110. rocznica utworzenia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego to dobra okazja do wyprawy w góry… z nowym zegarkiem na nadgarstku. Tak uznano w szwajcarskiej firmie Alpina, w której to przygotowano specjalną, limitowaną edycję czasomierza w liczbie 199 sztuk.

Jeśli chodzi o ogólny design zegarka, to można go określić słowem: „zrównoważony”.

Koperta zegarka została wykonana ze stali szlachetnej, a jej średnica to standardowe 42 mm. Powinno pasować na wiele męskich nadgarstków, nie tylko miłośników i zdobywców gór.

Tarcza ma kolor srebrzysty. Przypomina mi to ośnieżone, lśniące szczyty gór. Nakładane indeksy w tym samym kolorze pokryto masą luminescencyjną. Jedynie indeks godziny 9 zaprojektowano w kolorze niebieskim. Przed zarysowaniami tarczę chroni szkło szafirowe.

Datownik zlokalizowano na godzinie 6. Natomiast na godzinie 3, w miejscu gdzie zwyczajowo producenci projektują datownik, umieszczono logo TOPR, które kształtem przypomina owal. Na brązowej obręczy napisane są słowa: „Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe”. W środku na górze dobrze widoczny jest niebieski krzyż, a na dole mała srebrna gałązka. Logo powstało w roku 1909.

To samo logo znajdziemy na deklu zegarka. Oprócz logo, na deklu umieszczono informacje o limitowanej edycji wraz z numerem, klasie wodoszczelności (10 ATM), szwajcarskim pochodzeniu (swiss made) oraz rodzaju szkła (szafirowe).

Zegarek posiada w zestawie dwa paski. Jeden jest w kolorze czarnym i został wykonany z gumy, drugi ze skóry naturalnej w kolorze jasnobrązowym. I jeden i drugi dobrze pasuje do zegarka ze względu na niebieskie przeszycia (w takim samym kolorze jest indeks godziny 9).

Czasomierz sprawdzi się nie tylko w górach, lecz także w wodzie. Klasa wodoszczelności ustalona na poziomie 100 m pozwala na swobodne zanurzenie w wodzie, pływanie i nurkowanie bez akwalungu.

Sercem urządzenia jest mechanizm kwarcowy zasilany baterią, a żywotność wynosi 45 miesięcy.

Zegarek sprzedawany jest w pudełku producenta, które dobrze sprawdzi się w roli prezentu. W skład limitacji wchodzi drugi pasek wykonany ze skóry w kolorze brązowym oraz dedykowana książka pt. „TOPR. Żeby inni mogli przeżyć” Beaty Sabały – Zielińskiej.

Źródło: www.tatromaniak.pl

Zegarek powstał w limitowanej edycji zaledwie w 199 egzemplarzach. Cena katalogowa jednego modelu to 3 190 złotych. Każdy kto zdecyduje się za zakup, dorzuci cegiełkę do budżetu TOPR – każde 110 złotych zasili konto organizacji. Szczytny cel!

Alpina TOPR Limited Edition – dane techniczne:

Numer referencyjny: AL-240TOPR4E6 TOPR Limitowana Edycja
Producent: Alpina
Kraj pochodzenia: Szwajcaria
Styl: sportowy
Mechanizm: kwarcowy
Materiał koperty: stal szlachetna
Szerokość koperty: 42 mm
2 paski – 1 wykonany z gumy w kolorze czarnym, 2 ze skóry naturalnej w kolorze brązowym
Szkiełko: szafirowe
Klasa wodoszczelności: 100 m
Gwarancja: 2 lata

Redakcja Zegarki i Moda

 

Czytaj dalej:
Rower, zegarek i… podróż dookoła świata!

Maserati 8CTF 1939 Limited Edition – z pasji do prędkości