Łącznie 35 zegarków do wygrania o wartości 50 000 złotych, 2 prowadzących, 6 członków jury – niestrudzonych propagatorów zegarków i zegarmistrzostwa oraz pełne 60 minut na napisanie zegarkowego „egzaminu maturalnego”. Tak w telegraficznym skrócie wyglądała 2 edycja Wielkiej Matury z wiedzy o zegarkach.

Event odbył się 19 września 2020 roku w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką relacją z tego wydarzenia. Jak przebiegł finał? Jaka panowała atmosfera? Ilu uczestników brało udział? I najważniejsze – kto zwyciężył? Tego dowiesz się poniżej!

Finał 2. edycji Wielkiej Matury z wiedzy o zegarkach – 19.09.2020 – Warszawa

Egzamin maturalny z wiedzy o zegarkach odbył się dn. 19.09.2020 roku w Warszawie w siedzibie firmy AGORA S.A. przy ul. Czerskiej.

Duży, przestronny parter tego znanego wydawnictwa specjalnie przearanżowano na potrzeby eventu.

Finał, podobnie jak w pierwszej edycji wydarzenia, także i w tym roku poprowadzili wspólnie: Maciej Kopyto – redaktor naczelny portalu oraz magazynu „Zegarki i Pasja” oraz Marcin Kasprzak – redaktor naczelny nieistniejącego już drukowanego magazynu „LOGO”.

Mecenasi, partnerzy i fundatorzy nagród

Podczas gdy organizatorzy przygotowywali się do oficjalnego rozpoczęcia, uczestnicy mieli możliwość oglądać i podziwiać zegarki prezentowane w 11 gablotach, usytuowanych tuż obok auli, gdzie miał się odbyć egzamin.

W gablotach umieszczono aż 35 zegarków o łącznej wartości 50 000 złotych, które przewidziane były jako nagrody w 2. edycji Wielkiej Matury z wiedzy o zegarkach!

Mecenasami drugiej edycji wielkiej matury z wiedzy o zegarkach były marki: Longines, Certina, Tissot, Grand Seiko.

Partnerami akcji natomiast takie znane marki jak: Atlantic, Lorus, Bulova, G-SHOCK.

Fundatorzy nagród to: Grupa Zibi SA i marki: G-SHOCK, Seiko, Atlantic, Bulova, Lorus, LaCoste oraz Police, firma Swatch Group, marki Tissot oraz Swatch, firmy Classic Watch, Victorinox, i butiki Swiss.

Skład tegorocznego jury

W skład 2. edycji wielkiej matury z wiedzy o zegarkach członkami jury zostali:

Paweł Zalewski – AuroChronos Festival
Paweł Biernacki – PROWatches
Łukasz Grządziela – Czasoholicy
Michał Grabacki serwis LOGO24
Marcin Kasprzak – magazyn LOGO
Maciej Kopyto – Zegarki i Pasja

Uczestnicy mieli 60 minut na wypełnienie arkusza egzaminacyjnego.

Na uczestników czekały 24 pytania, a łączna pula punktów do zdobycia wynosiła 100.

Wszyscy uczestnicy oddali arkusze o czasie, po czym komisja sprawdzała prace. Na uczestników czekały kolejne atrakcje. Były to specjalnie przygotowane prelekcje 3 gości: Maxime’a Gourgouillata na temat marki Omega, Katarzyny Wieczorek na temat marki Grand Seiko oraz Władysława Mellera, który wygłosił wykład o zegarkach Błonie.

Nagrody i zwycięzcy

W tym roku zasady było nieco inne. Laureat pierwszego miejsca mógł wybrać dowolny zegarek z puli 35 dostępnych modeli, kolejna osoba podobnie, ale oczywiście do wyboru miała ona już 34 zegarki.

W tym roku najlepszy okazał się Mateusz Żybura (zdobywając 87 punktów), który wybrał klasyczny zegarek Tissot Gentleman Powermatic 80. „Srebro” zdobył Matthew Juźwin – Jego wybór padł na zegarek G-SHOCK Exclusive. Natomiast miejsce trzecie zajął Piotr Tatar, które zapamiętaliśmy jako zwycięzcę 1. edycji Wielkiej matury z wiedzy o zegarkach. Piotr wybrał jako nagrodę zegarek Seiko Prospex Alpinist.

Dodatkowo nagrodzonych zostało także 30 osób, które uzyskały najlepsze wyniki z egzaminu.

Oto „pierwsza piątka” zegarkowych maturzystów 2020:

1. Mateusz Żybura
2. Matthew Juźwin
3. Piotr Tatar
4. Marcin Kajmowicz
5. Sylwia Rejman

Wręczenie nagród stanowiło zwieńczenie finału 2. edycji Wielkiej matury z wiedzy o zegarkach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom! Gratulujemy pasji i ogromnej wiedzy o zegarkach!

 

Pełna relacja z 2. edycji Wielkiej Matury z wiedzy o zegarkach dostępna jest na portalu www.zegarkiipasja.pl TUTAJ

 

Redakcja Zegarki i Moda