Modele i modelki z Polski coraz częściej rozwijają swoją karierę na arenie międzynarodowej. Niedawno mieliśmy okazję oglądać Maję Sieroń na pokazie Valentino, a także Dolce & Gabbana. Tym razem na pokazie znanej marki Gucci pojawił się młody polski model – Kuba Skała.

Gucci – jeden z najstarszych i najbardziej luksusowych domów mody 

Gucci to włoska marka modowa założona w 1921 roku przez Guccio Gucciego.

Jest to jeden z najstarszych włoskich domów mody.

Na początku swojej przygody, marka Gucci zaczynała jako producent luksusowych bagaży podróżnych dla zamożnych włoskich klas wyższych. Podczas drugiej wojny światowej ograniczenie dostępności do pewnych surowców zmusiły markę do wykorzystania tkaniny bawełnianej do tworzenia swoich towarów. Był to czas narodzin kultowego monogramu „Double-G”, a także zielonego paska, przedzielonego czerwoną linią. W kolejnych latach sprzedaż poszerzono o galanterię skórzaną, a także dzianiny premium, galanterię jedwabną, buty, torebki i ubrania.

Po śmieci założyciela marki – Guccio Gucciego, domem mody zarządzali jego synowie, a następnie kolejne pokolenia. Marka przeżywała liczne kłopoty z powodu sporów rodzinnych, zarzutów unikania podatków, zabójstw i sprzedaży marki inwestorom zagranicznym. Ostatecznie marka została sprzedana, do dnia dzisiejszego należy do grupy Kering.

Marka Gucci to jedna z najbardziej cenionych i światowych marek. Dyrektorami kreatywnymi marki byli m.in. Tom Ford, a także Alessandro Michele, którzy odmienili losy marki i wznieśli ją na jeszcze wyższy poziom. Obecnie posadę tę przejął Sabato De Sarno.

Fascynującą historię marki Gucci przeczytaj tutaj: Moda, pieniądze i morderstwo, czyli historia marki Gucci

Kuba Skała – młody, polski model, który zadebiutował w Mediolanie

Kuba Skała to młody polski model, który zadebiutował podczas pokazu luksusowej marki Gucci w Mediolanie. Kuba Skała wystąpił w pokazie Gucci z ramienia polskiej agencji Systemmgmt. Jednak to nie jedyna agencja modelingowa do której należy. Na Instagramie młodego, polskiego modela widnieje informacja, że należy on m.in. do: two management, crew model management, paris management.

Jego marzeniem jest zawitać na wybiegu marki Balenciaga. Kto wie? Może niebawem zobaczymy go w pokazie właśnie tego domu mody?

Julia Jarosz

*zdjęcia: źródło: Cornfield/Shutterstock, Sickymag.com/photo: Piotr Włochyń, vogue.com/runway

Więcej ciekawych artykułów na zegarkiimoda.pl znajdziesz tutaj: