Zegarkowa marka Maserati, oczywiście wywodząca swą nazwę od cenionej, prestiżowej firmy produkującej wspaniałe sportowe samochody, ciągle się rozwija.

Zegarki Maserati to swoista furtka do fascynującego świata niezwykłej włoskiej marki dla tych jej miłośników, którzy nie mogą cieszyć się na co dzień posiadaniem auta Maserati.

Zegarki z logo trójzębu to jednak nie tylko oferta skierowana do fanów motoryzacji.

Po kilku latach obecności na rynku trzeba zauważyć, że zegarkom marki Maserati w umocnieniu pozycji na rynku pomaga nie tylko znane logo, ale właśnie wspomniany ciągły rozwój.

Obecnie w ofercie tego zegarkowego producenta pojawiły się kolejne ciekawe modele, tym razem skierowane do fanów zegarków szkieletowanych. Taka zapowiedź zdradza równocześnie, że chodzi o zegarki mechaniczne, a to ucieszy oczywiście miłośników mikromechaniki.

Marka Maserati kilka nowych modeli wyposażyła w mechanizm Seiko z automatycznym  naciągiem o oznaczeniu NH70. To zegarkowe serce szczególnego rodzaju, bo przeznaczone do zegarków w których mechanizm podziwiać możemy także od strony tarczy.

Właśnie od tej strony płyta nośna jest ażurowana i w ten sposób ukazuje pracujące pod nią elementy mechanizmu. Sam mechanizm oznaczony jako NH70 łożyskowany jest na 24 kamieniach, oferuje możliwość ręcznego dokręcania sprężyny napędowej i ułatwiającą precyzyjne ustawianie funkcję „stop sekundy”. Pracuje on z częstotliwością 21 600 wahnięć koła balansowego na godzinę, a jego konstrukcja opiera się na mechanizmie, który słynie z łatwości obsługi, solidności i bezawaryjności.

Wykończenie widocznej części mechanizmu od strony tarczy jest nowoczesne, utrzymane w prostej, typowo technicznej stylistyce.

Jego atrybutami są: szczotkowanie oraz operowanie odcieniami szarości. Koncepcja ta sprawdza się w każdym modelu Maserati w jakim zastosowano to zegarkowe serce, a trzeba przyznać, ze wybór dostępnych wersji jest bardzo szeroki.

Możemy wybrać zegarek w delikatnej kopercie z subtelnymi łukami tworzonymi przez jej krawędzie. Taki niemal „elegant”, z widocznym mechanizmem, ale i z całkiem sporą częścią tarczy w postaci szerokiego pierścienia z indeksami. Te właśnie indeksy w garniturowych modelach są wykonane w formie nakładanych, podłużnych znaczników.

Nieco masywniejsze zegarki z okrągłymi kopertami i łagodnie wyprowadzonymi, masywnymi uszami także umożliwiają prezentację mechanizmu. Mają one jednak charakter zegarków bardziej casualowych. Dostępne są też modele, których koncepcja wywodzi się od klasycznych wzorów sportowych zegarków z lat 70. XX wieku, ze zintegrowaną bransoletą.

W każdym wariancie znajdziemy dość szeroki pierścień będący swego rodzaju pozostałością standardowej tarczy. Skutkuje to lepszą czytelnością niż dla w pełni szkieletowanych zegarków, oraz pozwala na uatrakcyjnianie nowych modeli różnymi wersjami kolorystycznymi.

Dzięki temu nową serię zegarków Maserati tworzy szeroka paleta ciekawych modeli o atrakcyjnej stylistyce, a wszystkie charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Oczywiście każdy z zegarków posiada umieszczony w miejscu godziny 12., z daleka rozpoznawalny trójząb, oraz nazwę marki.

Miejsce umieszczenia logotypu jest dodatkowo podkreślone specjalnym ukształtowaniem pierścienia tarczy.

 

Adrian Szewczyk