4 nowe, ekskluzywne zegarki męskie inspirowane sportowymi, superszybkimi autami.

Piękne i drogie.

Obiekt westchnień każdego mężczyzny.

Na pytanie: jaka jest Twoim zdaniem najbardziej luksusowa marka w świecie motoryzacji? – być może niektórzy z Was odpowiedzieliby, że Ferrari, inni, że Rolls – Royce lub Bentley.

Jeszcze inni być może wskazaliby Porsche. Wielu mężczyzn (tych małych i dużych) marzy, by mieć samochód właśnie tej marki, choć na niewielu go stać. Trzeba od razu doprecyzować – wskazanie tego brandu może być dla niektórych wątpliwe. Niektórzy uważają, że Porsche bardziej na luksusie skupia się na sprzedaży i marketingu całej masy akcesoriów.

I jest w tym szczypta prawdy.

Biuro projektowe Porsche Design założone zostało w 1973 roku przez Ferdinanda Alexandra Porsche, wnuka pierwszych samochodów z logo Porsche.

Dziś firma produkuje zarówno gadżety dla kierowców, jak i przedmioty produkowane z logo Porsche przez inne firmy (np. obuwie Adidas czy zegarki Eterna).

W portfolio przedsiębiorstwa znajdują się także ekskluzywne akcesoria męskie, a wśród nich: torby, walizki, okulary przeciwsłoneczne, różne przybory piśmiennicze oraz to, co nas interesuje najbardziej, czyli… zegarki. Pierwszym czasomierzem, który opuścił studio Porsche Design był Chrono 1, w którym wykorzystano po raz pierwszy czarną, matową stal.

Porsche Design 1919 Globetimer UTC – wskaże każdy czas na świecie

Najnowszą propozycją od Ferdinanda A. Porsche dla miłośników mikromechaniki jest czasomierz Porsche Design 1919 Globetimer UTC. Zaprezentowany został podczas tegorocznych targów Baselworld 2019.

Co takiego ciekawego jest w tym modelu?

Po pierwsze i najważniejsze: zegarek wyróżnia się możliwością ustawienia aktualnej strefy czasowej. Może to stanowić dużą wartość dla osób często podróżujących, np. latających samolotami.

Małe, okrągłe okienko na godzinie 9 służy jako wskaźnik dnia i nocy. Pomaga także upewnić się, że czas lokalny jest odpowiednio ustawiony (AM/PM). Okienko za dnia jest białe, w nocy czarne.

Oczywiście, priorytetem jest także precyzja. Testy zegarków są tak samo dokładne, jak testy sportowych samochodów. Dlatego każdy ruch był testowany przez Contrôle Officiel Suisse des Chronomètres [COSC] w Szwajcarii.

Koperta, tarcza i ogólny design

Koperty zegarków o średnicy 42 mm zostały wykonane z tytanu. Marka Porsche Design szczyci się tym, że była jedną z pierwszych firm, która wprowadziła ten cienki i lekki metal do zegarmistrzostwa. Koronka została zaprojektowana w taki sposób, aby łatwo można było nią manipulować i ustawiać strefy czasowe.

Tarcze dostępne są w 3 wariantach kolorystycznych: czarnym, brązowym, niebieskim. Chroni je szkło szafirowe, odporne na zarysowania, z siedmioma (!) warstwami powłoki antyrefleksyjnej.

Paski zegarków wykonane zostały ze skóry naturalnej, używanej w samochodach Porsche, w kolorach czarnym lub brązowym. Dostępny jest też wariant z bransoletą.  

Ogólny design jest elegancki i dość minimalistyczny. Wielu mężczyznom może się podobać.

Porsche Design 1919 Globetime UTC oferowany jest w 4 wariantach kolorystycznych.

Wszystkie czasomierze posiadają koperty wykonane z tytanu, z wyjątkiem limitowanego modelu, którego koperta została wykonana z 18-karatowego różowego złota.

Ceny

I na koniec ceny. Może nie aż tak zabójcze jak nowe, superszybkie Porsche, ale jednak. Modele w wersji z paskiem wykonanym ze skóry w kolorze czarnym i brązowym kosztują równe 5 950 euro (ok. 25 500 zł), wersja z niebieską tarczą i bransoletą – jest tylko nieco droższa – 6 450 euro (ok. 27 600 zł), natomiast limitowany model oferowany jest w równie specjalnej cenie – 29 500 euro (ok. 126 400 zł).

Zegarki dostępne są w Internecie na oficjalnej stronie producenta www.porsche-design.com.

 

Agata

Redakcja Zegarki i Moda

Zdjęcia pochodzą ze strony: www.porsche-design.com

Zdjęcie tytułowe: źródło: www.monochrome-watches.com/porsche-design-1919-globetimer-utc-review-specs-price/