Księżyc ma bardzo duży wpływ na samopoczucie wielu ludzi. Nie dziwi więc fakt, że odniesienia do Księżyca można odnaleźć w niemal każdym aspekcie naszego życia. Nie inaczej jest w przypadku marek produkujących zegarki.

Zegarki ze wskazaniem faz Księżyca sprawdzą się w każdych warunkach.

Warto przypomnieć, że wskazanie faz Księżyca jest dodatkową funkcją, która nadaje zegarkowi niezwykłego charakteru, niebanalności i uroku. Dysk Księżyca przemieszczający się po tarczy zegarka ma w sobie jednocześnie nutę elegancji i szczyptę ekstrawagancji (więcej informacji o samej funkcji wskazania faz Księżyca można znaleźć: Zegarki ze wskazaniami faz Księżyca).

Zegarki jakie dzisiaj Wam, drodzy Czytelnicy, zaprezentujemy również mają wskazanie faz Księżyca.

Są to szwajcarskie zegarki męskie, godne szczególnej uwagi.

Certina DS-8 Chronograph Moon Phase – piękno i elegancja w szwajcarskim wydaniu

Certina postanowiła odświeżyć swoje portfolio zegarków ze wskazaniem faz Księżyca. W taki oto sposób pojawiły się nowe modele zegarków męskich. Tym razem do wyboru mamy cztery wersje kolorystyczne.

3 zegarki mają charakter elegancki, jeden bardziej sportowy.

Różnica dotyczy kolorów tarcz. Dostępne są tarcze w kolorach ciemnoniebieskim, srebrnym, ciemnobrązowym oraz czarnym. Wszystkie ozdobione są pięknym szlifem słonecznym nadającym zegarkom eleganckiego charakteru.

Koperta o średnicy 42 mm dzięki połączeniu aż trzech szlifów (satynowemu, szczotkowanemu i polerowanemu) nabiera stylowej, a jednocześnie klasycznej formy.

Stoper zliczy czas co do sekundy

Na prawym boku koperty poza koronką sygnowaną oznaczeniami systemu Double Security System znajdują się przyciski na godzinie 2:00 oraz 4:00 odpowiedzialne za obsługę stopera. Stoper ma licznik 12-godzinny oraz 60-sekundowy. Licznik godzinowy umieszczony jest na godzinie 2:00 jako subtarcza. Za licznik 60-sekundowy odpowiada centralnie zamontowana wskazówka sekundnika. Na godzinie 6:00 zamontowano wskazówkę małego sekundnika.

Tarcza i czytelność wskazań

Sama tarcza sekundnika jest dość oszczędna.

Całość skali ogranicza się do dwóch krzyżujących się linii poprowadzonych z godziny 12:00 na 6:00 oraz z 3:00 na 9:00.

Wskazanie faz Księżyca

Tym bardziej, że na godz. 10:00 widzimy wskazanie faz Księżyca.

Totalizator odpowiadający za wyżej wspomniane wskazanie prezentuje się niezwykle. Głębi nadaje mu fakt, że składa się z kilku warstw, dzięki czemu cała tarcza staje się trójwymiarowa. Księżyc przedstawiony jest na tle rozgwieżdżonego nieba, co nadaje zegarkowi dodatkowego uroku.

Datownik

Ostatnią, dodatkową funkcją w zegarkach Certina DS-8 Chronograph Moon Phase jest datownik, którego okienko umieszczono na godzinie 4:00.

W zależności od wersji kolorystycznej tarczy mamy dwa rodzaje kolorystyczne wykończeń wskazówek, cyfr, indeksów, jak również koloru gwiazd i Księżyca. W wersji ciemno niebieskiej i czarnej wykończenia mają kolor srebra. Natomiast w wersji z tarczą srebrną i ciemnobrązową wykończenia mają kolor różowego złota. Kolory te kojarzą mi się z kolorami jakie może osiągnąć Księżyc. Rozwiązanie takie nadaje tarczą kontrastu i sprawia, że ich przejrzystość tylko wzrasta.

Czytelność tarczy podnosi również użycie powłoki Super-LumiNova®, którą umieszczono na oznaczeniach cyfr arabskich, indeksach oraz na wskazówce godzinowej i minutowej.

Dzięki temu zegarek Certina DS-8 Chronograph Moon Phase w ciemności będzie równie czytelny jak na bezchmurnym niebie widoczny jest Księżyc w pełni.

Dekiel

Na wzmiankę zasługuje też pełny dekiel zegarka. W samym jego centrum znajduje się żółwia skorupa, czyli logo marki Certina. Jest to także odniesienie do wspomnianego wcześniej systemu Double Security, który jak skorupa chroni żółwia tak system ten chroni zegarki Certina przed trudami codziennego życia.

Dzięki użyciu tego rozwiązania zegarek posiada wodoszczelność na poziomie 100 m oraz mechanizm posiada zwiększoną odporność na wstrząsy.

Sprawia to, że zegarek Certina DS-8 Chronograph Moon Phase jest zegarkiem wielozadaniowym i sprawdzi się niemal w każdej sytuacji.

Mechanizm. Szwajcarska jakość

Nowe, księżycowe zegarki Certina wyposażone są w kwarcowy mechanizm ETA z oficjalnym certyfikatem chronometru COSC.

Certina DS-8 Chronograph Moon Phase dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych paska ze skóry cielęcej (w kolorze czarnym lub ciemnobrązowym) stylizowanym na skórę krokodyla.

Dostępna jest także pięciorzędowa bransoleta wykonana ze stali szlachetnej.

Każda z opcji jest wyjątkowa i podkreśla piękno tych męskich zegarków.

Certina DS-8 Chronograph Moon Phase – dostępność i cena

Nowa Certina DS-8 Chronograph Moon Phase mimo eleganckiej formy, jest zegarkiem uniwersalnym i sprawdzi się w każdej codziennej stylizacji. W zależności czy stawiamy na styl elegancki czy bardziej sportowy, zegarek Certina będzie jak wisienka na torcie i dopasuje się do niej idealnie.

W zależności od wersji cena zegarków plasuje się między 3690 zł a 3890 zł.

Zegarki będą dostępne w dystrybucji na przełomie września i października br.

Mateusz Pycia