Zamiłowanie do sportu i elegancji zawsze znajduje odzwierciedlenie w kolekcjach zegarków Maserati. Czasomierze te charakteryzuje styl, który wyraża wartości marki związane z ekskluzywnością i nieprzeciętnymi osiągami.

Wartości oraz sportowe dziedzictwo firmy z trójzębem w logo utorowały drogę nowej kolekcji zegarków o nazwie Legend.

Kolekcji, której wygląd i dopasowanie kolorów odzwierciedlają DNA marki, przywodzące na myśl świat wyścigów. Seria Legend stanowi podkreślenie powiązań ze światem wyścigów, czego wyrazem ma być nowy model zegarka dedykowany samochodowi Maserati 8CTF.

Legendarny pojazd wygrał wyścig na dystansie 500 mil w Indianapolis po raz pierwszy w 1939 roku, a wyścig ten to jeden z najbardziej znanych wyścigów samochodowych na świecie.

Osiemdziesiąt lat temu wśród zakrętów, manewrów wyprzedzania, ucieczek i niepowtarzalnego dźwięku silnika samochodu Maserati, pracującego na granicach wytrzymałości, powstała kolejna karta w historii motoryzacji – Maserati 8CTF „Boyle Special” stał się legendą. Za kierownicą pojazdu siedział Wilbur Shaw, legendarny amerykański kierowca i trzykrotny zwycięzca na torze Indy.

Historia marki Maserati i jej relacje z wyścigiem Indianapolis są bardzo silne.

Włoski producent samochodów jako jedyny triumfował w wyścigu na dystansie 500 mil samochodem, który został skonstruowany całkowicie przez tę firmę.

Z Wilburem Shawem za kierownicą pojazd Maserati wygrał dwa razy: w 1939 i 1940 roku.

Było to także ogromne wyróżnienie dla Shawa – był pierwszym kierowcą, który wygrał tym samym pojazdem dwa razy z rzędu.

Pojazd Maserati 8CTF, numer seryjny 3032, miał karoserię w kolorze bordowym, która wykonana została z aluminium, a na jej boku widniał numer 1.

Pod maską pracował potężny, ośmiocylindrowy silnik o pojemności trzech litrów i mocy 366 KM, umożliwiający rozwinięcie prędkości do 290 km/godz.

Dziś zegarek 8CTF z serii Legend z funkcją stopera ma przypominać właśnie tę historię.

Dzięki charakterystycznym detalom odwołującym się do samochodu Maserati, takim jak tarcza w kolorze burgundowym, na której wyróżnia się indeks numer 1, paskowi z mikroperforacją, dwóm licznikom stopera na tarczy i spersonalizowanemu deklowi z wygrawerowanym wizerunkiem jednoosobowego pojazdu ponownie przywołuje ponadczasową legendę, wzbudzającą podziw i emocje.

Chronograf Maserati posiada kopertę wykonaną ze stali szlachetnej o średnicy 42 mm, która gwarantuje klasę wodoodporności na poziomie 10 atmosfer.

Zegarek oferowany jest w specjalnym opakowaniu, zawierającym brelok z kontrastowymi bordowymi szwami i grawerem trójzębu.

Model poświęcony pojazdowi Maserati 8CTF 1939 wyprodukowany został w limitowanej edycji liczącej 1939 sztuk.

Zegarek ten ma być częścią opisanej historii, spojrzeniem w przyszłość ze świadomością związanej z nią ważnej przeszłości.

Redakcja Zegarki i Moda

Materiał prasowy marki Maserati

 

Źródła zdjęć: maserati.com, pinterest.com, grandprixmodels.com, maseratistore.com, goodwood.com.