„O krok przed resztą”. 160. rocznica urodzin Kintaro Hattoriego została przez japońską markę Seiko odznaczona szczególnie. Seiko wprowadziło na rynek specjalną, limitowaną edycję zegarka Seiko Astron Kintaro Hattori 160th Anniversary Limited Edition.

Japońska marka z dumą świętuje życie, karierę i osiągnięcia swojego założyciela, prezentując limitowany zegarek Seiko Astron GPS Solar, który doskonale ilustruje wizję firmy Seiko, która zawsze powinna być „o krok przed innymi”.

Kintaro Hattori (1860 – 1934) – biznesmen, wizjoner, filantrop

Przenieśmy się na chwilę w czasie.

Jest 1860 rok. Jesteśmy w Japonii, w mieście Edo. Dzisiaj to Tokio, ale dawniej właśnie tak nazywała się obecna stolica Kraju Kwitnącej Wiśni. Japonia przechodziła wtedy ogromne zmiany społeczne i gospodarcze. Właśnie w tym roku – 1860 w Tokio rodzi się niejaki Kintaro Hattori – założyciel marki Seiko. Od dziecka interesuje się zegarkami. Nie traci czasu i już w wieku zaledwie 17 lat w swoim domu zakłada firmę i naprawia zegarki. Kilka lat później, w 1892 otwiera fabrykę Seikosha i jeszcze w tym samym roku rozpoczyna produkcję zegarów ściennych, a później zegarków kieszonkowych. Początkowy „start – up” okazał się dużą firmą o zasięgu międzynarodowym.

Kintaro Hattori w relatywnie krótkim czasie stał się „królem zegarków”.

Seiko Astron – światowy lider w technologii GPS Solar

W 2012 roku firma Seiko zademonstrowała swoją wiodącą rolę w zegarmistrzostwie, wykorzystując nowe, zaawansowane technologie. Marka Seiko zaprezentowała wtedy pierwszy na świecie zegarek solarny GPS. Łącząc się z siecią GPS, Astron dostosowuje się do każdej strefy czasowej na Ziemi, pobiera energię ze światła, i tym samym nigdy nie potrzebuje wymiany baterii.

Dziś, osiem lat później, najnowsza generacja technologii Astron GPS Solar zasila nowy zegarek Kintaro Hattori z okazji 160. rocznicy urodzin założyciela marki.

SEIKO Astron Kintaro Hattori Limited Edition. Mieszanka japońskiego dziedzictwa z najnowszymi technologiami

SEIKO Astron Kintaro Hattori Limited Edition to najnowszy, limitowany zegarek od Seiko.

Czym się wyróżnia?

Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Kolorystyka jaka dominuje w tym modelu to głęboka, satynowa czerń ze złotymi akcentami. Zarówno koperta, tarcza, jak i bransoleta skąpane są w satynowej czerni. Złote natomiast są wskazówki, indeks godziny 12 oraz 3 koronki. Długie, masywne indeksy, strzeliste wskazówki oraz 3 małe subtarcze nadają zegarki rasowego, sportowego charakteru.

Ten zegarek przeznaczony jest dla mężczyzn, którzy – podobnie jak Kintaro Hattori – nie tracą czasu! Wręcz przeciwnie – wykorzystują go na maxa.

Koperta jest w tradycyjnym, okrągłym kształcie, o rasowym, mocno sportowym zacięciu.

Wykonano ją z lekkiego tytanu i wykończono czarną powłoką. Uwagę przykuwa także szesnastokątna luneta, wykonana ze spieku ceramicznego, a każda płaszczyzna to symboliczny „kamień milowy” marki Seiko.

Średnica koperty to 42,8 mm, a grubość wynosi 14,6 mm. Jest to więc zegarek w sam raz skrojony na większość męskich, rosłych nadgarstków.

Innowacyjna technologia Astron GPS Solar

Technologia GPS Solar łączy się z siecią GPS nawet dwa razy dziennie, aby zachować precyzję czasu.

Automatycznie dostosowuje się do czasu letniego, a gdy użytkownik zmienia strefę czasową, po prostu naciska jeden przycisk. Jest to więc doskonały zegarek dla wszystkich podróżników, często latających samolotami, często zmieniających strefy czasowe. Mechanizm jaki zastosowano w tym zegarku to mechanizm solarny, który opiera się o łączność satelitarną, a zasilanie czerpie z energii słonecznej.

Dekiel opowiadający historię Seiko

Na deklu zegarka widnieje napis „Kintaro Hattori” oraz trzy pamiątki po dziedzictwie założyciela. Znak towarowy – litera „S” – który Hattori zarejestrował w 1900 roku zajmuje środek dekla.

Motto „Jeden krok przed resztą” widnieje tuż nad nim, a nazwa Seiko, której użyto po raz pierwszy w 1924 roku, zajmuje honorowe miejsce u góry dekla. Oprócz informacji jakich materiałów użyto do budowy koperty zawarto również informację o numerze limitacji.

Ta specjalna, limitowana edycja zegarka wyniesie 2500 egzemplarzy.

Klasę wodoszczelności w tym modelu zegarka ustalono na znanym z innych modeli Seiko Astron – poziomie 200 metrów.

Dodatkowy pasek wykonany ze skóry krokodyla

Do zegarka, w reprezentacyjnym pudełku, dołączony jest dodatkowy pasek wykonany ze skóry krokodyla. Jest łatwy do zamocowania i idealny na specjalne, bardziej formalne okazje.

Specjalne, reprezentacyjne pudełko

Zegarek oferowany jest w specjalnym pudełku, z pamiątkową plakietką ze znakiem „S”. Zawiera kartkę z wiadomością od prawnuka Kintaro Hattoriego oraz obecnego prezesa i dyrektora generalnego firmy Seiko – Shinjiego Hattoriego.

 

Agata Molka

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki Seiko znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tu – SEIKO.