News! Marka Lorus postanowiła wspomóc w tym roku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na rzecz zbiórki, firma przekazała nowy egzemplarz limitowanego zegarka Lorus RL489AX9G o numerze seryjnym 77. Licytacja zegarka trwa w serwisie aukcyjnym Allegro.

Warto dodać, że oprócz zegarka w zestawie znajduje się czarno-żółty pasek, który idealnie będzie korespondował z kolorami tarczy i sekundnika. Do zegarka zostanie również dołączony specjalny certyfikat, potwierdzający wyjątkowość tego egzemplarza.

Lorus – japońska jakość gwarantowana przez Seiko

Japońskie zegarki Lorus produkowane są nieprzerwanie od 1982 roku.

Firma Lorus jest bezpośrednio związana z koncernem Seiko, dzięki czemu możemy być pewni, że kupując zegarek Lorus otrzymamy czasomierz, którego jakość wykonania nie będzie odbiegała od standardów, które wyznacza japoński gigant branży zegarkowej.

O popularności zegarków Lorus decyduje także duża liczba modeli dostępnych w ofercie producenta. Każdy miłośnik zegarków znajdzie w portfolio producenta zegarek, który będzie odpowiadał jego osobistym preferencjom.

Lorus RL489AX9G edycja limitowana

Zegarek Lorus RL489AX9G to zegarek, który swym wyglądem przypomina zegarek nurkowy. Wpływ na to ma niewątpliwie czarny pierścień, zastępujący lunetę, na który została naniesiona skala minutowa.

Miłym dla oka akcentem jest pomalowana na żółto wskazówka sekundnika, która pięknie współgra z granatowym odcieniem tarczy.

Tarcza została wykonana w technice szlifu słonecznego, dzięki czemu każdy ruch zegarkiem powoduje, że mieni się ona różnymi odcieniami niebieskiego.

Nakładane indeksy godzinowe zostały powstały ze stali szlachetnej i nadano im kształt prostokątów, natomiast indeksy na godzinach 3,6,9 i 12 są trapezoidalne. Na ich końcach producent umieścił masę luminescencyjną Neobrite, która świeci dość intensywnie i długo, pozwalając na odczyt aktualnego czasu w całkowitej ciemności. Ten sam rodzaj masy świecącej umieszczono we wskazówkach typu dauphine.

Komfort po japońsku, czyli uniwersalny rozmiar koperty

Model Lorus RL489AX9G można określić mianem zegarka uniwersalnego.

Wpływ na to stwierdzenie ma nie tylko wygląd zegarka, lecz także jego parametry dotyczące wielkości koperty. Jej szerokość wynosząca 40 mm zadowoli osoby o obwodzie nadgarstka 0d 16-20 centymetrów.

Kolejnym z czynników wpływających na komfort noszenia zegarka jest grubość koperty. W przypadku zegarka Lorus RL489AX9G wynosi ona 12 milimetrów. Wartość ta sprawia, że zegarek bez problemu zmieści się pod mankietem koszuli, co jest jego dodatkowym atutem.

Zegarek Lorus RL489AX9G mocowany jest do nadgarstka za pomocą bransolety ze stali szlachetnej, której pełne ogniwa bardzo dobrze układają się na nadgarstku. Dodatkowo zapięcie zostało wyposażone w mikroregulację, dzięki której dopasujemy długość bransolety z dokładnością do 3 mm.

Japoński mechanizm

Limitowany zegarek Lorus RL489AX9G został wyposażony w mechanizm Seiko Y676, który charakteryzuje się precyzyjną pracą oraz znakomitą wytrzymałością. Koło balansu pracuje z częstotliwością 21600 wahnięć na godzinę, a rezerwa chodu przy pełnym naładowaniu sprężyny naciągowej wynosi ponad 40 godzin.

Mechanizm Seiko Y676 łożyskowany jest na 21 kamieniach, co gwarantuje niskie zużycie ruchomych elementów werku. Mechanizm Seiko Y676 posiada funkcję stop-sekundy oraz możliwości dokręcenia sprężyny z pozycji koronki.

Mechanizm, w który został zaopatrzony model RL489AX9G posiada moduł podwójnego datownika, dzięki któremu określimy dokładny dzień tygodnia i miesiąca.

Pracę mechanizmu możemy obserwować dzięki transparentnemu, zakręcanemu dekielkowi.

Cena i dostępność

Zegarek LORUS RL489AX9G dostępny będzie w regularnej sprzedaży od 24.01.2022 r.

Cena katalogowa zegarka to 599 zł.

Licytacja zegarka będzie przeprowadzona w serwisie aukcyjnym Allegro. Aktualna kwota licytacji wynosi 1500 zł, ale z pewnością to ulegnie zmianie. Do końca licytacji pozostało 15 dni (do 03.02.2022 r.).

Wszelkie nowości, recenzje zegarków oraz informacje dotyczące marki LORUS znajdują się zawsze na indywidualnej podstronie marki tutaj – LORUS.

Tomek Frąckowiak